Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W jaki sposób planujecie ocieplić / ocieplaliście fundament. Naczytałem się już tego tyle, że mnie głowa boli.

Generalnie ilu fachowców, tyle opinii. Część twierdzi, że wystarczy cokół, część że od zewnątrz.

Spotkałem się również z opiniami że wnętrze ścian fundamentowych również się ociepla plus pod podłogą.

Chyba mi bliżej do tego ostatniego, bo przecież brak ocieplenia od środka to niezły mostek termiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrabeusz, robi się to jednym telefonem "paaaani, a ja bym tu wylał na równo" :) a na poważnie, nic nie adaptowaliśmy, nie wiem czy kierbud to wpisał, będę mieć dziennik w ręce to zaglądnę, zmiana moim zdaniem na tyle nieistotna że nie trzeba nic przerysowywać, strop zostaje ten sam (u nas)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani. Z nagłych przyczyn, o których nie chcę i na razie nie potrafię mówić, jestem zmuszona zrezygnować z budowy wymarzonego M131. No, posypało się wszystko,po prostu. Zamiast wydawać pieniadze na kolejne formalnosci, wycofujemy zainwestowane fundusze skąd tylko się da. Potrzebujemy ich ... no po prostu, bardzo potrzebujemy.

Nie wiem, czy uda mi sie zwrócić projekt do pracowni K. Matuszewskiego, zwłaszcza, ze mineło juz ponad 2 miesiace od zakupu. A moze ktos chciałby zakupić ten projekt w korzystnej cenie? Projekt jest z wprowadzonymi zmianami:

poszerzenie garazu o 60 cm

-powiększenie dolnej lazienki kosztem części halu

-powiekszenie górnej łazienki o pralnię

-zagospodarownie strychu na 2 pomieszczenia: garderobą i pralnio-suszarnię

Projekt jest bez śladów uzytkowania, w 4 egzemplarzach, taki jak otrzymalam go od projektanta.

Za projekt ze zmianami zaplaciłam 2400 zł, sprzedam go nawet za 1800. Jeśli będzie ktoś zainteresowany, proszę pisać na priv.

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i życzę wszystkiego najlepszego, szczególnie ZDROWIA , które( jak się okazuje,kiedy się je traci) jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...