Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziękujemy za powitanie.

Tak Maćku, lektura forum daje bardzo dużo, zwłaszcza jeśli chodzi o ten konkretny projekt.

Bo niestety, ale porad w dokładnie naszej sytuacji papierologicznej nie znaleźliśmy ani na forach internetowych ani w prasie fachowej, ani wśród znajomych.

Nie mamy problemów z działką, mediami itp.

Właśnie 21 czerwca minęło 11 lat, gdy zmęczeni mieszkaniem "u mamusi", za biedni by dostać kredyt, ale za bogaci żeby dostać mieszkanie z urzędu, zakupiliśmy dom na wsi i wyprowadziliśmy się 20 km od miasta, w którym pracujemy.

Nasza działka ma 47 arów, media w komplecie (oprócz gazu, którego u nas ni ma i w sumie jest nam niepotrzebny), ogrodzona, wytyczona geodezyjnie, z pełnoprawnym dojazdem do drogi.

W czym więc problem?

Chcemy zburzyć stary, nienadający się do remontu dom i dokładnie w jego miejscu wybudować nowy - właśnie M131.

I obecnie jesteśmy w czarnej d........... czyli 3 miesiąc u konserwatora zabytków :mad:

Do wszystkich miłośników M-131 przesyłam aktualne zdjęcia swojego domku jeśli ktoś ma jakieś pytania to chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od dłuższego czasu czytam ten wątek. M-131 to mój faworyt. Ale ostatnio trafiłem na praktycznie identyczny projekt http://archetyp.pl/projekt_nugat/ i http://archetyp.pl/projekt_nugat_2/. Co o nich sądzicie.

 

Nugat 1- nie podoba mi się front budynku- taki nijaki, choć rzeczywiście układ pomieszczeń i tył budynku podobny

Nugat 2 to dom nowoczesny, dla mnie okno kuchenne bez sensu, ale jak się komu podoba...

 

to tak spostrzeżenia po krótce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykle jest tak, że jak już coś wybierzemy to utożsamiamy się z tym wyborem, ciężko więc pytać o zdanie ludzi, którzy mają już swojego faworyta. I ja też tak czuję, patrząc na Nugata - nie podoba mi się.... ale staram się być obiektywna i sprecyzować czemu i takie mam myśli:

- ten trójkąt nad drzwiami taki... pusty, a okien na górze brak, dach przez to wydaje się taki... tak go dużo jakoś..

- z tyłu wygląda lepiej, całkiem ok, ale już elewacja boczna gdzie okna imitują elementy twarzy.... e weeeź

- parter - brak mi drzwi z kotłowni do ogrodu, naprawdę się przydają (u mnie już teraz), otwarta kuchnia to nie dla mnie a brak wykusza naprawdę zubaża (eee robi uboższym) u mnie już teraz jak ktoś wchodzi to zachwyca się wykuszem.

- piętro - gdzie pralnia, ja się pytam? dom bez pralni? lipa ;) jakoś w M-131 mamy więcej pomieszczeń, starczy na 3 sypialnie i jeszcze na klamociarnię :) o, albo na prywatną saunę, jak przebąkuje mój mąż.

A Nugat 2 straszy jeszcze bardziej boczną elewacją, bo do twarzy dodano zęby :p (dwie pierwsze jedynki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, oj ale krytykanctwo się wam włączyło :D

 

Dla mnie Nugacik byłby OK, gdybym go wybrał i nie widział potem M-131. Powiem tak po obejrzeniu setek projektów M-131 miał to wszystko czego szukałem.

Ale żeby nie schodzić z tematu to w Nugacie brakuje, drzwi od kotłowni (pomieszczenia gospodarczego), ciekawe jak schowasz kosiarkę nie wyjeżdżając samochodem z garażu.

Brak pralni z suszarnią eliminuje ten dom w moich oczach zupełnie.

Na temat elewacji się nie wypowiadam, bo to kwestia gustów i guścików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do tematu M-131, jak rozwiążecie problem przeszklenia przy drzwiach? ja wydłużyłam schody kosztem tego odcinka, ale stoi dopiero kilka cegieł na dole ...można dać dalej luksfery.... albo jakieś artystyczne szkło... jakieś pomysły? coś co będzie przepuszczało światło a zarazem będzie izolować zimno... Luksfery kojarzą mi się ciągle z PRLem :/ ruszcie głową! też będziecie mieć ten problem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się boję że to tylko tak pięknie wygląda na zdjęciach, bez oświetlenia i obróbki PRL wyjdzie straszyć :)

ale mam pomysł taki, że zrobimy okienko, takie podłużne i damy tam albo witrażyk, albo matowe szkło i jakąś wąską rzeźbę czy coś, ewentualnie zamurujemy i damy drzwi mocno przeszklone o takie:

http://www.budnet.pl/zdjecia/fot_Invado_aran_duz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się boję że to tylko tak pięknie wygląda na zdjęciach, bez oświetlenia i obróbki PRL wyjdzie straszyć :)

 

Dlatwego nam pasuje pomysł Andy58 (chyba?) z okienkiem obok wejścia - ładnie podświetli luksfery.

 

ale mam pomysł taki, że zrobimy okienko, takie podłużne i damy tam albo witrażyk, albo matowe szkło i jakąś wąską rzeźbę czy coś, ewentualnie zamurujemy i damy drzwi mocno przeszklone o takie:

http://www.budnet.pl/zdjecia/fot_Invado_aran_duz.jpg

 

To też jest pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...