Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@Myometis

twoje schody nie wygladają zbyt przyjaźnie szczególnie dla osób mających zaburzenia równowagi spowodowane przyjęciem zbyt dużej ilości trunków wszelakich:).

Czy te schody mają tak w standardzie czy np. zrównanie poziomu garażu z poziomem parteru, ktore z kolei spowodowalo podwyzszenie stropu nad garazem co spowodowalo podwyzszenie poziomu spocznika. Możesz napisać jaka jest u ciebie różnica pomiędzy pomiędzy poziomem parteru a poziomem spocznika/stropu grażu? U mnie w standardzie jest to: 2,37m i wchodzi 13 schodków po 18 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryba :)

twój post spowodował u mnie mętlik co spowodowało że zawołałam męża co z kolei spowodowało że może uda mi się odpowiedzieć :)

po pierwsze po nadużyciu trunków wszelakich goście zostają odprowadzeni do furtki, na przeciwko jest wygodny rów :) a już na pewno nie będą mi się tłoczyć do sypialni, schody są mi sprzymierzeńcem ;)

do rzeczy: rzeczywiście poziom garażu został podniesiony czyli jednocześnie poziom spocznika. Jest 13 stopni, 14-sty to spocznik, jednak początek schodów w holu jest wysunięty, żeby zyskać na szerokości stopnia (uniknąć stromych schodów). Dlatego jeśli u Ciebie będzie 13 stopni jak w projekcie i poczatek schodów ustawisz zgodnie z nim sytuacja będzie podobna. One nie będą zbyt wygodne, nie da się zrobić inaczej, zobacz że każdy stopień jest inny czyli kręcony i do tego przesuniety w fazie a nie tak jak w wachlarzu, żeby uniknąć niebiezpiecznego zwężania się stopni do zera z prawej strony.

Aha, od spocznika do górnego poziomu mamy jeden stopień mniej (wynika to z podwyższenia spocznika)

jeśli coś jeszcze - pytać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie już cholera bierze!!! Co osuszę bloczki, żeby zakładać izolację przeciwwilgociową. To znowu ulewa i wszystko od nowa... Tak już 2 tydzień się ze mną pogoda bawi.

 

u nas rankiem padła pompa :mad:

po pracy jadę pożyczyć od brata drugą....

za oknem szaro- buro, pewnie znów lać będzie....wrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków M-131 i niniejszym zgłaszam akces do tego szanownego grona :yes:

 

Gosja -wielki szacun za założenie wątku i jego podtrzymanie w pierwszych miesiącach . Podziękowania też dla pozostałych Forumowiczów za cenne wpisy i uwagi, szczególnie dla Aczap za pierwsze superanckie zdjęcia SSO (i dla Andiego58 również).

 

Uprzejma prośba o przesłanie na maila ([email protected]) odpowiedzi od pana Konrada, dot. problemów konstrukcyjnych dachu - tu prośba do Gosji (jeżeli były jakieś inne, niż zamieszczone w postach) oraz Albertyna.

 

Prosiłbym też o przesłanie rzutów zmienionego poddasza (garderoba/pralnia itp.)

 

Pozwolę sobie odezwać się na priva do Aczap i Zibiego1789 z nieśmiałą prośbą o możliwość zerknięcia na żywo na Wasze wspaniałe domki (Zibi pls podrzuć swojego priva, dzk.).

 

Ja z żoną chcemy zbudować M-131 w odbiciu lustrzanym. Budowa będzie na południu powiatu mrągowskiego. Właśnie z niecierpliwością oczekuję na przesyłkę od p. Konrada z zamówionym projektem w wersji podstawowej lustrzanej. Poniżej zmiany, które chcemy wprowadzić (będą adaptowane przez architekta adaptującego projekt).

1. Likwidacja wykusza (względy oszczędnościowe)

2. Poszerzenie i wydłużenie tarasu – taras będzie od zachodu (p.2 i 3 to nasza idea fix: w cieplejszych miesiącach będzie to jedno z najczęściej używanych miejsc w domku)

3.. Wydłużenie, poszerzenie i zmiana kąta nachylenia dachu nad tarasem (1/3 dachu, mniej więcej w połowie długości, pod lukarną, zostanie wydłużona pod kątem ~25st. do 4-5m, tak aby zyskać miejsce na posiadówki czy zawieszenia hamaka, także przy kropiącym deszczyku. Jednocześnie nie zaciemni to salonu, jedynie mały pokój przy łazience).

4. Zmiany wielkości i usytuowania okien

a) nowe okna w ścianie powstałej po usunięciu wykusza (2 okna w linii tych na poddaszu, ale nieco dłuższe do ziemi – tak aby można było usiąść w zimowy dzień na poszerzonym parapecie i ogrzać się promieniami południowego słońca – jeśli oczywiście takowe się pojawi zza chmur )

b) 2 okna zamiast jednego w lukarnie „wejściowej” (łazienka/pralnia) – to jeszcze najbardziej niezdecydowana część projektu: utrzymanie pralni w oryginalnym miejscu, powiększonej o miejsce brodzika, z własnym oknem. Z kolei łazienka powiększona o jakieś 50-70cm kosztem pokoju obok – wiem, że ten pomysł ma dużo wad, ale jeszcze z nim powalczymy)

c) poszerzenie okna tarasowego

5. Poszerzenie garażu (do +1m)

6. Zmiana układu ścianek działowych pomiędzy niektórymi pomieszczeniami (przesunięcie, dostawienie lub usunięcie: częściowe otwarcie kuchni, zmniejszenie garderoby na parterze do 1m – przestronniejszy hol, powiększenie parterowej łazienki w pięciokąt, być może także częściowo kosztem pokoju obok, podział strychu na 2 pomieszczenia – funkcja, nazwijmy, rozrywkowo-gospodarczo-gościnna – tu też jeszcze ostateczna decyzja do podjęcia)

7. Wzmocnienie więźby dachowej i grubsze ocieplenie ścian i fundamentów ze względu na mazurską lokalizację.

8. Wentylacja

a) chcemy przebić się z łazienki parterowej do komina „kotłownianego” – polepszenie ciągu wentylacyjnego

b) kominek co najmniej z DGP, może też z płaszczem wodnym – wiem, że kominek to nie kotłownia, ale DGP jest praktycznie bezawaryjne, więc „nie zaszkodzi”, a zawsze pomoże w mroźniejsze dni, których na Mazurach nie brakuje

9. Doświetlenie naturalne pomieszczeń bez okien ( wiatrołap, korytarz na poddaszu).

Tutaj chcemy po prostu dać drzwi ze szklaną wstawką (coś takiego załączyła w poście Myometis) w relacji wiatrołap/hol i pomieszczenia strychowe/schody. Część szklana nawet nie musi być tak szeroka – wystarczy 10-20cm matowej szyby. Przerobiłem w praktyce. Wystarczy, żeby do pomieszczenia wpadło tyle światła dziennego, by poruszać się bez groźby nabycia guza na czole.

 

Z racji umiejscowienia inwestycji w obszarze Natura2000 musimy (i chcemy) wejść w dachówkę i ekologiczne ogrzewanie (czyli pewnie olej lub gaz).

 

Na koniec ciekawostka: ile kosztuje postawienie nowego słupa do linii 0,4kV (czyli maleństwo) i pociągnięcie 80m okablowania? Wycena z Energi: 24tys PLN…..!!!! Mamy linię nad działką i trochę zaburza nam lokalizacje domu o jakieś 3-4m. Więc albo odżałujemy te 3-4m (albo potem będziemy żałować do końca życia, że można było mieć większy ogród przed domem, albo … nie wiem co. Może wpuszczenie w ziemię będzie tańsze? Czort wie….

 

Ufff. Przepraszam, za przydługi wstęp , jak na 1szy raz. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania, aczkolwiek, z racji mizernego zaawansowania (mamy WZkę i pracujemy nad PnB), raczej to my będziemy zasypywać prośbami bardziej zaawansowanych forumowiczów.

 

Tymczasem wszystkim życzę wytrwałości i sukcesów w walce z przeciwnościami losu przy budowie wymarzonej chatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...