Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozpocząłem budowę w maju i jak do tej pory większych problemów nie było (pomijając pogodę, gdzie prawie przez 2 tygodnie lało). Dziś będą wstawiać okna, drzwi zewnętrzne i bramę garażową, a w sobotę mają układać dachówkę. Więcej zdjęć dopiero w przyszłym tygodniu a póki co krótki filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=O7AzUBAkLBU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dzisiaj wyleliśmy chudy beton, czyli mamy zrobiony stan 0. Rzeczywisty koszt wyniósł ok 23000, w tym

 

-beton na ławy i chudy beton 2x12m3 - 6140

-stal(w tym bednarka na uziom fundamentowy) - 2000

-wykonawca - 4000

- bloczki betonowe - 3200

- piasek do zasypania(razem z koparką) - 3200

- rury kanalizacyjne - 600 - robocizna własna

- styrodur - 1600

- cement do murowania bloczków,wieńca, kruszywo do murowania,plastyfikator do zaprawy,deski - 1000

- koparka do wykopania fundamentów - 500

-dysperbit - 250

-folie - 300

- drobiazgi - reszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas za stan ,,0" struktura kosztów wyniosła:

-projekt wraz z adaptacją 5000,

-przyłącza wody i kanalizy oraz prąd 3300 (bez 2 raty za prąd),

-mapki projektowe i wytyczenie 850,

-wykopy 1300 (konieczne było usunięcie starych fundamentów - ciężka koparka i ciężarówka do wywiezienia gruzu),

-wylanie ław (23m3 - B-20) 6500 razem z usługą pompy do betonu,

-bloczki (2300szt) 7000,

-cement, wapno i kruszywo (żwir oraz kamyszek do drenarki) 1200

-izolacja ścian fundamentowych (masy bitumiczne, styropian 14m3, papa termozgrzewalna, folia, kleje do styropianu) - 3500,

-płyty stropowe (żerańskie) nad piwnicą oraz stal do zazbrojenia tarasu i wienca piwnicy-4400,

-płyta tarasu plus wieńce (7m3 beton B-25) - 2000,

-robocizna 1500,

-zasypanie u uporządkowanie terenu wokół ścian fundamentowych 550,

-kanaliza pod stanem zerowym 1300 (są już to materiały na kanalizę prawie na cały parter i piony oraz cześciowo na GWC wokół domu)

-stal na zbrojenie większości domu (razem z fundamentem, wieńcami nad parterem ale bez tarasu i piwnicy ) 4500

- więźba dachowa bez łat i kontrłat (12m3 - 10800) - już kupiona, ułożona i się sezonuje,

Razem daje to 56000 wraz z innymi wydatkami nie ujętymi w wykazie.

 

W zamian mam cześciowe podpiwniczenie oraz taras na słupach żelbetowych i ściankach z bloczków o powierzchni prawie 30m2 - wygląda jak ogromny balkon i można na nim przyjęcia wyprawiać. Pod tarasem jest wolna przestrzeń z wejściem do piwnicy na której wyleję posadzkę i będę miał następny taras w niespełna 30cm obniżeniu w stosunku to terenu (to obniżenie jest częściowe - ponad połowa terenu przyległego bezpośrednio do tarasu jest na tym samym poziomie co przyszła posadzka części piwnicznej)

 

Na parter i poddasze będzie potrzeba:

- suporex 24cm - 1100szt i 12cm - 350szt (solbet) 10000zł,

- strop terriva 6000-6400zł za komplet (belki i pustaki),

- wieniec i nadbeton nad stropem - 3500zł,

- cegła na komin wraz z klinkierem ( 4000szt) - 4500-5000zł ,

- kleje i zaprawy - 1500zł,

- stal (dokupić strzemiona i trochę prętów 12mm) - 2000zł

Razem daje to około 30000zł

Nie liczę deskowania na dach, folii, dachówki (40zł/m2 a jest tego 260m2)itp.

Edytowane przez rkowal79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki, zauważyliście jak fatalnie w projekcie są poprowadzone rynny? to wymusza te wiejskie słupki :( a ta na tarasie to na środku spływa... no chyba że ktoś w ziemię jakoś wkopie...

Dla mnie te słupki nie przeszkadzają a wręcz dodają uroku. Zawsze można do nich dodać inne elementy więźby np kliny czy kleszcze bo nie wiem jak to się nazywa, podwiesić donice z kwiatami np begonie, pelargonie i wiele innych gatunków pod płatwiami zadaszenia tarasu i wejścia lub nawet ozdobne lampy, dzwonki itp. Kto powiedział że elementy ,,ludowe" są be?

Wykończenie dachu i okapu zawsze można zmienić tak aby pasowało do gustu. Obiecane rzuty i przekroje piwnicy dodam w czasie późniejszym bo jestem w delegacji i nie mam ze sobą projektu budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mury idą w górę i pojawiają się kolejne dylematy:

 

1. Jakie kominy? - jak dobrać komin nie wiedząc dokładnie jaki będzie piec - po lekturze w internecie i rozmowach z sprzedawcami pieców - zdecydowaliśmy się na kominy systemowe - tylko jaką średnicę wybrać? - wg katalogów dla większości pieców 15-20 kW wystarczy fi 160,a może dać trochę grubszy fi 180?

Do kominka powinien być chyba fi 200, bo takie są wyjścia z kominków. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

2. Kwestia doświetlenia przedsionka, czy zrobić okienko czy drzwi wejściowe ze szprosem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązujecie kwestię okna w sypialni na piętrze. Przygotowując się na razie do budowy, buduję wirtualnie i wyszło mi, że ciekawiej zdecydować się na porte-fenêtre. W sumie nie duża różnica a ciekawie rozwija południową elewację. Poza tym zauważyłem podczas projektowania, że trzymając się oryginalnych wymiarów i wysokości okno w sypialni jest bardzo wysoko. Jeżeli jest inaczej to proszę o korektę. Poniżej moja artystyczna wizja :)

 

http://emaus24.pl/enterman/dom/elewacja_ogrodowa.png

Edytowane przez enterman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązujecie kwestię okna w sypialni na piętrze. Przygotowując się na razie do budowy, buduję wirtualnie i wyszło mi, że ciekawiej zdecydować się na porte-fenêtre. W sumie nie duża różnica a ciekawie rozwija południową elewację. Poza tym zauważyłem podczas projektowania, że trzymając się oryginalnych wymiarów i wysokości okno w sypialni jest bardzo wysoko. Jeżeli jest inaczej to proszę o korektę. Poniżej moja artystyczna wizja :)

MOżesz też zamiast okna w pokoju na parterze wstawić drzwi tarasowe oraz powiększyć taras. Ja tak zrobiłem.

elewacja frontowa:

http://images46.fotosik.pl/942/617dc9fd3d5efcb9med.jpg

elewacja boczna od strony salonu i kuchni:

http://images45.fotosik.pl/985/979a6eb0a8083d2bmed.jpg

elewacja od strony tarasu i piwnicy:

http://images46.fotosik.pl/942/6b0e496d3de2922cmed.jpg

Elewacja boczna od strony garażu taka jak w oryginalnym projekcie,

ściany działowe będą posadowione na posadzce (tej pierwszej - tzw chudziak - u mnie B-15 ) która będzie zazbrojona kratą 10x10cm prętem fi8 po 50-70cm wzdłuż ścianki z obu stron, rzut fundamentów:

http://images49.fotosik.pl/974/cf806ba8ae330e64med.jpg

rzut piwnicy:

http://images47.fotosik.pl/984/6c47805516543361med.jpg

rzut poddasza:

http://images37.fotosik.pl/947/045ea721d30d443bmed.jpg

Edytowane przez rkowal79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mury idą w górę i pojawiają się kolejne dylematy:

 

1. Jakie kominy? - jak dobrać komin nie wiedząc dokładnie jaki będzie piec - po lekturze w internecie i rozmowach z sprzedawcami pieców - zdecydowaliśmy się na kominy systemowe - tylko jaką średnicę wybrać? - wg katalogów dla większości pieców 15-20 kW wystarczy fi 160,a może dać trochę grubszy fi 180?

Do kominka powinien być chyba fi 200, bo takie są wyjścia z kominków. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

2. Kwestia doświetlenia przedsionka, czy zrobić okienko czy drzwi wejściowe ze szprosem?

 

ad 2: Można też zastosować doświetlenie "od wewnątrz": jakiś witraż albo luksfery w ścianie do holu lub drzwi ze wstawką z matowego szkła. Oczywiście nie będzie to światło do czytania, ale wystarczy, żeby dostrzec ścianę przed nosem :yes: . Dodatkowo to będzie działało też w nocy przy zapalonym świetle w holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiązujecie kwestię okna w sypialni na piętrze. Przygotowując się na razie do budowy, buduję wirtualnie i wyszło mi, że ciekawiej zdecydować się na porte-fenêtre. W sumie nie duża różnica a ciekawie rozwija południową elewację. Poza tym zauważyłem podczas projektowania, że trzymając się oryginalnych wymiarów i wysokości okno w sypialni jest bardzo wysoko. Jeżeli jest inaczej to proszę o korektę. Poniżej moja artystyczna wizja :)

 

Wygląda b. fajnie. Pewnie w coś takiego bym poszedł, ale na dole chcę akurat zrobić wydłużone zadaszenie powiększonego tarasu. I przy Twojej propozycji to zadaszenie musiałoby zaczynać się pod progiem tego okna, jako oddzielny daszek. Hmmm... Ciekawe, jakby to wyglądało?

A mógłbyś podzielić się informacją, w czym budujesz wirtualnie? Jakiś soft, czy stronka użytkowa w necie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...