Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla dużych miast to na pewno jest prawda. We Wrocławiu cena działki (8 arów) jest porównywalna z kosztem wybudowania M-131 wraz z wykończeniem (bez szaleństw). Ale podsumowując to i tak w takiej cenie (działka+koszt budowy) nie kupimy we wrocku mieszkania o porównywalnej powierzchni - nie mówiąc już o jakości wybudowanych mieszkań, bo już wiele moje oczy we Wrocławiu widziały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Poniżej obiecane fotki - pierwszy raz wrzycam wiec prosze o wyrozumialosc:

 

Front:

[ATTACH=CONFIG]73717[/ATTACH]

 

Tył:

[ATTACH=CONFIG]73718[/ATTACH]

 

Wykusz:

[ATTACH=CONFIG]73719[/ATTACH]

 

fajnie to wygląda!

czy dobrze widzę- z małego pokoju na parterze zrobiłeś wyjście na taras?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wygląda!

czy dobrze widzę- z małego pokoju na parterze zrobiłeś wyjście na taras?

 

Tak - zrobilem wyjscie na taras - przez to taras bedzie troche szerszy - okno w lukarnie od strony ogrodu będzie typu porte fentre (do podłogi - z balustradą) .

 

Do lucka:

Wykusz jest szerszy o 0,5m - okna w wykuszu również są większe niż w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - zrobilem wyjscie na taras - przez to taras bedzie troche szerszy - okno w lukarnie od strony ogrodu będzie typu porte fentre (do podłogi - z balustradą) .

 

Do lucka:

Wykusz jest szerszy o 0,5m - okna w wykuszu również są większe niż w projekcie.

To pamiętaj wyślij nam zdjęcia tego okna porte fentre (do podłogi - z balustradą) .

kilka ujęć od zewnątrz , jak również wewnątrz, bo ta zmiana może okazać się strzałem w 10 !!! :):):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamichu

A na jakim dokladnie jestes etapie? bo ja tez sie buduje pod Poznaniem ale z innej strony, w Dopiewie. Obecnie mam zrobione sciany partertu jakbys chcial cos podpatrzec to zapraszam.

 

Ktoś się kiedyś pytał o powiekszenie dolnej lazienki. U siebie zrobilem tak ze pomniejszylem pokoj na dole poprzez przesuniecie o 40 cm scianki oddzielajacej lazienka na dole z pokojem na dole. A wyglada to mniej wiecej tak:

lazienka-dol.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamichu

A na jakim dokladnie jestes etapie? bo ja tez sie buduje pod Poznaniem ale z innej strony, w Dopiewie. Obecnie mam zrobione sciany partertu jakbys chcial cos podpatrzec to zapraszam.

 

Ktoś się kiedyś pytał o powiekszenie dolnej lazienki. U siebie zrobilem tak ze pomniejszylem pokoj na dole poprzez przesuniecie o 40 cm scianki oddzielajacej lazienka na dole z pokojem na dole. A wyglada to mniej wiecej tak:

[ATTACH=CONFIG]74486[/ATTACH]

 

Hej - u mnie właśnie kończą ściany zewnętrzne na piętrze więc niewiele Ciebie wyprzedzam - ja również będę powiększał łazienkę na dole ale bez przesunięcia scianki w pokoju.

Zapraszam jeśli jesteś ciekawy jak to wygląda - ja również chętnie wymienię się poglądami - w razie czego dogadamy się na priv :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie do kończących budowę M-131. W projekcie więźby dachy nad garażem są wstawione belki stalowe.

Czy je wstawialiście? A może zastąpiliście odpowiednio grubszymi belkami drewnianymi?

Na jakiej podstawie zrobiliście ta zmianę (decyzja kier. budowy, czy zmiana w projekcie przez p. Matuszewskiego?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwaga dla tych, co zamawiają bloczki, w projekcie prawdopodobnie są błędy w przeliczniku, u mnie miało być potrzebne ok 2700 szt bloczków 25 cm, wzięliśmy 2500 szt, zrobiliśmy dodatkowo na górze ściankę działową z 25, zamiast 12 cm, żeby dodatkowo symetrycznie podeprzeć więźbę, a mimo to mamy do zwrotu 300 szt bloczków. No przecież się nie rozmnożyły.... ekipa też chyba nie dorzuciła. Musi być błąd w projekcie, a lepiej zawsze domawiać niż zwracać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...