Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dżigit gratuluje postępu prac. Bardzo prosiłbym o zamieszczenie zdjęć pomieszczeń z lukarnami od środka. Ciekawią mnie zwłaszcza boczne ściany lukarn.

IMHO Trochę się niepokoję o dotykanie przez krokwie komina z kotłowni. Sprawdź odstęp od krokwi, obicie blachą i izolację z wełny. Chyba ze masz w środku klinkieru systemowe to chyba spokój.

Edytowane przez inve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosja trzymam kciuki żebyście zabezpieczyli wszystko przed śniegiem &&&

rkowal dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)

Jesteśmy z okolic Żukowa, ale trafiłeś :)

podczytuje Was do końca i twój dziennik budowy, zdjęcia piękne ale Ci zazdroszczę

Maciek to co mi radzicie z tym garażem, idzie to zrobić w tym projekcie?

Jeśli coś jest źle z dachem to czemu Matuszewski nie zamieszcza tych zmian na swojej stronie i wszystkich w błąd wprowadza grrrrrr

Odnośnie dziennika - robiła to szalona reporterka Carla Columna w osobie mojej małżonki :):)

ps. a mi nie życzysz zabezpieczenia budowy na zimę?? o Ty niedobra ......i co dalej pisać? (no chodzi o imię - to z maila bo M131 to nasz projekt a jakieś piękniejsze imię posiadasz :):))

Ja myślę aby strop garażu wyrównać do pozostałej części lub podnieść nieco ale to tylko sugestia.

Jeśli będziecie musieli mieć słupy drewniane w tym pokoju do podtrzymania płatwi i więźby to pewnie NA ŚRODKU POKOJU (STRYCHU) po obu stronach połaci dachowej (nad kotłownią i nad garażem) a w stropie pod każdy słup będą musiały być 3 belki stropowe obok siebie lub podciąg betonowy lany razem ze stropem. Alternatywa to HEBY 5-5,5m oparte na ścianach nośnych poddasza a to już cena i waga, bo garaż 2 stanowiskowy to około 5-5,5m.

Edytowane przez rkowal79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaspio: Ma to wg mnie jedną zaletę - część zmian wymaga zgody autora projektu. Zamawiając bezpośrednio u autora można poprosić go albo o dokonanie zmian przez niego, ( jak to niektórzy zechcieli zrobić, albo tak jak ja, poprosić p. Matuszewskiego o wyrażenie zgody na stosowne zmiany. Mi zgodę zawarł w projekcie, nie było ryzyka że kupię projekt a autor sie na zmiany nie zgodzi ;p.

U nas tak samo było - nawet 2 razy Matuszewski wysyłał mi zgodę na zmiany bo robiłem PROJEKT ZAMIENNY ZAWIERAJĄCY ISTOTNE SPRAWY ponieważ postanowiliśmy robić piwnicę a to już dodatkowe pomieszczenia i zmiana kubatury. Matuszewskiego nic nie interesowało i wywalił mi w tej zgodzie ze 20 punktów które mogę zmienić. Sprawa załatwiona telefonicznie a zgoda przyszła pocztą.

m131: nie wszystkie zmiany mam naniesione na projekcie, część jako nieistotne zmiany przyklepuje kierbud, o ile wstawienie drzwi kuchennych z hollu narysował projektant robiący posadowienie budynku, o tyle pomysły z przebiegiem działówek łazienka/hol to pomysły inspirowane wizją lokalną na placu budowy.

Wszystkie zmiany drobne zrobi Wam albo projektant adaptujący lub kierownik malując na czerwono w projekcie np wstawienie okna w piwnicy, usunięcie okna, przesunięcie ścianek działowych itp bo to zmiany nieistotne. Jednak wstawianie okien, drzwi wg prawa budowlanego już w gotowym budynku oddanym do uzytku MUSI BYĆ NA POZWOLENIE NA BUDOWE czyli z projektem budowlanym i całą papierologią (uzgodnienia itp)

rkowal79: co do budowania klitki w garażu to przypominam, że każda zamknięta klitka wg. prawa budowlanego powinna mieć własną wentylację - co warto przewidzieć.

Ja bynajmniej cenie sobie spiżarnię bodaj maleńką przy kuchni - bliziutko, i bez zapachu benzynki. co prawda po rezygnacji z garderoby właśnie w spiżarni wylądował mi przeniesiony pion :/ ale mam nadzieje że rurki będą szczelne... heh

A My mamy piwnicę i spiżarni nie będzie ale drzwi w tym samym miejscu jakie były do spiżarni i poszerzone z 70 do 80cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie!!!

Po przejrzeniu masy projektów zdecydowaliśmy się wreszcie na M 131, więc od jakiegoś czasu z ciekawością przeglądam ten temat. Chcę kupić projekt, ale nie wiem z jakiej strony. Czy lepiej kupić bezpośrednio od Pana Matuszewskiego, czy może ze strony najciekawsze projekty? A może nie ma różnicy?

kupuj bezpośrednio u niego jeśli się zdecydujesz.

Mam prośbę do nowych uzytkowników i tych już starszych stażem. Napiszcie w profilu miejsca budowy (orientacyjne) bo robi się bałagan i nie każdy wie kto gdzie się buduje. To chyba tak dla nas pomocne troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu 2007 zaczynaliśmy budowę wg projektu p. Matuszewskiego "M-109/149" w Choszcznie. Projekt wraz ze zmianami i całość dokumentacji do uzyskania pozwolenia na budowę przygotowywał sam projektant. Bardzo miło wspominam współpracę, "psioczył" jedynie na mój powiat ze względu na ich interpretację przepisów - powiat kazał oddzielić część instalacyjną. Kolega budował się 2 lata później i jego "teczka" w 2009 wyglądała tak, jak przygotował dla nas p. Matuszewski w 2006/2007, a starostwo bez uwag zatwierdziło. Polecam współpracę z p. Matuszewskim. Pozdrawiam z Choszczna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :)

 

Wiecie co? Trochę mnie przygasiło i straciłam zapał :((((

Ten domek bardzo mi sie podoba, ale boję się o te wszystkie zmiany w projekcie, że nie damy rady, że złą decyzję podejmiemy :(((((

Szukalam innych projektów bo chodzi mi o coś takiego (podwojny garaz i ganek)

http://projekty.muratordom.pl/projekt_delikatny-wariant-i-energooszczedny,563,1,0.htm

ale tylko M-131 wchodzi w grę, ale czy podołam tym wszystkim zmianą RATUNKU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobito! co to za dół? Podoba się projekt? to kupować i budować, zmiany w projekcie to pikuś w porównaniu z tym ile decyzji trzeba podjąć potem. I nie wiadomo czy będą one dobre czy nie, ale nie ma opcji, żeby się nie pomylić, wystarczy jedynie kierować się swoimi upodobaniami, czytać, słuchać opinii i wyciągać SWOJE wnioski. I powstanie WASZ jedyny w swoim rodzaju dom :) Uszy do góry! to wszystko DA się przejść.

 

Darvid - my tu dyskutujemy o M-131, a o Matuszewskim przy okazji, a nie na odwrót. Inne projekty tutaj nas nie teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że o "131" - ale o moim projekcie tego samego autora nie ma osobnego wątku. Moja "ingerencja" w Wasz temat dotyczyła TYLKO przekazania informacji o kupnie projektu, dokonaniu zmian i przygotowaniu dokumentacji przez p. Matuszewskiego - z czego ja jestem zadowolony. Pozdrawiam i życzę miłego zamieszkiwania w już wybudowanych lub dopiero wybieranych domach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie do tych co są już na bardziej zaawansowanym etapie budowy. jakie ponieśliście koszty do danego etapu, np stan surowy otwarty czy zamknięty, jesli ktoś zaszedl już dalej to też niech poda swoje koszty. Ciekawa jestem ile mniej więcej trzeba szykowac kasy na ten dom, bo przypuszczam że kosztorys ma się nijak do rzeczywistości. Oczywiście wiem że to wszystko zalezy od materiałów, wkładu wlasnego pracy itd ale tak orientacyjnie z zaznaczeniem czy sami budujecie czy jakies ekipy macie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darvid- wpadaj do nas śmiało :)

 

odnośnie kontaktu z p. Matuszewskim- do obecnego stanu domu nie mam zastrzeżeń ani do projektu ani do samego projektanta. p. Matuszewski zawsze służył radą i odpowiedzią na moje pytania. Moi fachowcy budowali zgodnie z projektem i swoim doświadczeniem. Zobaczymy jak wyjdzie dach, ale na tą chwilę, u mnie wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :)

 

Wiecie co? Trochę mnie przygasiło i straciłam zapał :((((

Ten domek bardzo mi sie podoba, ale boję się o te wszystkie zmiany w projekcie, że nie damy rady, że złą decyzję podejmiemy :(((((

Szukalam innych projektów bo chodzi mi o coś takiego (podwojny garaz i ganek)

http://projekty.muratordom.pl/projekt_delikatny-wariant-i-energooszczedny,563,1,0.htm

ale tylko M-131 wchodzi w grę, ale czy podołam tym wszystkim zmianą RATUNKU

 

spokojnie, to wszystko tak groźnie wygląda do momentu zadziałania- wykonania pierwszego telefonu, pogadania z projektantem, innymi budującymi :)

wszyscy jesteśmy w większym czy mniejszym stopniu laikami w kwestii budownictwa (rkowal się wybił już teraz jako fachowiec, chwała mu za to i wielki szacun), nie trzeba się doktoryzować w pustakach czy dachówkach by dać radę budowie. Potrzeba dużo szczęścia, przychylnych ludzi i samozaparcia. Oczywiście najważniejsza jest kasa :) ale pominę ten temat hehe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...