Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

widzę że ostatnio wszyscy posnęli na zimę tylko Gosja leci jak szalona... ;) autora membrany nie pamiętam, wiem że ma czerwone napisy i ma przepuszczalność na poziomie 300 jednostek, pomogłam? :)

Dzięki za dobre chęci ale niestety nie pomogłaś. Producentów jest kilkunastu a kazdy ma w ofercie kilka pozycji tylko tych wysokoparoprzepuszczalnych:

 

oto niektórzy producenci i ich produkty:

1) Parotec - oferowane są w dwóch podstawowych rodzajach;

-Dwuwarstwowe, odwrócone ( light , super , termo-activ)

-Trójwarstwowe ( alfa , beta , gamma)

 

2) DUpont Tyvek®: Supro, Pro, Solid, Metal, Soft, Enercor® Roof

 

3) Corotop: LIGHT, CLASSIC, STRONG, RED STRONG, ULTRA, X-TREAM, POWER, TERMO-CONTROL, METAL

 

4) MDM - rodzina Aquatec: AQ 95,120,130,150,170,180,225

 

5) Dorken - rodzina Delta: MAXX i MAXX Plus, MAXX TITAN, MAXX Comfort, Exxtrem, FOXX i FOXX Plus, Vitaxx, VENT S Plus, Delta-VENT N Plus, Dragofol, FOL PVG, Trela, Trela ST

 

6) Eurovent

 

7) Foliarex rodzina Strotex: basic, tape, v, medium, supreme, performance, 110 PP, 140 PP, SL PP

 

8) Topdach

 

9) Klober - Membrany dachowe wysokoparoprzepuszczalne Permo: classic, easy H SK, light, forte SK, vert, extreme, sec SK, solar SK,

Klober - Membrany dachowe o niskiej paroprzepuszczalności Sepa: forte i light, Sepa W i WF

 

10) Fakro - rodzina eurotop: L2, L3, N15, N35, S4, S65

Edytowane przez rkowal79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno wystarczyć. Karola przeczytaj moje wcześniejsze posty. Do tej pory wydałem ok 120 tys, a do SSZ brakuje mi okien i drzwi. Na razie mam co prawda wycenę tylko z jednej firmy. Najtańsza wersja okna PCV(profil Vital) nie całe 10 tys, najdroższa nie całe 15 tys(okna Abakus,wszystkie bajery, potrójna szyba). drewniane niestety już powyżej 20 tys. Do tego drzwi, stalowe do 2 tys, drewniane od 3 tys i brama garażowa(Wiśniowski) ok 2700(+ ew napęd niecały 1000).

Może jakaś dyskusja o oknach,drzwiach i bramie garażowej? - wyceny, kto co poleca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :)obejrzałam wiele projektów najpierw była oliwka potem granat ale w każdym cos jest nie tak,a M-131 najbardziej mi odpowiada :) ma wszystko co trzeba żeby dało się jeszcze powiększyć garaż...a właśnie czy jest to możliwe?a może istnieje wersja tego projektu ale z garażem 2 stanowiskowym ? bo szukam ale coś znalezc nie mogę...domek do SSZ musi ktos postawić zobaczymy jak to wyjdzie :)ale całą resztą tynki wylewki wykończeniem ociepleniem zajmie się mąż więc na tym oszczędzimy.Jestem dobrej myśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chyba raczej zdecydujemy się na M131 czytam forum od początku jestem na 20 stronie:) my tez na pewno zrezygnujemy z wykusza (koszty i starta ciepła)i poszerzę garaż:)czy ktoś może mi wyjaśnić ten zapis w moich warunkach zabudowy a mianowicie Projektując budowę należy zachować następujące wskażniki:

powierzchnia zabudowy-max 0,13

intensywność zabudowy-max 0,18

powierzchni biologicznej czynnej-min 0,6

o co tu chodzi boje sie że ten projekt może nie pasowac do mojej działki i wytycznych w warunkach zabudowy a tak juz się na niego napaliłam:)działka ma wymiary 29x35 będę wdzięczna za wjaśnienie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo podoba mi się ten projekt czy ktoś może mi podać fakyczny koszt SSZ?czy 140tyś to realna kwota?

 

my co prawda w tym roku nie wstawimy okien, drzwi i bramy ale uwzględniając te elementy SSZ będzie nas kosztował max 140 tys. Materiały podstawowe- Porotherm 30 P+W, dachówka Braas, kominy systemowe Schiedla, fundamenty z bloczków plus beton, szersze ławy- wzmocnione fundamenty z wymianą części podłoża działki i zagęszczeniem gruntu. Budują nam dwie ekipy, ceny uwzględniają materiał, robociznę, załatwianie materiałów i dowóz. Tak naprawdę za niczym nie jeździliśmy, nie musieliśmy w niczym pomagać i niczego szukać. Porównywaliśmy tylko ceny i jak narazie jesteśmy bardzo zadowoleni, i tak naprawdę życzymy wszystkim takiej ekipy jak jest u nas. Czasami nawet dokładają sobie roboty, zamiast kupić coś gotowego i mieć spokój, ale nas by wtedy wyszło drożej a oni liczą się z naszą kasą. Problem może się pojawić na wiosnę, gdy zacznie się wykańczanie, bo oni niestety nie zajmują się tym, bo nie mają na to czasu...

ps. Adam, Tomek- mam nadzieję, że to czytacie- bo polecieliśmy taką wazeliną, że szok :-) Na szczęście mamy paru znajomych, którzy ostatnio wybudowali domy, może skorzystamy z ich doświadczenia przy wykończeniówce by uniknąć jakiś min...

Edytowane przez gosja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywitam się teraz z Wami bo nawet tego nie zrobiłam nie wychowana jakaś jestem :bash:no więc Witajcie Kochani przyjmijcie mnie do swojego grona:welcome:rozmawiam tu sama ze sobą który to już mój post 6 chyba:)Skończyłam:D zajęło mi to parę godzin ale przeczytałam forum od deski do deski:)moje wnioski jestem bogatsza o informację o tym projekcie:)ale martwią mnie te błędy...no ale się nie zniechęcam domek jest prosty funkcjonalny o taki mi własnie chodziło:)jestem tu nowa a już zasypałam Was pytaniami;)no ale chyba po to powstało to forum chwała gosji za to:)Wyczytałam jeszcze coś co mnie zmartwiło o czym pojęcia nie miałam warunki zabudowy są wydane na Pana od którego razem z męzęm kupiliśmy działke czyli teraz muszę te warunki przepisać na nas?tak to zrozumiałam?i czy ktoś może mi wytłumaczyć te wskażniki o których pytałam wcześniej?dziekuje i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywitam się teraz z Wami bo nawet tego nie zrobiłam nie wychowana jakaś jestem :bash:no więc Witajcie Kochani przyjmijcie mnie do swojego grona:welcome:rozmawiam tu sama ze sobą który to już mój post 6 chyba:)Skończyłam:D zajęło mi to parę godzin ale przeczytałam forum od deski do deski:)moje wnioski jestem bogatsza o informację o tym projekcie:)ale martwią mnie te błędy...no ale się nie zniechęcam domek jest prosty funkcjonalny o taki mi własnie chodziło:)jestem tu nowa a już zasypałam Was pytaniami;)no ale chyba po to powstało to forum chwała gosji za to:)Wyczytałam jeszcze coś co mnie zmartwiło o czym pojęcia nie miałam warunki zabudowy są wydane na Pana od którego razem z męzęm kupiliśmy działke czyli teraz muszę te warunki przepisać na nas?tak to zrozumiałam?i czy ktoś może mi wytłumaczyć te wskażniki o których pytałam wcześniej?dziekuje i pozdrawiam

 

 

Warunki przepisuje się na siebie z poprzedniego właściciela- to żaden problem, też tak miałam. Były właściciel działki, na którego wydane były warunki wydał zgodę (na piśmie) o przeniesienie warunków na nas i to wszystko. Pismo i prośbę o przeniesienie zaniosłam do Gminy i cierpliwie czekałam na decyzję. Sprawa jest bezpłatna i szybka w załatwieniu. Jeśli nie pasują Ci warunki zabudowy, możesz zgłosić w Gminie swoje propozycje- na tym etapie dużo można zmienić. Niestety nie pomogę w sprawie tych parametrów, najlepiej zadzwoń do wydającego te warunki i poproś o tłumaczenie. Od tego są urzędnicy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...