Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy mógłbym prosić jedną z osób które zamawiały już więźbę o podanie ilości oraz ceny?

Z góry dziękuje.

 

Cała więźba wg projektu na nasz dach (standardowy) kosztowała 7280, dodatkowo w tym są 4 jętki więcej o długości 3,3m każda, do lukarn i dwie belki na dół lukarn pod okna, plus 500 zł impregnacja, 1800 zł podbitka, (było jej ok 68m kw.), malowanie rodzinne dwustronne- Vidaronem- poszły 2 wiadra po 9 litrów- cena 330 zł. Z ciekawostek mogę podać, że lepiej widzieć jak ekipa na budowie impregnuje drewno bo nam dekarz powiedział, że niektórzy w tartakach psikają drewno barwnikiem a kasują klienta jak za impregnację....którą na dodatek często nazywają impergnacją ciśnieniową.......nie wiem ile dokładnie w metrach sześciennych było drewna, bo dekarz zamawiał sam wg projektu plus swoje poprawki.

Edytowane przez gosja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałam Wam napisać, że jakiś czas temu odwiedzili mnie nowi potencjalni budowniczy M-131, sympatyczne małżeństwo przybyło, bijąc się z myślami czy aby ten dom nie jest za mały, żeby go zobaczyć na żywo. No i zakochali się :), miejmy nadzieję że do nas dołączą i się ujawnią ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tego że na budowie przestój do wiosny zabrałem się za odliczanie vatu. Kilka godzin wyjętych z życiorysu, ale przebrnąłem przez wszystkie faktury. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że minister w swoim wykazie posługuje się numerami PKWiU z 2008 a 99% numerów na fakturach pochodzi z wykazu z 2004 r(ale do tego doszedłem przez przypadek po jakiś 2 godzinach). Bez stronki na której można zamieniac te numery ani rusz.

znalazłem taką: http://www.pkwiuonline.pl/pkwiu-2004-2008/

Edytowane przez krzys2507
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z tego że na budowie przestój do wiosny zabrałem się za odliczanie vatu. Kilka godzin wyjętych z życiorysu, ale przebrnąłem przez wszystkie faktury. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że minister w swoim wykazie posługuje się numerami PKWiU z 2008 a 99% numerów na fakturach pochodzi z wykazu z 2004 r(ale do tego doszedłem przez przypadek po jakiś 2 godzinach). Bez stronki na której można zamieniac te numery ani rusz.

znalazłem taką: http://www.pkwiuonline.pl/pkwiu-2004-2008/

 

Krzyś- dzięki za linka! :) :)

Edytowane przez gosja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opowiadać o oknach? ano pikne som ;) ja mam Avante, profil Idea, 5-cio komorowe, 2-szybowe, na tarasie suwanka (drogie cholerstwo), w wykuszu dwa uchylno rozwieralne plus tzw. fix (wirtynka). Kolor orzech, barwione w masie, a w części gospodarczej są dwukolorowe, w środku białe, bo taniej. Do tego mamy rolety firmy Portos, też orzech, na dole nadstawne z rewizją wewnętrzną, a na górze z zewnętrzną. Okna połaciowe są firmy Okpol, polskie, tanie, dobre.. chyba ;) z powłoką samoczyszczącą Bioclean i manualnym nawiewnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie będą: Okna Oknoplast, profil Platinium Evolution (pakiet 3-szybowy) okleina Złoty Dąb. Rolety Oknoplast Luna, napędy do rolet Oximo sterowane radiowo. Drzwi do gospodarczego KMT Standard 55. Brama garażowa Krispol bez przetłoczeń w kolorze RAL 7044 z napędem Marantec. Drzwi wejściowych jeszcze nie wybrałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii okien dodam coś od nas :)

Okna DAKO profil Veka 5 komorowy, pakiet 3-szybowy, okucia WINKHAUS. Rolety zewnętrzne na parterze- w pokojach i kuchni sterowane elektrycznie, w garażu i kotłowni- ręcznie. Drzwi wejściowe GERDA SX20. Bramy jeszcze nie wybraliśmy ale zastanawiamy się nad Northmstal lub Krispol. Drzwi między garażem a mieszkaniem Gerda lub KMT też antywłamaniowe, ponieważ dla zainteresowanych włamem- bramę garażową można otworzyć bez większych problemów, dlatego te drzwi przejściowe są równie ważne jak wejściowe czy rolety. Ale to temat dopiero na wiosnę. Teraz przez zimę będziemy wyceniać tynki, wylewki, przyłącza, ocieplenie dachu (tu już wiemy, że będziemy dawać wełnę 30cm) itp.

A tymczasem ubezpieczyliśmy nasz dom- ubezpieczenie typu "Dom w budowie" co by w zimie spać spokojnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w "klubie" _ryba :). W standardowej wersji nie ma tego HEB'a, bo nie jest potrzebny. Według projektanta przy powiększonej szerokości garażu i ściankach kolankowych o wysokości 170 cm te HEB'y są konieczne żeby wzmocnić konstrukcję dachu. Górale, którzy robili mi dach mówili, że to bezsens i wystarczyłoby dać grube belki takie 26 x 26 cm, ale mój kierownik był nieugięty więc ja już mam te HEB 220. Dodam, ze jeden waży 330 kg (przynajmniej za taką wagę płaciłem). Bałem się, że będę musiał wynajmować dźwig żeby je umieścić na dachu - całe szczęście cieśle to krzepkie chłopaki i w 6 dali radę bez dźwigu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, można wiedzieć ile zapłaciłeś za swoje okna? Mam wycenę z Oknoplastu,za takie okna jak twoje 16 tys. Czy w tych oknach w standarcie jest ciepła ramka czy nie?

A tak w ogóle, czym mam więcej wycen tym bardziej nie wiem co wybrać. Od początku byłem nastawiony na pakiet 3 szybowy. Ale czym dłużej myślę to już nie wiem czy warto brać 3 szyby jak potem trzeba będzie okna rozszczelniać żeby nie było wilgoci? Myślicie w ogóle że w naszym domu wentylacja zda egzamin?

Przy okazji pytanie do tych którzy są bardziej zaawansowani w budowie - robiliście zetki do nadmuchu powietrza w garażu i kotłowni, i do wyciągu w kuchni?

 

i kolejne pytanie - ile planujecie wylewki nad ogrzewaniem podłogowym( to też niestety trzeba wiedzieć przed kupnem okien)

Edytowane przez krzys2507
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za okna oknopastu (bez rolet) z następującymi dodatkami: pakiet 3-szybowy z termoramką, klamki stare złoto z kluczykiem, okucia WK2, niski próg w drzwiach na taras, obniżenie klamki w 2 oknach (lukarny) - zapłaciłem 13600 zł.

Rolety z napędami to koszt - 10000 zł. Ale tutaj wszystko zależy jakie rolety i jakie silniki, można dużo zaoszczędzić.

 

Za robię wentylację mechaniczną z rekuperatorem, więc wilgoci raczej się nie boję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy Was serdecznie ponownie... :)

Dawno nic nie pisaliśmy, ale wątek M-131 sprawdzamy kilka razy dziennie.

Od czego tu zacząć... hmyyy... no więc....

Doczekaliśmy się wreszcie pozwolenia na budowę domu wraz z garażem, jak również pozwolenia na budowę zjazdu indywidualnego z drogi powiatowej. Przyznam, że z tym drugim więcej zachody było niż z pozwoleniem na budowę...

Mamy również wybraną ekipę do budowy domu, położenia więźby oraz dachówki, elektryka, jeszcze musimy spotkać się z Panem od wody.

Zaczynamy zaraz po śniegach.

Do chwili obecnej zrobiliśmy wjazd na działkę oraz kupiliśmy bloczki, stal i pustaki, stemple, deski... i już trochę kasy poszło.

Jutro jedziemy odebrać projekt umowy na podłączenie prądu, w piątek mam dzwonić w sprawie terminu odbioru projektu wody.

Plan na ten rok? Może jeszcze uda nam się humus ściągnąć w sobotę... zobaczymy...

Musimy pomyśleć nad rozpoczęciem prowadzenia dziennika :)

 

Pozdrawiamy wszystkich budujących i tych z zamiarem budowania naszego M-131 :)

Edytowane przez nuvo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...