Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No dokładnie, ale wzorując się na Waszych stworzymy też nasz.

no ale skąd mamy wiedzieć na jaki procent budowy bierzecie kredyt i w jakiej wysokości? w każdym zakątku Polski budowa M-131 kosztuje inaczej, a kosztorys musi uwzględniać ceny z waszego regionu. Założę się, że mój kosztorys z dużego miasta nie będzie pasował np dla ludzi budujących w Bieszczadach, a ci spod Wawy będą mieli jeszcze inne koszty. Jak dla mnie to troszkę próbujecie, żeby ktoś was wyręczył :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja też się pochwalę - my już mieszkamy w naszym m-131 od 2 tygodni. Dom funkcjonalny. Dokonaliśmy kilku zmian z których jesteśmy zadowoleni m.in. likwidacja pralni na górze przy łazience - jest nad garażem na strychu przez co mamy sporą łazienkę, sporą garderobę przy sypialni i dużą pralnio-suszarnię/strych został podzielony na 2 pomieszczenia pralnię ok 15m2 i strych również ok 15m2, kolejną dobrą zmianą było wykonanie przejścia z korytarza prosto do kuchni kosztem szafy wnękowej (została przeniesiona na drugą stronę korytarza), poszerzyliśmy również garaż do szer. 320cm/ można by było dodać jeszcze jakieś 15-20 cm wówczas w miarę swobodnie mógłby wsiąść pasażer, zrobiliśmy ścianę działową między kuchnią a salonem (nie mamy wykusza), zrobiliśmy też coś ala spiżarnia pod zabiegiem schodów z dostępem od garażu-całkiem spora przestrzeń na ziemniaki, marchewki i inne przetwory,mamy również kominek z rozprowadzeniem powietrza do wszystkich pomieszczeń na poddaszu (oprócz łazienki) przez co przy obecnych temperaturach(od 0 do +3 stopni) wystarczy do ogrzania domu,gdzie temp w domu wynosi ok 21 stopni w salonie a na poddaszu ok 23. Błędem było wykonanie kominków dachówkowych wentylacyjnych z kuchni - zamiast wyciągać powietrze to wieje do kuchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie? nie widzę tego.... na drugiej stronie korytarza to ja mam schody.

 

Też mam schody, ale udało się tak zagospodarować miejsce, że jest szafa wnękowa(jeszcze nie ma drzwi i póki co wisi wieszak). Jak widać na zdjęciach łazienka została wysunięta i zwężona(wewnątrz przy drzwiach ma 145cm szer.) Umywalka została przeniesiona na ścianę działową z pokojem.

http://pokazywarka.pl/n0064q/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam schody, ale udało się tak zagospodarować miejsce, że jest szafa wnękowa(jeszcze nie ma drzwi i póki co wisi wieszak). Jak widać na zdjęciach łazienka została wysunięta i zwężona(wewnątrz przy drzwiach ma 145cm szer.) Umywalka została przeniesiona na ścianę działową z pokojem.

http://pokazywarka.pl/n0064q/

 

Zibi- jestem pod wrażeniem! Zazdroszczę już zamieszkania, bardzo podoba mi się pomysł z tą wnęką przy schodach. Ciekawa jestem pozostałych pomieszczeń, jak wyglądają łazienki, jak możesz- wstaw jeszcze kilka zdjęć. Pozdrowienia!

 

ps. bardzo ładne schody- też planujemy w podobnym stylu tylko ciemne drewno

Edytowane przez gosja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem Matuszewski nie dawał projektu więc raczej mało przewidział :) my robiliśmy schody wg własnego pomysłu, dodaliśmy 2 stopnie w związku z czym są mniej strome i wygodne, oczywiście kosztem tego świetlika do wiatrołapu, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to by stopnie nie były czystym wachlarzem, można zlecieć na pysk, u nas są przesunięcia - zdjęcia w dzienniku

 

dzięki za zdjęcia Zibi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myometis- Pisałaś , że o takich schodach marzysz........

 

http://img811.imageshack.us/img811/7761/schodyidea.jpg

 

Powiedz -to jest zdjęcie schodów w projekcie M- 131.....??? , Czy da radę takie schody zrobić w tm projekcie, czy są one dużo droższe od tych co wy macie......?

 

i czy nie zmniejszą one łazienki na dole........., oraz nie będą przeszkadzały mocno te wystające stopnie na dole.... ?

 

Dla mnie schody są rewelacyjne :):) Wzorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no żartujesz sobie? każdy z nas by takie miał, jakby można było. TE schody mają spocznik, nasze nie mogą bo nie mają miejsca, TE schody są z INNEGO projektu, są inne, a pokazałam je bo chodzi mi o okładzinę - kolor i styl, takie ciemne i bez podstopnicy. A czy nawisy stopni nie będą przeszkadzać, myślę że nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o schody to czy ktokolwiek z Was będzie robił schody drewniane, czy wszyscy robią schody lane? Ja robię schody drewniane dębowe (wycena około 10 tyś.).

 

Ze względu na fakt, iż pod schodami jest łazienka zrobiliśmy schody lane obłożone dębem(stopnie i podstopnie). Stolarz za robotę wziął 2500 zł. materiał miałem własny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę w różnych dziennikach budowy, że po bokach lukarn nie dawaliście styropianu między dachówką a płytą OSB nie boicie się że będzie w tym miejscu masakryczny mostek termiczny i będzie przeciągać zimno do środka? Pytanie odnośnie żaluzji zewnętrznych-widzę że duża liczba m-131 nie ma wpuszczonych skrzyń w ścianie tylko wystają na zewnątrz a na dole mają ładnie schowane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...