Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli gruchą był przywożony co możliwe, to betoniarnia nieźle się dziwiła że z 1-2m3 muszą jechać :):) ale klient nasz pan :)

Jeśli będę wylewał na raty a wszystko na to wskazuje, to takie drobne rzeczy z betoniary wyleję ale wieniec obwodowy raczej z gruchy bo to jednak 5m3.

Pompogruchą to drożej wyjdzie transport i pompowanie niż materiał (120zł dojazd i 30 usługa pompowania) bo przy pompowaniu zawsze coś w leju i pompie zostanie (0,5m3) więc trzeba o tyle więcej betonu zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

troche nowosci z dzisiaj:) przosze sie nie sugerowac data na aparacie bo aparat podróżuje w czasie:)

 

http://pokazywarka.pl/aayen4/

 

pepe- super efekt! Widzę, że już mnie przegoniłeś :)

my też mamy zamówione białe okna- jaki masz pomysł na elewację? jaki kolor?

czekamy aż mróz nieco ustąpi, żeby ruszyć z pracami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pepe, idziesz jak burza!!!! o dżigicie nie wspomnę :) bo to już widać metę :)

 

pepe, widzę, że lecisz ostro z elektryką- ile Cię kosztuje ten etap, bo ja mam wstępną wycenę na 50 zł za punkt z materiałem w rurkach a 40 za punkt z materiałem (kabel puszczony po ścianie)

 

mam jeszcze pytanie do osób, które już montowały rolety Integro- czy dawaliście a jeśli tak, to jak gruby styropian na styku nadproża z roletą?

 

okna mamy zamówione, wybrane drzwi wejściowe itp ale czekamy aż śniegi ustąpią bo u nas zasypało po pachy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję gosja, że ruszysz również jak burza:) ja będę miał 3 tablice jedna na piętrze druga na parterze i trzecia w garażu ze względu na to że na dole nie będzie sufitu podwieszanego tylko będzie tynkowany kable na suficie są płaskie przymocowane na specjalnych kołkach podtynkowych elektryk bardzo się stara żeby tynkarzenie mieli dużo dziur do łatania dlatego kable wpuszcza w poroterm:) wszystkie kable idą w peszlach o max nacisku niby 320 Niutonów :) na poddaszu kable do oświetlenia są puszczone w rurkach z takich bajerów to mam podświetlane schody:) no i oczywiście gniazda wypuszczone na zewnątrz itd. cała elektryka materiał + robota razem z białym montażem 10.000 pln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pepe.... hmm, a czemu ocieplałeś przed tynkami i wylewkami? Cała wilgoć wejdzie Ci teraz w wełnę, a wysuszyć ją to nie lada problem. U nas po tynkach i wylewkach było bardzo wilgotno, osiadało na oknach, podobnie jest z wylewką, choć nie aż na taką skalę. Jeśli przykryjesz wełnę regipsami, wilgoć wykrzywi regipsy, widziałam już tynkowany taki dom z ociepleniem... :/ rozważ problem.

 

Dżigit - widzę, że nie boisz się kolorów :) zazdraszczam etapu, ja już też bym chciała chwycić za wałek i jakiś kolorek machnąć, echhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień następny... wszystko szło bardzo dobrze, instalator od prądu idzie jak burza z niemiecką dokłądnością natomiast podczas wod-kan zaczęły się schody było by wszystko super fajnie gdyby nie ociężałość myślowa instalatora... np. mówiąc mu, że chce cwu a na lato ogrzewacz wody przepływowy zrobił mi dodatkowo w wu grzałke na lato bo to dobra sprawa... kij z tym, że na lato chce z przepływowego no ale cóż... rury z wody poprowadził na ścianach bo kuć się nie chce a pozatym co mi przeszkadzają rury na murze... ponad to mówiąc mu kolejne 3 razy, że nie chce jakiejś cyrkulacji ciepłej wody(polega na tym że kolejna pompka pracuje i woda ciepla jest w obiegu i odkręcamy kurek i leci od razu ciepła) to i tak zrobił po swojemu.. no i kto zapłaci? ahhh szkoda gadać mam nadzieję, że u was lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień następny... wszystko szło bardzo dobrze, instalator od prądu idzie jak burza z niemiecką dokłądnością natomiast podczas wod-kan zaczęły się schody było by wszystko super fajnie gdyby nie ociężałość myślowa instalatora... np. mówiąc mu, że chce cwu a na lato ogrzewacz wody przepływowy zrobił mi dodatkowo w wu grzałke na lato bo to dobra sprawa... kij z tym, że na lato chce z przepływowego no ale cóż... rury z wody poprowadził na ścianach bo kuć się nie chce a pozatym co mi przeszkadzają rury na murze... ponad to mówiąc mu kolejne 3 razy, że nie chce jakiejś cyrkulacji ciepłej wody(polega na tym że kolejna pompka pracuje i woda ciepla jest w obiegu i odkręcamy kurek i leci od razu ciepła) to i tak zrobił po swojemu.. no i kto zapłaci? ahhh szkoda gadać mam nadzieję, że u was lepiej

 

 

pepe, ciesz się, że Ci "fachowiec" nie puścił rurki prze środek kuchni jak na Alternatywy 4 i z rozbrajającą szczerością nie powiedział " tu se pan kotarkę powiesi " :)

a tak poważnie to walcz o swoje- Ty płacisz- Ty wymagasz! jakie rury na ścianie???? Nie ma się co cackać, gość weźmie kasę i pójdzie, a Ty tam będziesz mieszkał przez lata i się wkurzał pierdołami

Pozdrawiam, życzę cierpliwości i wytrwałości!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć zdrowie, żeby się budować. Dla mnie najlepszy tekst to: "Panie Zbyszku pan się nie martwi się zaakryluje i nie będzie widać", albo "hydraulik źle zrobił i teraz zwala na kogo innego"(powiedział wykończeniowiec, który źle zainstalował syfon i śmierdziało w całym domu).

Dla mnie najlepszy tekst, który pewnie nie tylko ja słyszałem:

"Szefie wyszło troszeczkę drożej niż się umawialiśmy, a poza tym jakbym wiedział, że będzie z tym tyle roboty to wcale bym się tego nie podejmował..." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...