Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

to tak nie będzie- spadamy na głębokie dno z naszym wątkiem- marzec nam się pojawił a tu cisza jak w grudniu....

 

ja nie mam się czym pochwalić, bo nic się nie dzieje, ale.....

okna zamówione

parapety też

za 3 tygodnie montaż :)

poza tym w marcu planujemy podciągnięcie do domu mediów- wody, kanalizacji i może uda się też prąd :)

na marzec też będziemy robić w środku elektrykę i lać chudziaka

kwiecień- tynki i wylewki

tyle na razie..

reszta w gotowości

 

dżigit, pepe, zibi- wstawcie jakieś nowe fotki, takimi ładnymi domkami należy się chwalić, przecież wybraliśmy jedyny słuszny projekt :)

 

pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

gosja mówisz masz http://pokazywarka.pl/vzgp2m/ ,ale nie ma czym się chwalić :p

 

super! wow! to pewnie niedługo wprowadzka :) widać metę :)

zauważyłam na fotkach, że wnękę z górnej łazienki "przeniosłeś" do pokoju nad garażem.

nie mogę rozgryźć tego małego przejścia w łazience dolnej- jakaś tajna skrytka? :)

bardzo podobają mi się Twoje drzwi wewnętrzne- co to za producent i jaki koszt?

 

czy kombinowałeś coś z wentylacją, czy masz jak w projekcie? bo na dachu widzę grzybki..

Edytowane przez gosja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więć tak:

-szybko to się raczej nie wprowadzimy ,ale góre to szybko skończymy

-małe przejście to będzie schowek na mopa i podobne

-drzwi wew. to DREWNO-HURT model:MONACHIUM kolor:CALVADOS

-jeden grzybek to wentylacja z łazienki na dole a drugi odpowietrzenie kanalizacji

Edytowane przez Dżigit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pokazywarka.pl/jnunxm/ u mnie nie ma znacznych postepow:) Mruczko odnosnie ocieplenia welna to powiem ci ze twoja uwaga dala mi do myslenia, mialem tydzien wolnego i z nudow zaczolem welne ukladac i nie pomyslalme o wilgoci :([/QUOT

 

Mruczka czujna jest jak gajowy brawo :) a ja mam pytanie do osób które już są zagłębione w temacie elektryki czy dodaliście jakieś dodatkowe punkty względem projektu np. oświetlenie schodów, oświetlenie ogrodu, jakieś pomysły oświetleniowe w kuchni, salonie itp. bo szukamy inspiracji co by tu oświetleniowo zakombinować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z inspiracji elektrycznych to moge polecic bez nadwyrezania budzetu: podswietlane schody, halogen z fotokomorka na scianie zewnetrznej od okien z garazu(u mnie z tej strony ciemno jak w d...) gniazdko wyprowadzone na taras nad brama garazowa halogen z fotokomorka oczywiscie oswietlenie tarasu i nad glownymi drzwiami, halogen nad drzwiami z kotlowni doprowadzic sile do garazu jakby co... mi elektryk zrobil 3 rozdzielnie gora dol i garaz i uwazam ze to dobre rozwiazanie. Na tym etapie dobrze sobie pomyslec rowniez nad polozeniem kabli do kina domowego kabel kosztuje kilka zl a jak za kilka lat wam sie zechce kina domowego to bedzie szkoda kuć pieknych scian:) to tyle co na chwile obecna pamietam:)

p.s. oswietlenie i gniazdko w spizarni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomyślcie też o przewodach antenowych do telewizora i sieci internetowej (jeśli nie będzie WiFi), ja planuje tez położyć instalację do alarmu (same kable to znikomy koszt, a potem może się przydać), daję też podświetlenie LED przy co drugim stopniu schodów (na ścianie). Zresztą zmieniłem całkowicie elektrykę w stosunku do projektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam my z małżonką również zastanawiamy się nad tym projektem, a w sumie to już byliśmy zdecydowani, ale przeraża mnie konstrukcja tego dachu oraz to, że jest on obliczony na I strefę zagrożenia a my mieszkamy w III okolice Krakowie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam my z małżonką również zastanawiamy się nad tym projektem, a w sumie to już byliśmy zdecydowani, ale przeraża mnie konstrukcja tego dachu oraz to, że jest on obliczony na I strefę zagrożenia a my mieszkamy w III okolice Krakowie

 

projektant adaptujący powinien skorygować kwestie np dachu do Twojej strefy wiatrowo- śniegowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkamy w naszym m-131 już 2 miesiąc. Jesteśmy zadowoleni z układu funkcjonalnego i uważamy, że warto zrobić przejście z korytarza bezpośrednio do kuchni. Do sebastian1218 - my również mieszkamy w innej strefie, ale to nie problem - wzmacniasz i po kłopocie.

 

super!! zazdroszczę!

Zibi pochwal się proszę jakimiś dodatkowymi fotkami

nie daj się prosić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Przymierza sie ktos do ogrzewania domu piecem na ekogroszke. Interesuje mnie jakiej mocy kociol zostal wam dobrany. Mi hydraulik doradzil kociol o mocy 25kW, ale wydaje mi sie to trosze za duzo.

 

Pytanie dodatkowe do Andi007,

przegladajac watek o piecu na ekogroszek firmy RBR zauwazylem twoje wypowiedzi dotyczace tego kociolka. Moglbys napisac jak dociepliles dom, jakiej mocy zakupiles kociol oraz jak przebiegala wasza wspolraca szczegolnie w te najzmniejsze dni zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dawno mnie tu nie było aż wstyd :(:(, juz pewnie mnie nie pamietacie:(:(

Dzisiaj bylismy w naszym biurze i wybralismy projekt M-131, biuro bedzie zamawiac od Matuszewskiego. Cena za projekt 1900zl, a zmiany ok 1500zl :( (chcemy zrezygnowac z wykusza, podwojny garaz i taki maly ganek tzn wylewka od wejscia, ktora musi byc ujeta w projekcie).

Zapłacilismy 700zl za mapke wysokosciowa no i jednym slowem zaczelo sie :lol2: (troche mam stracha), ale humorek poprawiaja mi zdjecia waszych domkow cos PIEKNEGO

 

mieszkamy w naszym m-131 już 2 miesiąc. Jesteśmy zadowoleni z układu funkcjonalnego i uważamy, że warto zrobić przejście z korytarza bezpośrednio do kuchni. Do sebastian1218 - my również mieszkamy w innej strefie, ale to nie problem - wzmacniasz i po kłopocie.

 

ja mysle doslownie o tym samym:yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja też się pochwalę, zamówiłem projekt ze zmianami 2400 zł (zlikwidowanie wykuszu, poszerzenie garażu i zmiana dachu na 3 strefę). Mapka sytuacyjno wysokościowa 800zł. Do Zibi1789 możesz wrzucić jakieś zdjęcia chętnie sobie pooglądam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...