Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej!

Dzięki za odpowiedz Gosja. My dajemy ocieplenie nad częścią mieszkalną (skosy i miedzy jętkami) 25cm współczynnik 0.35, zastanawiamy się tylko ile dać na strychu... czy 15cm wystarczy położone tylko między krokwiami.

 

Karola... my zaczynaliśmy dokladnie w tym samym czasie, a dach nam kończyli na początku stycznia (zdąrzyliśmy przed śniegami) ;) a dlugo czekaliśmy za cieślą, więc byla przerwa w robotach, jeśli spasują terminy Twoim fachowcom to spokojnie do świąt przykryjesz dach.

 

Odnośnie kominka... my wybraliśmy no właśnie jaki?! Skleroza! Napiszę innym razem, nie chce mi się szperać w tych papierach... całość z montażem ma nas kosztować ok. 9 tyś. Zastanawialiśmy się dlugo nad podobnym do Myometis, ale baliśmy się, ze będzie za gorąco przez tą szybę boczną i nie da się wysiedzieć na kanapie... Mam nadzieję, ze nie będziemy żalować.... :(

 

Zazdroszczę co niektórym... my nawet drzwi wewnętrznych jeszcze nie wybraliśmśy... Zewnętrzne stolarz ma nam zrobić dopiero październik-listopad. Jesteśmy teraz na etapie "projektowania" łazienek, kuchni... mam tez problem z umiejscowieniem oświetlenia... szczególnie w "kuchnio-jadalnio-salonie" ;) Na razie na nic mądrego nie wpadliśmy, a jak coś wymyślę, to nie wiem jak będzie to wyglądało i czy będzie pasowalo jedno do drugiego...

 

A jeszcze parę slów o "fachowcach"... Był jeden taki... miał nam robić lazienki itd... pomierzył wszystko i powiedzial, ze da odpowiedź za ile położy nam płytki (2 łazienki, wejście, korytarz, pralnia i garaż). Polecał nam go nasz znajomy, myśleliśmy (NAIWNI! ) że będzie ok i w ogóle... Po miesiącu odezwał się, że mA wycenę... i tekst : "nie wezmę od was 15-tu, 14, 13, 12, 11... wezme tylko 10 tyś...ale w zamian jeszcze coś od was bym chciał.".. no to słuchamy... "bo chciałbym żebyśmy sobie pomogli na wzajem... żebyście i wy coś od siebie dali"... więc dalej słuchamy (mój mąż blednie)... "jestem w trakcie remontu i wszyscy, dla których coś robię kupują mi coś do domu... taki prezent, mały prezent bym od was chcial"... no to słuchamy i myślimy co on chce...lampe, żyrandol...co????!!!! ... "jedni kupili mi płyty (regipsy), inni farby... a od was (skoro mam wam kłaść płytki) chcialbym właśnie PŁYTKI"... no to moj mąż zrobił się zielony i łapał powietrze... a ja wkurzona już kompletnie pytam: to jakiej wartości mialby być ten PREZENT ?!... "no tak za 4,5-5tyś" ... do tego zaproponował, że może spodobałyby się nam takie same płytki, jakie on chcialby mieć...wtedy moglibyśmy kupić dla siebie i dla niego identyczne i moze udałoby mu sie zalatwić je w niższej cenie.....

Tydzień do siebie dochodziliśmy... tydzień!!! Aż w końcu zaczęliśmy szukać innego gościa, który położy nam te płytki... (i nadal tak naprawdę szukamy :(

 

Teraz się z tego śmiejemy, ale zmarnowaliśmy przez niego tyle czasu i nerwów...

 

Pozdrowienia dla wszystkich!

Edytowane przez Trawin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawin, jeśli chodzi o wełnę my będziemy dawać w pokojach na skosy- 30cm, sufit- 20 cm, skosy nad sufitem- 10cm

 

my mamy kominek Uniflam 14KW z rozprowadzeniem ciepłego powietrza prócz salonu na 3 pokoje, jak na razie go przepalamy, jest ok :-) kominek z montażem i strażakiem kosztował nas 5300 zł

 

historia z płytkarzem- NIESAMOWITA!! spotkaliśmy już kilku magików budowlanych ale takiego na szczęście jeszcze nie! szok!!

ale uważnie będę od dzisiaj obserwować naszego płytkarza, czy coś nie wymyśli....na szczęście to kolega :-) ale mieliśmy podobnie dziwnego wylewkarza.

Jak nasz kierownik budowy zwrócił mu uwagę, że w garażu powinna być pod wylewką grubsza siatka, facet się nagle obraził i powiedział, że jak grubsza, to on nie będzie robił, bo on całe życie robi cienką i dobra jest...na co my, że czas na zmiany i u nas ma być gruba...podumał, podumał i się odbraził :)

ale potem codziennie, w trakcie pracy wyskakiwał z podobnymi akcjami, na szczęście my byliśmy na wakacjach, więc jego fanaberie brał na klatę nadzorujący go kolega :) na koniec po wylewkach zażyczył sobie parę stówek więcej, bo powiedział, że przecież nam piasku na budowie zostało, my mu na to "bierz pan ten piasek ze sobą, bo nam tylko tu przeszkadza, trzeba było zamówić tak, żeby nie zostało", na co on "no w sumie trzeba było"

hehe

ale wylewki w sumie ładne wyszły :)

Edytowane przez gosja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jeszcze parę slów o "fachowcach"... Był jeden taki... miał nam robić lazienki itd... pomierzył wszystko i powiedzial, ze da odpowiedź za ile położy nam płytki (2 łazienki, wejście, korytarz, pralnia i garaż). Polecał nam go nasz znajomy, myśleliśmy (NAIWNI! ) że będzie ok i w ogóle... Po miesiącu odezwał się, że mA wycenę... i tekst : "nie wezmę od was 15-tu, 14, 13, 12, 11... wezme tylko 10 tyś...ale w zamian jeszcze coś od was bym chciał.".. no to słuchamy... "bo chciałbym żebyśmy sobie pomogli na wzajem... żebyście i wy coś od siebie dali"... więc dalej słuchamy (mój mąż blednie)... "jestem w trakcie remontu i wszyscy, dla których coś robię kupują mi coś do domu... taki prezent, mały prezent bym od was chcial"... no to słuchamy i myślimy co on chce...lampe, żyrandol...co????!!!! ... "jedni kupili mi płyty (regipsy), inni farby... a od was (skoro mam wam kłaść płytki) chcialbym właśnie PŁYTKI"... no to moj mąż zrobił się zielony i łapał powietrze... a ja wkurzona już kompletnie pytam: to jakiej wartości mialby być ten PREZENT ?!... "no tak za 4,5-5tyś" ... do tego zaproponował, że może spodobałyby się nam takie same płytki, jakie on chcialby mieć...wtedy moglibyśmy kupić dla siebie i dla niego identyczne i moze udałoby mu sie zalatwić je w niższej cenie.....

Tydzień do siebie dochodziliśmy... tydzień!!! Aż w końcu zaczęliśmy szukać innego gościa, który położy nam te płytki... (i nadal tak naprawdę szukamy :(

 

Teraz się z tego śmiejemy, ale zmarnowaliśmy przez niego tyle czasu i nerwów...

 

Pozdrowienia dla wszystkich!

 

No nieźle.

Uśmiałem się do łez.

Z uwagi na ilość m2 do wykonania wycena nieco powyżej sredniej przyjmując za kwotę wyjściową 10tys.

,,Chcesz mieć dobrze zrób to sam" - ja spróbuję - najwyżej żona będzie mnie przeklinać i do piwnicy wymelduje :p :P.

Dzieci umiałem zrobić to płytki też się nauczę kłaść - byle w sklepie kupić proste bo krzywe się często zdarzają.

Pozdrawiam serdecznie - budowa to nic trudnego - ale daje w kość.

 

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiali się z naszego nieszczęścia... ;)

Ale szczerze mówiąc, nie życzymy nikomu takich przygód.

 

I zgadzam się, ze budowa daje w kość! Nie wiem jak u Was, ale my cierpimy na chroniczny brak czasu... Czas tak szybko ucieka, nie pomyślimy o jednym, a tu o innych rzeczach trzeba szybko decydować. .. :(

A do tego pomocy darmo szukać :( Wszystko sami. Tzn nie zupełnie... bo z naszym 20- miesięcznym synkiem ;)

Ale co tam... więcej optymizmu, prawda ;) Wszystko wyjdzie... prędzej czy później, ale w końcu wprowadzimy się do NASZEGO domku!

 

Trzymajcie się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

... a od was (skoro mam wam kłaść płytki) chcialbym właśnie PŁYTKI"... no to moj mąż zrobił się zielony i łapał powietrze... a ja wkurzona już kompletnie pytam: to jakiej wartości mialby być ten PREZENT ?!... "no tak za 4,5-5tyś" ...

Pozdrowienia dla wszystkich!

 

HA HA HA!!!!!! najlepszy żart sezonu, turlam się ze śmiechu, że też ja na to nie wpadłam no! muszę zacząć tak "Szantażować" moich klientów HIHIIHIH

nie no porażka na całej linii. Ciekawe kto mu te farby i regipsy kupował, ożesz fak. :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, porównanie ździebko dziwne... :p każdy jełop co ma fuj..kę potrafi to pierwsze :p i zajmuje to raptem parę sekund.

Weź to lepiej skasuj nim się obrażą glazurnicy :p

 

hahah

 

Nie obrażaj facetów - na pewno kilka sekund?? myślałem że troszkę dłuzej hahah.

Wierz mi, nie każdy facet wie po co jest armata w spodniach :p:P:P:P

 

Odnośnie glazurników - niech się obrażają na cały swiat.

Ceny wzięli z kosmosu.

Powiedz mi ile czasu zajmuje położenie 1m2 płytek?? 1godz?? ja z wujem obskoczyłem całą łazienkę w 3 wieczory włącznie z nacinaniem płytek i szlifowaniem zadziorów.

jeśli podłoga jest prosto zrobiona to jak długo się kładzie 15m2??

Fugowanie razem z myciem trwało 5h - fuga w 2 kolorach bo płytki kontrastujące.

Ten wie, komu kładzono płytki w domu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiali się z naszego nieszczęścia... ;)

Ale szczerze mówiąc, nie życzymy nikomu takich przygód.

Nie z waszego nieszczęścia ale z chamstwa ze strony wykonawców

 

I zgadzam się, ze budowa daje w kość! Nie wiem jak u Was, ale my cierpimy na chroniczny brak czasu... Czas tak szybko ucieka, nie pomyślimy o jednym, a tu o innych rzeczach trzeba szybko decydować. .. :(

A do tego pomocy darmo szukać :( Wszystko sami. Tzn nie zupełnie... bo z naszym 20- miesięcznym synkiem ;)

Ale co tam... więcej optymizmu, prawda ;) Wszystko wyjdzie... prędzej czy później, ale w końcu wprowadzimy się do NASZEGO domku!

 

Trzymajcie się!

Ja z rodzinką życzę powodzenia.

My mamy trójkę dziecioków 8L, 3,5L, 15mies, które też wszędzie chcą wejść i zajrzeć, więc patrzeć potrójnie muszę. Żona z racji tego wiele nie pomoże ale każda jej pomoc cieszy podobnie jak pomoc dzieciaków w rozrzucaniu żwiru z pryzmy oraz cegieł po całej budowie. Z teściami nie mieszkamy i nikt nam dzieciaków nie pilnuje. Czasu też za wiele nie mamy i niestety dzieci cierpią gdy tatuś w delegacji a po powrocie na budowie od rana do wieczora.Jakoś radzimy sobie. Życzę Wam tego samego - tzn szybkiego ukończenia budowy i radzenia sobie w tych trudach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) :) :)

Jesteście niemożliwi ;)

Widzę, że nasz post Was bardzo rozbawil... no ale nie dziwne, bo nadal sami w to nie dowierzamy... Dziwią nas "wyceny płytkarzy... bo wyceniają robotę "od całości", tak naprawdę nie wiadomo ile będą nas kosztować łazienki, a ile położenie metra płytki na podłodze... a jeśli dojdzie 2 m w jakimś pomiszczeniu, to co... 200zł czy 1000zł "za fatygę" doliczą!? :confused:

 

rkowal! A Ciebie podziwiamy za pracowitość, zaradność itd. Ale zgadzam się z Myometis... porównanie chyba niezbyt dobre...

 

Ale żeby było "śmieszniej" to nie uwierzycie co się nam dzis przytrafilo.... :( Pralka zalała nam mieszkanie...wynajmowane przez nas mieszkanie! Woda wpłynęla m.in do pokoju, gdzie podłoga jest z paneli... takich wyzelowanych paneli...no ale po tej wodzie z całego prania, panele -w części są niestety do wymiany, więc przyjdzie nam kupować panele do tego cholernego mieszkania!!!! którego już nie możemy znieść!!! :mad: Na dodatek woda przeleciała do sąsiadów z dołu i mają (na razie) mokry sufit... więc za chwilę i remoncik u sąsiadów będzie trzeba pokryć :bash: Mam dość dzisiejszego dnia! Teraz trzeba będzie zaoszczędzić trochę na budowie...tzn poszczędzić np na panelach do naszego nowego domku... no chyba, że ktoś by nam je sprezentował ;) ;);)

 

Aha... a nasz kominek tzn ten zamówiony przez nas to DOVRE 2175 CBS... http://dovre.com.pl/produkty/19/2175-cbs nie mogliśmy mu się oprzeć ;) Obudowa będzie prosta, podobna do tej, jaką ma Gosja (rozprowadzenie też na 3 pokoje) w kolorze coś w guście Myometis ;) - Caffe latte (ale nie waniliowe ;) ... Dziś, w tej sytuacji... chyba wybralibyśmy jakiś tańszy :cry::cry:

Edytowane przez Trawin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi polecieli nam pewien sklep, gdzie robią wizualizacje łazienki w cenie nabytego u nich towaru... czyli w sumie dają coś w prezencie HA!HA! Dają dość duże rabaty, można wyposażyć u nich całą łazienkę... Wpłaca się małą kaucje, a jeśli robi się u nich zakup, wtedy ta zaliczka idzie na pokrycie towaru, więc chyba warto...

 

Oto duża łazienka na górze i mała na dole...

Wizualizacje tak naprawdę nie oddają uroku tych płytek, na żywo wyglądają duuuzo lepiej, ale wrzucę Wam, może kogoś natchną ;)

1(1).jpg

2(1).jpg

3(1).jpg

m1.jpg

m2.jpg

Edytowane przez Trawin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello Trawin.

Współczuję potopu w mieszkaniu. Naprawdę nieprzyjemna sprawa. mam nadzieję że podłoga wyschnie i paneli nie przeba będzie wymieniać. Gorzej z sąsiadem.

 

:) :) :)

Jesteście niemożliwi ;)

Widzę, że nasz post Was bardzo rozbawil... no ale nie dziwne, bo nadal sami w to nie dowierzamy... Dziwią nas "wyceny płytkarzy... bo wyceniają robotę "od całości", tak naprawdę nie wiadomo ile będą nas kosztować łazienki, a ile położenie metra płytki na podłodze... a jeśli dojdzie 2 m w jakimś pomiszczeniu, to co... 200zł czy 1000zł "za fatygę" doliczą!? :confused:

 

rkowal! A Ciebie podziwiamy za pracowitość, zaradność itd. Ale zgadzam się z Myometis... porównanie chyba niezbyt dobre...

 

Oj KOBITY KOBITY z waszą wrażliwością.

Myometis z uwagi na swój odmienny błogosławiony stan pisze głupoty a nawet zaciąga nazewnictwem z ,,kiepskich" hihi :p:P:P - uśmiecham się i nie obrażam :):).

Dlaczego Ty tak twierdzisz odnosnie porównania?? To chyba jednak kobieca specyfika i Wasz wrazliwy punkt. Tylko co my nieszcześni jełopi możemy powiedzieć skoro TEN NAJWYŻSZY tak świat stworzył??

 

Wasz niedoszły glazurnik nieźle chciał zarobić. Policzyłem posadzki wymienionych przez Was pomieszczeń i bez kuchni, kotłowni oraz salonu wychodzi mi 50m2 a z salonem, kotłownią i kuchnią 105m2. Sciany w łazienkach DO SUFITU to max 45m2. Razem więc od około 95m2 do 150m2. Cena wyjściowa to od 67zł/m2 do ponad 100zł/m2.

Realnie ceny za proste posadzki i ściany z glazury powinny wynosić 20-30zł/m2 - a za wygibasy jasne że więcej.

 

Reasumując, połóżcie płytki w garażu i kotłowni samodzielnie to zaoszczędzicie przy tych cenach kilka tys zł. (Płytki praktycznie za darmo i zostanie jeszcze np na mikrofalę i płytę pod zabudowę do kuchni).

 

Kładzenie płytek na prostej ścianie, przy prostych krawedziach scian i na dobrze wykonanej posadzce to nic trudnego. Chyba że mówimy o scianach w blokach z epoki Gierka a nawet starszych, gdzie były dosłownie ,,fale Dunaju". Myslisz że glazurnicy (z całym szacunkiem dla prawdziwych fachowców) to nadludzie? Jak masz maszynkę do cięcia płytek (nawet taką za 200zł) gumówkę za 100zł z dobra tarczą diamentową, otwornicę do glazury, poziomicę, łatę murarską do kotroli, naprawdę zrobisz wiele.

Cięcie płytek w karo na posadzce to utrudnia i spowalnia pracę.

 

Głowa do góry. Nie ma się czego bać :)

Edytowane przez rkowal79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myometis z uwagi na swój odmienny błogosławiony stan pisze głupoty

 

słucham???????????? czekaj, kto tu kogo obraził? odpinkol się od mojego stanu!

 

a nawet zaciąga nazewnictwem z ,,kiepskich" hihi :p:P:P - uśmiecham się i nie obrażam :):).

 

nie oglądam takich szmir, nie wiem czym cię obraziłam? ale już wiem, że twoja pokrętna logika mi nie odpowiada.

 

Dlaczego Ty tak twierdzisz odnosnie porównania?? To chyba jednak kobieca specyfika i Wasz wrazliwy punkt. Tylko co my nieszcześni jełopi możemy powiedzieć skoro TEN NAJWYŻSZY tak świat stworzył??

 

dobra,dla mnie koniec tematu, żenua.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myometis.

Proszę Cię czytaj uważnie. Nie napisałem nigdzie że się obrażam.

Poza tym ten błękitny prostokąt z cytatem w twoim poście nie do końca jest napisany przezemnie więc wyedytuj sobie i popraw (czyt.usuń) to co jest podkreślone i napisane przez Ciebie.

 

Życzę Tobie mniej nerwów i więcej humoru :)

 

Bez odbioru.

 

dobra,dla mnie koniec tematu, żenua.

AMEN !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myometis.

Poza tym ten błękitny prostokąt z cytatem w twoim poście nie do końca jest napisany przezemnie więc wyedytuj sobie i popraw (czyt.usuń) to co jest podkreślone i napisane przez Ciebie.

 

jakbyś nie skumał, to co jest podkreślone jest napisane przeze mnie i jest odpowiedzią na twój post, zdanie po zdaniu, udajesz czy naprawdę jesteś taki głupi ?

 

"Myometis z uwagi na swój odmienny błogosławiony stan pisze głupoty " - jakbyś nie skumał, przeczytaj jeszcze raz. I zastanów się jakby zareagowała każda przeciętna szanująca się kobieta na te słowa.

 

dla mnie to wyraz prostactwa i tyle. Szkoda, że śmiecisz w tym wątku.

Edytowane przez Myometis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Trawin.

Panele i sufit sąsiada uratowane?

Odnośnie kominka. W Casto widziałem kominki narożne Nordflam ALBA.

Nie jestem teraz pewien ceny. Inne wkłady kosztowały ze 4 koła ale były kominki za 2700zł (wkłady oczywiscie i to chyba własnie ALBA)

http://www.castorama.pl/wklad-kominkowy-alba-z-boczna-szyba.html

tu witryna producenta http://nordflam.pl/pl/produkty/wklady-kominkowe-nordflam/alba-lewa-i-prawa-szyba

Ogólnie wyboru za dużego nie było, były za to ładne grzejniki aluminiowe żeberkowe.

Dla nas to temat na później.

Gdzieś na forum piszą że te wkłady nie są zbyt szczelne http://forum.muratordom.pl/showthread.php?191306-Kominek-jakiej-firmy/page2

Edytowane przez rkowal79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wkładów dovre kilku szanowanych osób na forum wypowiada negatywne opinie.

Poczytajcie jeśli nie kupiliście jeszcze wkładu bo do tanich nie należą:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?174059-Dovre-2175-cbs

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?172486-Dovre-2180-CBC-czy-kto%C5%9B-u%C5%BCywa

 

Ponoć te kominki kopcą i alternatywą są np Spartherm, Arysto, Austroflamm - ink: http://www.kominkiikominy.pl. Jest dużo dobrych wkładów z bocznymi szybami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawin - bardzo podoba mi się dolna łazienka, jest inna niż wszystkie tu przedstawione, pytanie jak komfortowe jest korzystanie z WC przy drzwiach? Za to do tej dużej mam pytanko: co jest w te zabudówce za kibelkiem? powiększyłes jakoś garderobę? wanna wydaje się mocno "wcięta" :)

Podoba mi się też dyskretne zabudowanie wnęki.

 

p.s. odkryłam świetną opcję ignorowania niepożądanych użytkowników, rkowal zajmij się swoim "doktoratem" z budowy i bądź łaskaw nie przysyłać mi więcej syfów na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Odnośnie łazienki na dole... Woleliśmy kibelek zaraz przy drzwiach (na szczęście nie będziemy obijać sie o niego wchodząc, bo przesunęliśmy ścianę - jest jakby we wnęce) niż "walić" głową o sufit -co miałoby miejsce, gdyby był pod schodami - na wprost wejścia do łazienki. Pierwotnie rury były wyprowadzone tak jak w projekcie, ale na szczęście zauważyliśmy (jeszcze przed wylaniem posadzek), że sufit nad kibelkiem jest za nisko. Nie należymy do wysokich osób i ktoś wyższy o 5 cm na pewno miałby problem ;) Może przez zmianę tych schodów tak wyszlo... Coś za coś. (u Was chyba nie ma z tym problemu, bo nikt z Was nie narzekał...) Więc specjalnie ścianka w łazience była przekłuwana i przesuwana kosztem miejsca na korytarzu przy schodach (miala tam być szafa na buty).

 

A na górze (w projekcie) miala być pralnia obok łazienki. Łazienka została prawie identycznie jak w projekcie, a z pralni zrobiliśmy sobie wnękę w sypialni na szafę komandora. Troszke może za dużą teraz stwierdzamy, bo garderobe mamy zamiar zrobić w jednym z pomieszczeń nad garażem (w drugim będzie pralnia), no ale tak już musi zostać. A za kibelkiem jest rzeczywiście "wcięta" wanna ;) zmieści się tam idealnie taka 160x75- prosta, narożnikowej zdecydowanie nie chcieliśmy. Ciężko to tak opisać, musiałabyś to zobaczyć... Mam nadzieję, że "czytelnie" to opisuję.

 

Dostaliśmy dziś wycenę drzwi wewnętrznych (na Porte jest aktualnie promocja -15 i -25%...) http://www.porta.com.pl/ więc może warto skorzystać, co sądzicie ?

SKRZYDŁA PORTA FIT W OKLEINACH PORTASYNCHRO 3 D

OŚCIEŻNICE REGULOWANE

 

1) 80 LEWA + OR 14 - 16 - 2szt

2) 70 PRAWA + OR 14-16 - 2szt

3) 90 LEWA + OR 14-16 - 1szt

4) 80 PRAWA + OR 14-16 - 2szt

5) 80 LEWA + OR 28-30 - 1szt

 

Wycena z montażem:

 

Skrzydła: 2 669.36 zł

Ościeżnice: 1 782.81 zł

Montaż: 880.00 zł

Razem: 5 332. 17 zł brutto ( 8 % vat )

 

 

Wycena bez montażu:

 

Skrzydła: 3 040.11 zł

Ościeżnice: 2 030.43 zł

Razem: 5 070.54 zł brutto ( 23 % vat )

 

 

Pozdrowionka!

Edytowane przez Trawin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...