Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Przebrnąłem w końcu przez wszystkie strony tego wątku. Zastawiamy się z żoną nad tym projektem, jednak martwią nas dwie rzeczy: Zbyt "krótki" wiatrołap (138cm) i te schody które wydają się nam strome i niewygodne. Proszę was o opinie na ten temat. Może znacie inny projekt o takim rozkładzie pomieszczeń? Myślimy również o Nugacie z Archetypu.....

 

 

cześć Hektor

hmm za krótki wiatrołap? no nie wiem...nie powiedziałabym, żeby był mały czy ciasny, dla mnie ma wystarczająco miejsca, do tego doświetliłam go oknem i jest ok. Podobnie ze schodami- znam strome schody z domów znajomych czy rodziny- moje na pewno nie są, nam się dobrze po nich chodzi, psu z resztą też :) :)

ale wszystko zależy od oczekiwań, dla mnie generalnie dom jest bardzo duży, ma jasne wysokie pomieszczenia i jak na tą chwilę jest wręcz przepastny :)

 

wszystko przed Tobą, powodzenia w wyborze tego jedynego projektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witamy Was ponownie!

Dawno tu nie pisaliśmy, ale za to uważnie obserwowaliśmy... :)

A dziś my chcemy pokazać Wam nasz M-131.

 

https://picasaweb.google.com/nowakbartosz160/M131?authkey=Gv1sRgCMjmncCA36rHIQ

 

nuvo, czy możesz napisać jakie wprowadziłeś zmiany do projektu? Czy aby ta przednia lukarna nie jest szersza niż w originale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wiatrołapu się zgodzę, mamy w nim dwie szafy i jest ciasnawo, sytuację ratują drzwi przesuwne, ale mega wygodny nie jest jeśli wpada na raz dużo gości. My pojedyńczo spokojnie dajemy radę i pies też. Jeśli chodzi o schody to już pisałam, że w oryginalnym projekcie faktycznie można się zabić, chyba, że zrobicie tak jak my - przesuniecie je nieco w fazie i dodacie ze dwa stopnie rezygnując z luksferów, po szczegóły odsyłam do mojego dziennika. W każdym razie zapewniam że moje schody po tej przeróbce są wygodne, nawet dla kobiety z dużym brzuchem, jaką chwilowo jestem :D

Inny projekt? tu chyba sami zwolennicy jedynego słusznego :) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz domek ma już okna daszek tymczasowe drzwi nie ma bramy garazowej brako nam dachówki nigdzie na magazynach jej nie mają więc zamówiliśmy i czekamy i czekamy aż do nas przyjedzie.Lukarny skończone mają już nawet puc kolorek bardzo jasny beż webera tynk silikatowy w zależności od światła różnie wychodzi ale nam bardzo się podoba rozjaśni ciemne okna podbitkę drzwi i bramę.W środku mamy elektrykę mąz walczy z tynkami ręczne coby na robociżnie zaoszczędzić.Zieniliśmy układ pomieszczeń pokoje nad garażem po jego powiększeniu wyszły najładniejsze więc będa pokojami dzieci w ten sposób równiez rozgraniczyliśmy przestrzeń dzieci na lewo my na prawo :) z pokoju z oknem w lukarnie zrobiliśmy garderobę do której można wejść z naszej sypialni oraz holu dodtakowy pokój będzie pokojem rodzinnym siłownią a w przyszłości może stanie tam stół blardowy.Mamy wreszcie skrzynkę na prąd oraz wielki problem z kanalizacją biurokracja nie pozwolili nam się wpiąc do sieci nie wydali zgody a szambo oczyszczalni też nie bo za blisko jeioro kazali budować przepompownię jakieś 550m nie poddajemy się piszemy odwołania pismo za pismem chcę tylko szamba!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Zieniliśmy układ pomieszczeń pokoje nad garażem po jego powiększeniu wyszły najładniejsze więc będa pokojami dzieci w ten sposób równiez rozgraniczyliśmy przestrzeń dzieci na lewo my na prawo :)

Jeżeli garaż będzie nie ogrzewany(lub mało ogrzewany) to trzeba koniecznie ocieplić sufit w garażu. U nas podłoga nad garażem jest lodowata przy temperaturze w garażu(garaż nie ogrzewany) ok 5-8 stopni. Przy temperaturach poniżej -20 stopni temp w garażu spadała do 0 stopni. Brama garażowa segmentowa oczywiście ocieplana Hormana gruba 4 cm a na ścianach 15 cm styropianu. W podłodze nad garażem 10 cm. styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przy podłogówce tego problemu nie ma, pomieszczenie dogrzewa się jak inne, również mamy 10 cm styro na posadzce, garaż nieogrzewany.

A warto zauważyć, że nie bardzo jest miejsce na suficie na docieplenie jeśli kto nie chce chodzić w nim na czworakach.

Jjeżeli u Was podłogówka chodzi cały czas(bo np. macie piec na paliwo stałe) to jest ok. My mamy ogrzewanie gazowe, które np teraz włącza się tylko rano i na jakieś 3 max 4 godziny - ponieważ sterownik mamy w salonie - salon od strony południowej i cały dzień świeci słońce i dogrzewa. Strych jest od strony północnej i przez cały dzień nie wpada słońce. Sądzę że jakbym miał na strychu podłogówkę to i tak podłoga po nagrzaniu szybko by była zimna - musiałbym grzać w garażu - a to zwiększa koszt ogrzewania.Co do wysokości garażu - to trochę podnieśliśmy i co najmniej 5cm styropianu na sufit się zmieści.

Jak już o ogrzewaniu jakie macie koszty? U nas od 15 października do15 lutego rachunek za gaz 1600 zł(ogrzewanie wody i domu) Temp. w domu ok 20,75 stopni/dzień i ok 20,00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u nas podobnie, garaż od strony północnej, sterownik obejmujący pomieszczenia gospodarcze jest w jednym z nich. Paliwo: gaz, nie wiem dokładnie na ile włącza i wyłącza on (sterownik) grzanie, ale mamy samą podłogówkę i raczej utrzymuje się stała temp (tzn sterownik nie dopuszcza do przechłodzenia jej).

Czy dobrze zrozumiałam, że macie jeden sterownik na cały dom? My mamy podzielone na strefy, jeden sterownik grzeje dół, jeden górę, jeden pomieszczenia gosp a każda łazienka dodatkowo ma swój. To sprawia, że możemy np odłączyć część domu a część dogrzać mocniej. U nas nie dało się podnieść garażu bo zlikwidowaliśmy schodek pomiędzy nim a częścią mieszkalną i naprawdę nie ma już miejsca na ocieplenie.

koszty od momentu włączenia pieca (wygrzewanie wylewek, ciepła woda przez całe lato, piec włączony od października aż do teraz, temp. 19 - 20 na dole, góra 18 - 19, przy czym góra długo nie była używana i ocieplona - zakres kwiecień - marzec - 3500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
hej? zamarł nam wątek? żadnych nowości?

 

Hej :) to może ja :) po batali z urzędem rozmowach z wójtem moich nerwach i łzach MAMY WRESZCIE POZWOLENIE NA SZAMBO !!! :yes:i płynie nam prąd do domu :yes: bo wcześnie ciągaliśmy 50 metrów kabla ze skrzynki tymczasowej mamy skończoną hydraulikę cały parter w podłogówce góra grzejniki piec zębiec 37 tyś poszłooooo:eek: wczoraj ekipa wylewała wylewki (których jeszcze moje oczy nie ujrzały) nadrobię to dziś...Z racji tego że mam męża budowlańca od etepu tynki robimy wszystko sami.W pierwszej kolejnośći wykańczmy dół poddasze jak będziemy już mieszkać..Do końca czerwca musimu opuścić mieszkanie i tak dobrze bo sprzedaliśmy je 8 miesięcy temu i tyle jeszcze tam mogliśmy mieszkać ale od początku lipca eeeee chyba na trochę do mamusi :( bo na pewno nie wykończymy tak aby mieszkać żeby chociaż kibelo było było i prysznico i kawałek kuchni wstępne plany listopad...pożyjemy zobaczymy.tak więc kilka miesięcy kątem musimy pomęczyć się u rodziców.Dziś mąż zaczyna kleić styropian na ocieplenie potem zabudowy karton gips a trochę tego nawymyślałam :cool: to tyle w telegraficznym skrócie wrzucam parę fotek.Gosja a co u Ciebie ?zamilkłaś ...daj jakieś fotki mieszkacie już?a Ty Maciek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mieszkam, kasa się skończyła i wyhamowaliśmy trochę.

Kończymy ocieplanie - własna praca.

W międzyczasie robię ocieplanie i GK na poddaszu.

Mamy gotowe obie łazienki, garaż, pomieszczenie gospodarcze.

W salonie i kuchni położone już gładzie - robota teścia :)

Na całym dole położone kafle na podłogach.

Teraz czekamy na wycenę kuchni - pewnie nas "zabije"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...