Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Domek nad Odrą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 373
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

majac do wyboru dwa domy w tej samej cenie wybierzemy ten tanszy w utrzymaniu

 

czyli zbudowany w lepszej, enegrooszczednej technologi i z energooszczednymi instalacjami! ;) tak wiec, zeby sprzedac indentyczny dom, nazwijmy go umownie: "tradycyjny" z ogrzewaniem na paliwo kopalne, trzeba bedzie obnizyc jego cene. Wiec sam sobie odpowiedziales Panie Filus

 

 

nie sposob tego oszczacowac bo na wartosc neiruchomosci jaka jest dom jednorodzinny wplywa zbyt wiele czynnikow

 

no tak... cos, co niekoniecznie wplywa na Twoja korzysc, jest "trudne do oszacowania" i konczysz temat ;) ktory moze zachwiac Twoim swiatopogladem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filus - nie wiem czemu do mnie piszesz. Moja wypowiedz nie byla do ciebie, uzywam twojego nicka na zasadzie przykladu bo takich jak ty samoroslych specjalistow bez wyobrazni i wiedzy jest masa. Tylko w rzeczywistosci gowno wiedza. Moje wypowiedzi tez nie sa przykladem moich osobistych pogladow ale jedynie przeciwienstwem tego co ty tu wypacasz. Ty masturbujesz sie do wydobycia gazu i smiejesz sie z naiwnosci ekologicznych a jak pokazuje ze jeden krok rozni cie od niemca co zabiera zydowi majatek w 1938. Swiat nalezy do silnych? Jesli tak to najstepnym razem panie szary zuczku wylewajacy swoje frustracje na internetowych forach pamietaj jak cie beda ruchac w dupsko bez masla w zyciu - a bedzie tak jeszcze nie raz zareczam ci - zeby kiwac glowa z uznaniem. Silniejszy ma prawo. I jak kiedys ci sie rodzice albo dziadkowie poskarza powiedz im ze nie maja racji...bo sa slabsi. Myslalem ze jestes po prostu niedouczony...ale ty jestes tak tepy ze to przerasta ludzkie pojecie.

 

I nawet mimo iz baaaaaaaaaaardzo daleko mi do pacyfisty i naiwniaka jestem zaskoczony ze mozna cos takiego pisac. Co za kretyn....

 

Natomiast reszty nie bede komentowal bo rozmawiac mozna z kims kto ma pojecie - a nie mysli ze ma pojecie. Nawet artykulu z ogrzewnictwa.pl nie potrafisz porzadnie zinterpretowac - oni zreszta tez naginaja tresc statystyk rownie pieknie co artykuly zachwalajace ogniwa fotowoltaiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Właściciela tych komenatrzy...

Nareście się rehabilitujesz w dzienniku...

 

1. chcialem cie tylko poinformowac, ze ja juz skonczylem polemike z Toba, kiedy osiagnales pewien poziom debaty... poziom rynsztoku, albo jak kto woli, poziom pis-u. Jedna cholera.

 

2. w dzienniku nie pisze nic na niczyje zyczenie, a jedynie rzeczy, ktore sam uwazam, ze powinienem napisac. i mozesz nazywac to jak chcesz, bo szczerze, mam totalnie w dupie twoje zdanie.

 

to takie male sprostowanie, zebys nie wpieprzal sie wiecej miedzy wodke a zakaske! to tyczy sie wymiany zdan na tym forum z innymi jego uczestnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiat nalezy do silnych? Jesli tak to najstepnym razem panie szary zuczku wylewajacy swoje frustracje na internetowych forach pamietaj jak cie beda ruchac w dupsko bez masla w zyciu - a bedzie tak jeszcze nie raz zareczam ci - zeby kiwac glowa z uznaniem. Silniejszy ma prawo. I jak kiedys ci sie rodzice albo dziadkowie poskarza powiedz im ze nie maja racji...bo sa slabsi. Myslalem ze jestes po prostu niedouczony...ale ty jestes tak tepy ze to przerasta ludzkie pojecie.

I myślisz, ze Twoj sposob rozumowania zmieni Świat ?? Pierwszy zostaniesz wyruchany , tylko Ty skulisz ogon i uciekniesz do mamusi sie poskarżyć.

 

,

 

 

 

Do rereham, i random_user bo to chyba jedna i ta sama osoba albo rodzina, mniejsza z tym.

 

Wiedza ..., nawet gdybym miał braki , to wole mieć braki nić być Prostakiem i Burakiem zadufanym w sobie i własnym ego i na argumenty odpowiadać jak menel spod dworca. ALe jeśli ktoś lubi się dowartościować w taki sposób to brawa dla naszego systemu edukacji.

 

 

Żegnam i powodzenia w wpadaniu w samozachwyt.

 

Tak czy inaczej zabawni jesteście :) jak małe dziecko któremu zabrali lizaka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej zabawni jesteście :) jak małe dziecko któremu zabrali lizaka :)

 

nie mniej niz Ty ;) w kazdym razie, jak juz powiedialem wczesniej, powodzenia Ci zycze w Twoim hobby, w zniechecaniu ludzi do rozwiazania, ktorego nawet na oczy nie widziales, a jedynie slyszales, ze takie jest ;) to tak, jakbys stanal pod salonem mercedesa, na ktorego Cie nie stac i staral sie wybic z glowy potencjalnym klinentom, zeby nie kupowali tego auta, bo to bedzie najwiekszy blad w ich zyciu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w miedzyczasie odliczamy czas do nastepnej wizyty kolegi filusa ktory oczywiscie nie bedzie mogl zapanowac nad przemozna, graniczaca z mania przesladowcza checia wynurzenia sie w tym watku w temacie etycznej i ekonomicznej wyzszosci gazu. Pot na skroni... Drzenie rak... Kiedy sie zlamie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak, jakbys stanal pod salonem mercedesa, na ktorego Cie nie stac i staral sie wybic z glowy potencjalnym klinentom, zeby nie kupowali tego auta, bo to bedzie najwiekszy blad w ich zyciu ;)

 

Widzisz, jakbyś czytał ze zrozumieniem to byś zrozumiał co to jest zazdrość, zawiść itp. Ja niczego w życiu się nie wstydze, a tym bardzie domu, który wybudowałem z i z którego jestem dumny, może się komuś podobać lub nie, może ktoś go krytykować lub chwalić, ale z każdym jestem w stanie merytorycznie i z kultura podyskutować.

 

 

A w miedzyczasie odliczamy czas do nastepnej wizyty kolegi filusa ktory oczywiscie nie bedzie mogl zapanowac nad przemozna, graniczaca z mania przesladowcza checia wynurzenia sie w tym watku w temacie etycznej i ekonomicznej wyzszosci gazu

 

Kolega też niech zacznie czytać ze zrozumieniem, bo jeśli ktoś się z czymś nie zgadza i jego argumentami są wyzwiska i kpiny to jest to efekt braku merytorycznej odpowiedzi, ja do tego poziomu sie nie będę zniżał i nikogo obrażał.

 

Taka argumentacja to nic innego jak poziom zachowania Pana Markowicza (http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,9033392,Plul_na_kobiete__Pozostanie_szefem_Wiary_Lecha.html) , ale na całe szczęście takie jednostki w naszym społeczeństwem są wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego w życiu się nie wstydze, a tym bardzie domu, który wybudowałem z i z którego jestem dumny,

 

Panie filus,

 

ale ja nie twierdze, ze powinienes sie czegos wstydzic, a zwlaszcza postawienia domu. Bo jakby nie bylo, taka inwestycja to spore wyzwanie dla kazdego. Kazdy ma prawo do budowania domu jak chce, jesli tylko nie jest to uciazliwe dla otoczenia.

Uwazam natomiast, ze starasz sie dowartosciowac, wykrzykujac na lewo i prawo, jakie to glupie pomysly maja ci wszyscy, ktorzy chca korzystac z odnawialnych zrodel energii, stosujac odpowiednie rozwiazania w swoich domach, przy czym sam takowych nie posiadasz... i nie dlatego, ze sa glupie, ale jak twierdzisz, sa nieoplacalne!

to jest cos rodzaju tego, o czym juz pisalem. Stajesz przed salonem mercedesa i pomimo tego, ze sam zadnego nie kupisz i pomimo tego, ze zakup tych aut przez innych nie jest dla Ciebie w zaden sposob uciazliwy, klopotliwy, ani szkodliwy, wykrzykujesz, ze kupno takiego samochodu to najglupsza rzecz, jaka ci ludzie moga zrobic...

nie wiem, czy jest to forma kompleksu, zawisci, a moze po prostu hobby?! bo ciezko to nazwac "troska" o dobro innych, poniewaz takie rozwiazania nie sa dla nikogo uciazliwe... bylbym w stanie jeszcze zrozumiec, jakbys byl jednym z tych skretynialych ekologow, a ja bym stawial u siebie elektrownie wiatrowa, albo sloneczna, a Ty bys wykrzykiwal, ze migrujace ptaki beda sie zabijaly o lopaty turbin wiatrowych, ktore u siebie stawiam, albo beda je oslepialy promienie slonca odbijajace sie od luster, albo ogniw fotowoltanicznych, przez co zgubia droge, zamiast do afryki poleca na biegun polnocny, co w przypadku bocianow moze miec negatywny wplyw na przyrost naturalny i nie bedzie mial kto pracowac na Twoja emeryture ;)

ale o to, ze jestes "ekologiem" z Twoim podejsciem i zamilowaniem do paliw kopalnych raczej nie moge Cie podejrzewac, wiec tym bardziej nie rozumie Twojego zachowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezusie Nazarenski! Drzenie rak, pot na skroni i zlamal sie juz po jednym wieczorze?? Coz za zenua kolego filus, bez stylu bez klasy jak taki chamus w gumowcach co sie swiezo z pola do komitetu wepchal po ostatnim przetasowaniu i teraz wszystkim pokazuje jaki jest wazny. Jakbym nie wiedzial juz ze nim jestes to powiedzialbym wprost - typowy cwiercinteligentny zakompleksiony PiSior. Bardzo ciezki przypadek tym bardziej przykry ze z inteligentnymi PiSiorami przytrafilo mi sie nie raz na piwo wyjsc. Ale filusowe talatajstwo to niestety zaraza. Az wierzyc sie nie chce ze z ust pisiora wylewaja sie tyrady o bezlitosnym swiecie i prawie silniejszego. To ty sie nie plules z wscieklosci na publikacje MAKu i na przeniesienie krzyza? Schizofrenia czy jak? :lol2

 

Mala dygresja. Dyskutowac z toba nie bede filus bo twoje zenujace wypociny to cos w stylu sesyjnej pandy. Jakby udalo ci sie wyrzucic trzy razy 6 na kostce pod rzad to moze bym cie posluchal bo do tej pory wszystko co piszesz to co w stylu legendarnego juz "jakie jest prawdopodobienstwo wypadniecia 6 na kostce" na co filus z morda rozdziawiona w usmiechu mowi "jeden". Ty nawet nie masz pojecia gdzie masz racje w tym co piszesz a gdzie pierdolisz od rzeczy. I to byloby nawet moze smieszne gdyby nie bylo zalosne. W oczach masz tak wielka tesknote za rozumem ze przebija ona przez twoje jestestwo prosto do pisanego przez ciebie tekstu. I o ile nie odmawiam ludziom prawa do odmiennego zdania lub braku wiedzy w jakims temacie to takim zadufanym w sobie kretynom jak ty nie zamierzam poswiecac wiecej niz ten akapit. Takze koncze dygresje i przechodze do sedna - bardziej na twoim poziomie (tylko bez silenia sie na nieudolne szatki naukowego wywodu).

 

Ile teraz czasu minie nim osliniony z podniecenia pomieszanego ze zloscia kolega filus znow cos odpisze. Szybko szybko zeby koslawe paluszki trafialy w klawiaturke!!!! Dawaj dawaj filusie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo daleko mi do KZM ale czasami sobie mysle ze kiedys - za Cysorza Franca najlepiej - to bylo inaczej. Tak kulturalniej. Ludzie rozumieli jakies zasady, chodzili w kapeluszach ale przede wszystkim cham niemyty ze wsi znal swoje miejsce. Jak kogos gdzies nie chcieli to dalo sie to delikatnie do zrozumienia, czasami powarczalo przez zeby pod wypomadowanym wasem i ludzie sobie grzecznie aczkolwiek sztucznie klaniali i nie wchodzili w droge. Ale potem przyszedl najpierw Adolf a potem Jozef i przystaskal PRL i to samo niemyte bydlo ze wsi, tylko teraz juz - w ramach industrializacji - w nowiusienkich gumiakach zostalo wprowadzone na salony... i teraz taki Filus nawet jak mu sie mowi zeby szedl sobie gdzie indziej raz czy drugi mysli ze ma prawo sie wpierdalac zawsze i wszedzie. Zapewne z uwagi na gumofilce w ktorych siedzi przez komputerem. Patrzac na jego zachowanie to jemu brak manier zeby swinie chodzic pasac a co dopiero z ludzmi rozmawiac.Coz za upadek obyczajow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do "random_username"

 

Widzisz kolego, je nie muszę wylewać tutaj swoich flustracji i zniżać się do Twojego poziomu intelektualnego, bo widzisz być prostym czlowiekiem a prostakiem do diametralna różnica. Tak w ogóle to ani opcja PO ani PIS mi nie odpowiada, ale Twój poziom wypowiedzi nawet do żenujących wypowiedzi polityków PIS PO czy innych nie można zaliczyć. Tak na marginesie gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem to dostrzegłbyś, że ja nie jestem zwolennikiem paliw kopalnych, tylko zwolennikiem racjonalnych i uzasadnionych ekonomicznie rozwiązań, ale w momencie gdy skończyły CI się racjonalne argumenty ( których podejrzewma, że i tak nie rozumiesz) zaczynasz bluzgać, ale nie sprowokujesz mnie bym zniżył się do Twojego poziomu. Piszesz o manierach o burakach ze wsi, a tak naprawde nie masz pojęcia a przede wszystkim prawa obrażać ludzi żyjących na wsi, dla Twojej informacji mieszkałem i na wsi i w mieście i zdecydowanie wole wieś, bo jest tam mniej takich prostaków jak Ty.

 

Wiesz co ciekaw jestem jako szkoła kształci na takim poziomie jak Ty, może się pochwalisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tomka,

 

Na temat mojego podejścia do paliw kopalnych do doczytaj w poście wyżej. Tak naprawdę to Cie podziwiam i szanuje za to co osiągnąłeś, ale mam inne odmienne zdanie na temat PC. Nie wiem co Cie tak uraziło i razim chociaż znam Cie nie od dziś i wiem, że jesteś uparty i nie sluchasz argumentów drugiej strony. TO jest i zaleta i wada, ba czasami ciekawiem podyskutować z kimś kto trzyma sie swoich racji niz z kimś kto nie potrafi. Tak czy inaczej czas pokaże (pewnie za 20 lat albo i dluzej) kto miał racje a kto nie (bez wzgledu kto jakich wyborów dokonał), jeśli to To miałeś racje, masz u mnie flaszke, a jeśli przyłączasz sie do poziomu random_username to powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie filus mowisz do rzeczy ;) szkoda, ze tak pozno, bo dokladnie to samo ja Ci powiedzialem jakies pare miesiecy temu, tyle, ze na gg... i wtedy dalej przekonywales mnie do swoich racji.

 

natomiast mi nie chodzi o argumenty o to, co jest lepsze, ale jak pisalem, zastanawia Twoj upor! Upor czlowieka, ktory uwaza ze odnawialne zrodla energii sa beeee... ale to, ze ich nie uzywasz, Ci nie wystarcza! bo postawiles sobie za cel misje i wykrzyujesz na tym forum, podskakujac jak maly kaczorek, ze pompy ciepla sa beeee.... BO SA DROGIE! i to jest Twoj argument... postawiles sobie za cel zniechecac ludzi do takich rozwiazan! i to jest wlasnie dziwne i glupie! bo tak robi czlowiek zawistny i zakompleksiony! albo czlowiek, ktory czuje wewnetrzna potrzebe/misje ;) albo traktuje to w formie hobby ;) o hobby Ciebie nie podejrzewam, bo traktowalbys to jako zabawe. wiec albo masz na punkcie pomp ciepla kompleks, albo jestes czlowiekiem z misja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do "inz."

 

i znowu sie wpieprzasz miedzy wodke a zakaske.

 

to jest fragment, ktory powinienes wziasc sobie do serca, bo mozna powiedziec, ze jest specjalnie dla ciebie:

 

Ludzie rozumieli jakies zasady, chodzili w kapeluszach ale przede wszystkim cham niemyty ze wsi znal swoje miejsce. Jak kogos gdzies nie chcieli to dalo sie to delikatnie do zrozumienia, czasami powarczalo przez zeby pod wypomadowanym wasem i ludzie sobie grzecznie aczkolwiek sztucznie klaniali i nie wchodzili w droge.

 

raz juz delikatnie zasugerowalem, zebys sie nie wpieprzal w cudze rozmowy. raz juz delikatnie zasugerowalem, ze niekoniecznie ktos cie tu chce... ile razy jeszcze?

i gratuluje znajomosci sceny politycznej. bo mamy w Polsce ciut wiecej, niz tylko dwie partie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filus... tak na powaznie na moment.

 

Nie bede sie rozwodzil jaka szkola, jaka edukacja, co i gdzie sie jak nauczylem bo nic ci to nie powie niestety. Jesli do teraz nie zalapales ze robie sobie z ciebie od samego poczatku tej drugiej wymiany gigantyczna polewke to chyba nic ci nie pomoze. Reraham wspominal ze ponoc "jestes nieglupi facet" tylko masz poczucie misji. To jego zdanie bo dla mnie w pelni przekrojowa inteligencja z takim glupawym zaslepieniem nie ma nic wspolnego podobnie jak nie ma tez nic wspolnego z nauczeniem sie rozwiazywania rownan rozniczkowych. Wszystko co mialem ci do powiedzenia w temacie napisalem juz jakis czas temu i bylo to bardzo proste do pojecia - pod warunkiem ze jest sie faktycznie inteligentna osoba. Jesli jedyne co potrafisz to w kolko podkreslac jaki teraz gaz jest tani i dorzucac do tego statystyki ktorych nawet nie umiesz zinterpretowac poprawnie to wybacz ale ja naprawde nie mam ochoty marnowac czas na meczenie sie probujac dyskutowac z monotematycznymi i dosc malo blyskotliwymi niestety wywodami. Moze dla ciebie to co piszesz jest jakies niesamowicie odkrywcze ale ja na takim etapie (choc niekoniecznie w tym samym miejscu ideologicznie ) bylem jakies 10 lat temu. Pewne rzeczy przyjmuje wiec za pewnik i nie mam ochoty marnowac czasu tlumaczyc dlaczego 2+2 nie jest 5 osobie ktora zachowuje sie dokladnie jak ty. W przeciwienstwie do ciebie nie przeszkadza mi fakt ze ktos inny ma jakas czesciowa racje ani ze ma w zwiazku z tym odmienna opinie bez wzgledu na to jak nielogiczne i bledne jego wnioskowanie by dla mnie nie bylo. Nie mam potrzeby pocic sie nad klawiatura probujac udowodnic ze moja racja jest najmojsza. Uniwersalnych zasad na tym swiecie poza prawami fizyki jest naprawde niewiele, da sie policzyc na palcach jednej reki. To ze gaz jest lepszy nie jest jedna z nich, podobnie jak nie jest nia to ze gaz nie jest lepszy albo energia odnawialna jest lepsza.

Nie jest nia takze to ze gaz jest "ekonomiczniejszy" bo analiza ekonomiczna to bardzo skomplikowane zagadnienie do ktorego magister inzynier po twojej uczelni ani nawet zaliczony bez potkniec kurs rownania rozniczkowe A czy B nie wystarcza. Do tego potrzeba duzo wiedzy, troche wiecej szerszej inteligencji niz ty na razie dysponujesz i kogos kto ci pokaze jak zaczac i nauczy jak rozpoznac co wiesz a co nie. Roznica miedzy nami jest taka ze ja te przyjemnosc mialem ty raczej nie. A sadzac po twoich wywodach na pewno nie. Masz problem ze zrozumieniem bardzo fundamentalnych kwestii a ja nie mam placone za to zeby ci je tlumaczyc.

 

Dlatego kieruje jeszcze raz do ciebie nastepujaca sugestie. Odpusc sobie pajacowanie - bo nic innego juz nie robisz - i idz sobie na jakies forum ogrzewnictwa czy o pompach ciepla i tam sie masturbuj nad klawiatura. Ja z toba powaznie rozmawiac nie bede dlatego ze najpierw musialbys pare ladnych latek edukacji w paru dziedzinach intensywnie nadrobic. Natomiast jesli ktos posiadajac tak niewielkie zrozumienie nie tylko tematu ale ogolnie kwestii pogladow ludzi na rozne sprawy wciska sie tak intensywnie ze swoim pogladem na swiat moze byc tylko potraktowany jak irytujacy troll.

Chcesz sie podniecac swoimi przemysleniami - zaloz swojego wlasnego bloga. Chcesz dyskutowac powaznie - naucz sie po pierwsze szanowac zdanie innych ludzi, po drugie sluchac co sie do ciebie mowi, po trzecie myslec, a po czwarte podciagnij sie z abecadla wiedzy ktore jest potrzebne do wydawania osadow ktore ty wydajesz. Z dwojga zlego chyba taniej i prosciej ci bedzie przestac sie tu udzielac bo w pare dni czy nawet tydzien brakow na ktorych poprawienie trzeba lat nie nadrobisz. A tylko utwierdzisz swoich krytykow w przekonaniu ze jestes trollem.

 

Tak czy inaczej powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego proponuje skonczyc ten off-topic podobnie jak monologi filusa o wyzszosci gazu bo to jest watek do komentowania dziennika budowy i po to zostal stworzony.

 

Koledze filusowi na oswiecenie i pocieszenie - jesli jest w stanie wzniesc sie na takie wyzyny - polecam do przemyslenia nastepujaca kwestie. Jesli twoje myslenie odnosnie kryteriow wyboru w kategoriach absolutnych bylo poprawne to wowczas system centralnego planowania w gospodarce min PRL czy ZSRR - ktory jest oparty dokladnie na tych samych zasadach - nie okazalby sie kompletnym i katastrofalnym fiaskiem. Dlaczego tak sie stalo - to wyjasniali juz ekonomisci w latach 20tych zeszlego stulecia. Proponuje zapoznac sie z tzw "debata o niemozliwosci kalkulacji ekonomicznej w socjalizmie". Nawet "nasz" Oskar Lange sie tam udzielal. Dla osoby kumatej powinno nawet po pobieznym zapoznaniu sie z wnioskami wszystko byc dosc jasne.

 

I faktycznie - wrocmy do rozmowy o kwestiach budowlanych bo sie bydlo zrobilo straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...