Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Domek nad Odrą


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 373
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czesc,

 

no mowie Ci, normalna kpina! narysowal sobie schody na kartonach i przywiozl!

 

pozdrawiam

 

Ja caly czas sie dziwie, jakim cudem tacy "fachowcy" utrzymuja sie na rynku. Ja mialem problem z regipsami i gladzia szpachlowa, dla nich farfocle na scianie cz rysy po szpachlowaniu to cos normalne bo przeciez jak reka przejedziesz to nie czuc, Panie nie da sie inaczej to nie apteka i najlepsze koemntarz do mojego szpachlowania bo 70% gladzi robilem sam, Panie szkoda czasu lepiej komus zaplacic bo nie dasz rady. Efekt moje ściany średnio na 10m kwadratowych mozna znalezc 1 defekt 1-2mm, a wystarczylo tylko sie przylozyc, zadna filoziofia. Stolarz to samo ale ekipa od mebli bo schody igła nie ma sie do czego doczepic, ale jak zobaczylem jak przykrecili uchwyty do szafek kuchennych to dalem im w prezencie poziomice i powiedzialem ze maja nauczyc sie jej obslugi albo nie zaplace za takie dziadostwo. Trzeba jednak pietnowac partactwo i olewanie klienta, moze wkoncu sie naucza rzetelnosci. Wkoncu poto sie kogos wynajmuje zeby zrobil to zgodnie ze sztuka .

 

Dywanowe schodki piekna spraw, tez takie chcielismy ale stolarz wczesniej nie robil zabiegowych dywanowych i nie chcialem byc krolikiem doswiadczalnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nasz stolarz to rodzina zony... klopot w tym, ze wszyscy wiedza, jak sie wychodzi z rodzina... ;/ Ufam, ze nie bedzie tutaj partactwa, ale gosc odwala taka szopke, ze szkoda gadac. jest tak nieslowny, ze tego sie nie da opowiedziec. A jak on sie na rynku utrzymuje? to proste! z takim podejsciem on nie ma co robic. a on sie zachowuje, nie jak fachowiec, ale jak zmanierowany artysta, ktory robi to, co mu sie podoba i wtedy, jak ma na to ochote!

 

no nic, schodow dalej nie mamy, za to jest juz rekuperator i dziala ;) no i wiemy juz, jakie mamy na chwile obecna koszty ogrzewania. Nie jest zle ;) a bedzie jeszcze taniej ;]

Edytowane przez reraham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuje waszemu projektowi od dawna, zresztą już na ten temat dyskutowaliśmy.

 

Trochę z niedowierzaniem patrzyłem na montaż sterownika do reku. Czemu u was ma pracować tylko na 2 biegu??? Jakaś magia czy tak wyszło z wyliczeń?

U mnie było tak: w projekcie od Lipińskich była wrysowana pełna instalacja nawiewno-wywiewna, zresztą sygnowana już wtedy przez rekuperatory.pl, jak wybrałem firmę (rozeznanie rynku) to wyszło, że w rejonie Krakowa, żeby tego nie spie... pozostaje mi tylko jedna firma czyli znów rekuperatory.pl. Jeden poważny minus - cena! Dostosowali projekt do prowadzenia po strychu, tak jak chciałem, zrobili wyliczenia, dali mi do reki 10m kabla (YNTKSYEKW lub podobny do p.poż), żeby poprowadzić od reku do sterownika - wszystko było przedyskutowane i zaakceptowane przez obie strony. Jak odbierałem instalację to odstałem protokół z pomiarami ciśnień na każdym anemostacie i z wartościami z projektu (na ile prawdziwe były tam podane wartości - nie wiem - muszę zaufać). 1-bieg normalna praca, 3-przewietrzanie.

Jak wam się w kuchni zakopci, albo jak będziecie chcieli przewietrzyć przed snem to przecież nie będziecie latać pod rekuperator.

Taka sugestia, może dało by radę wykorzystać jakąś skrętkę do podpięcia sterownika - pisałeś, że dawałeś nawet cat.7, poza tym jeśli jeszcze nie zapłaciliście, to można odliczyć sobie koszty prucia ścian na pociągnięcie przewodu - wiem szkoda nerwów i czasu ale jeśli na początku tego nie poprawicie - nikomu później nie będzie się chciało - o ile to w ogóle ma sens :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kibicuje waszemu projektowi od dawna, zresztą już na ten temat dyskutowaliśmy.

 

Trochę z niedowierzaniem patrzyłem na montaż sterownika do reku. Czemu u was ma pracować tylko na 2 biegu??? Jakaś magia czy tak wyszło z wyliczeń?

 

heh :) czesc ;) milo Cie przeczytac. Tez zalgladam na Waszego bloga :) i nie przestaje zazdroscic Wam dachowki! ;) jest po prostu wypierdzista ;]

 

a co do magicznej liczby... mysle, ze musialbys sie zapytac "fachowca" od rekuperacji w firmie MIR Pompy Ciepla, zeby Ci na to pytanie odpowiedzial. Bo wg. niego 2gi bieg, to jest wlasnie ta wartosc ;) to tak, jak w monty python-ie ;) i magicznym granacie. Tylko tutaj liczyc bedziesz do dwoch! dwa jest liczba ta, do ktorej liczyc masz ;) nie jeden i nie trzy! :) A manipulator jest wlasciwie niepotrzebny i mozemy sobie go "gdzies" powiesic! ;) no wlasnie... tylko gdzie? moze na suficie? ;) bo taki pomysl tez padl!

 

Ale mysle, ze jakos pozytywnie zakonczymy ta sprawe. Wiesz, z tym 2gim biegiem to jest tak, ze mamy zaprojektowana wymiane powietrza na poziomie 2x0m3/h... nie pamietam dokladnie ile, ale cos w tym rodzaju. Co nie zmienia faktu, ze manipulator jest po to, zeby z niego korzystac. Skoro ktos go zaprojektowal i dolaczyl, to oznacza, ze jest on potrzebny, a moja zona uslyszala, ze on jest "wlasciwie niepotrzebny" bo pokazuje tylko date i godzine i mozna na nim zmienia "tylko" predkosc wentylatora.

 

no nic... zobaczymy co bedzie dalej ;) bo znalazlem jeszcze kolejne ich bledy. Maja chlopaki pecha, bo ja jestem inzynierem z powolania i czytam dokumentacje ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taka sugestia, może dało by radę wykorzystać jakąś skrętkę do podpięcia sterownika - pisałeś, że dawałeś nawet cat.7

 

(

 

Absurd totalny z tym manipulator,, po to wkońću jest automatyka zeby z niej korzystac, na chlopski rozum, jak wyjezdzasz na weekend to przeciez absurdem jest wentylowac na takim samym poziomie jak podczas imprezy na 15 osob. A rozwiazanie manipulatora jest przeciez banalne, 200-300zł i masz bezprzewodowy, stawiasz tam gdzie chcesz i kiedy chcesz, programujesz na caly tydzien i tyle. Zdaje sie ze Satel robi cos takiego i mozna o potem ladnie wpiac w caly system alarmowy , czyli po wykryciu otwarica okna, wentylacja zostaje wylaczona a po zamknieciu zalaczona, wszystko mozna sobie zaprogramowac i nawet sterowac z kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absurd totalny z tym manipulator,, po to wkońću jest automatyka zeby z niej korzystac,

 

Ty to wiesz, ja to wiem. Pewnie nawet oni to wiedza, tylko poniewaz popelnili KOLEJNY juz blad, to probowali zrobic ze mnie i z zony idiotow! :) a przy tym wszystkim, bardzo sie oburzyli za to, co napisalem na ich temat w dzienniku.

 

 

wiesz, ja teraz nie odpuszcze. Zapomnieli mi powiedziec, ze moge to miec w salonie, to niech mi teraz DADZA cos bezprzewodowego, co bede mogl miec w salonie, albo kuchni, do kontroli rekuperatora. Poza tym, jak ktos sie chce uczyc na mojej instalacji - bo niestety tak to wyglada, ze Panowie z firmy MIR Pompy Ciepla uczyli sie i zachowywali tak, jakby nigdy wczesniej tego nie robili, to nie ja powinenem im placic za instalacje, ale oni mi za udostepnienie poligonu doswiadczalnego i moj czas za nadzor i wskazywanie bledow! :)

 

Mam nadzieje, ze zalatwia ten temat w taki sposob, ze bede zadowolony. Bo jesli nie, nasz wspolny kolega juz mi proponowal, ze bardzo chetnie wypozycjonuje moj dziennik budowy! ;) a wiesz, ze chlopak ma mozliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzuc okiem na nasze i powiedz, jak Ci sie podobaja? :) co prawda, dopiero powstaja, ale juz zaczynaja byc piekne ;) jutro beda juz cale ;)

 

Poczekam do jutra jak będzie całość, bo mam słabą wyobraźnie przestrzenna :) na teraz bardo podoba mi się kolor, praktyczniejszy niż ciemny (taki mamy teraz) bo nie widać kurzu i sierści psa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na teraz bardo podoba mi się kolor, praktyczniejszy niż ciemny (taki mamy teraz) bo nie widać kurzu i sierści psa :)

 

no wlasnie zastanawialismy sie nad ciemnym, ale schody sa przed oknem z poludnia, wiec nie bylby to dobry pomysl ze wzgledu na kurz :) a psa w domu nie planujemy ;) nie chce wszedzie siersci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chcielismy lekko zdystansowac schody od sciany. W sumie, nie wiem czy to dobrze, czy zle. Okaze sie w praniu. Generalnie sa tak solidne i stabilne, jakby byly odlewane :) niesamowicie masywna konstrukcja.

dzis szpachlowanie, malowanie podkladem, jutro lakier. Bedzie pieknie ;) w weekend obrobie spocznik i bedzie praktycznie na gotowo.

 

a co do zuzycia.... hmmm... ja nie widze roznicy pomiedzy wietrzna i bezwietrzna pogoda. Kwestia uszczelnienia domu ;) jak widzisz, koszty ogrzewania mamy niewielkie, jak na taka kubature ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzisz, koszty ogrzewania mamy niewielkie, jak na taka kubature

 

ale kubatura tu nie jest wprost proporcjonalnym współczynnikiem :) zgadza się :) ?

 

Ja patrze na to inaczej, nie na koszty a na zapotrzebowanie, bo koszty są bardzo zmienne w zależności od źródła ciepła. Zobaczymy co u nas będzie po ociepleniu, teraz tragedii nie ma. Problem był jedynie na początku sezonu. Teraz przy obecnej temp to przez 10godzin temp spada mi o 3-4 stopnie, mega dużo, ale wynajmowanym domu z podwójnym murem i czesciowo ocieplonym, ciepło jeszcze szybciej uciekało.

 

Ale żeby nie wracać do tematu PC :) to pogratuluje niskiego zapotrzebowania a nie kosztów bo to bardziej skomplikowane :)

 

Jaka srednia sprawność PC wychodzi ?

Edytowane przez filus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaka srednia sprawność PC wychodzi ?

 

nie potrafie Ci tego powiedziec, bo musialbym rejestrowac temperature na zewnatrz i wtedy przeliczyc straty ciepla budynku. Ale jak kiedys to liczylem, to wyszlo mi COP wieksze niz 5. tak wiec, bardzo ladnie.

 

niemniej, mam w planach zrobic to dokladniej, jakims oprogramowanie i wyznaczyc “Seasonal Performance Factor” (SPF). ale do tego bede potrzebowal automatyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przy jakich warunkach to policzyles? :) bo mi przy sredniej dobowej -11C wychodzi jakies 88-90kWh, plus mostki, ktorych nie policzylem ;) Dla domu i garazu (dom +20C, garaz +5C). Do tego jeszcze mam caly czas wylaczony rekuperator, bo schody szlifujemy... rekuperator dzialal tylko dwa dni, wiec dochodza jeszcze straty ciepla na wentylacje. Poza tym, ciezko to policzyc, jak nie mam wykresu temperatury dobowej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...