Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Domek nad Odrą


Recommended Posts

to masakra jakas Ci wychodzi!

 

a jaka masz kubature i metraz powierzchni ogrzewanej? ale po podlodze...

 

Po podlodze okolo 150 plus 20 antresoli, kubatura okolo 450(nie policzylem dokladnie tych skosow) . WIem ze masakra ale mam 5m stropu nieocieplonego, ktorego przed zima nie zdarzylem ocieplic no i kawalek na wejsciu jest trojwarstwowy mur, z 10cm styropianu.

 

Teraz juz dom wygrzany to nie jest zel, ale przelom listopada grudnia to byla masakra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 373
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam ,super domek-schody rewelacyjne:)trafiłam przypadkiem, ale przegladając wątek nasunęło mi się kilka pytań...między innymi o te drzwi wewnętrze...na pewno mam za duże otwory,czy mógłbyś mipowiedzieć ile powinny wynosić od wylewki tak żeby się zmieściło skrzydło z ościeżnicą?

a także mam pytanie o plytki...czy uczysz się je klaśc na własnym domu czy masz już wprawę...?chcialibyśmy z mężem jak najwięcj rzeczy zrobić sami ze względu na koszty oczywiście, ale kafle wszyscy nam odradzają...mówią,że to nie jest takie proste jakby się wydawało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

dzieki za mile slowa. Nie wiem jak to jest, ale coraz czesciej ostatnio dostajemy takie maile ;) w sumie, troche czasu poswiecilem na tego bloga, a jeszcze wiecej na sama budowe i bardzo mi milo, ze sporo ludzi to docenia oraz, ze moge komus pomoc.

 

Jesli chodzi o otwory drzwiowe, to my mamy drzwi Porty i przy naszych oscieżnicach, od posadzki na gotowo (panel, plytka) potrzebowalibysmy jakies 205cm, zeby sie zmiescic. Mielismy srednio 212cm, wiec trzeba bylo obnizac.

 

Jesli chodzi o plytki, to owszem, uczylem sie na wlasnym domu ;) niektorzy powiedza, ze to samobojstwo, strzal w kolano, albo cos w tym rodzaju ;) to samo tyczy sie budowy pierwszego domu i powszechnie panujacej opinii, ze pierwszy dom buduje sie dla wroga ;) ale ja tak nie uwazam. Wszystko zalezy od starannosci, czasu, checi doksztalcenia sie i odrobiny szczescia do wykonawcow (bo nie wszystkich da sie upilnowac). Co do kafli, tez tak myslalem, jak Wy. Ale jak sie okazalo, wszystko jest do ogarniecia i jak to powiedzial moj kolega, takie opinie wyglaszaja ludzie z IQ 80 ;) nie ma w tym naprawde nic trudnego, jesli sie do tego przylozycie. Natomiast polecam zaczac od jakiegos pomieszczenia technicznego: kotlownia, pralnia, spizarka. Wtedy, nawet jak cos nie wyjdzie, nie bedie tragedii. Ja uczylem sie na lazience ;] i wyszlo calkiem znosnie ;)

 

pozdrawiam

Edytowane przez reraham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratuluję wreszcie dokończonego reku :D - choć wasze przejścia z firmą MIR to jak droga z Kamczatki na Krym w tenisówkach ;)

 

A schody - miodzio!!!!!!

 

Co do sugestii @filus-a o sterowaniu z kompa przez centralę Satela (zresztą fajne centralki:)) lub jakiekolwiek inne ustrojstwo - też się piszę, ale najpierw trzeba zdobyć protokół komunikacyjny i wiedzieć jak się podpiąć i do czego, druga sprawa - ciekawe jak będzie z gwarancją na reku, bezprzewodowy sterownik do JE Strokera od niedawna już jest, ale jest to urządzenie firmowe, a nie "samoróbka". Jak ktoś próbował przyłączyć coś z elektroniki do tych reku to niech się z nami podzieli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gratuluję wreszcie dokończonego reku :D - choć wasze przejścia z firmą MIR to jak droga z Kamczatki na Krym w tenisówkach ;)

 

 

Widze, ze slawa firmy MIR siega juz po Krakow ;) ale chyba nie o taka slawe im chodzilo ;) w sumie, dawali ciala w bardzo prostych i oczywistych miejscach i tylko i wylacznie przez niedbalstwo... niestety! na szczescie, wiekszosc rzeczy dalo sie poprawic (poza manipulatorem).

 

A schody - miodzio!!!!!!

 

 

zawsze chcielismy miec schody dywanowe. a teraz mamy, piekne i debowe. Chodzi sie po nich, jak po schodach lanych. Sa niesamowicie stabilne i maja ogromna bezwladnosc! cale waza ponad 800kg!!

 

Jak ktoś próbował przyłączyć coś z elektroniki do tych reku to niech się z nami podzieli

 

 

spokojnie. dojdziemy i do tego. ja juz nad tym pracuje. schemat przylaczy jest, soft bedzie. damy rade ;) tutaj akurat mysle, ze mam dojscie. Gorzej jest z moja pompa ciepla, bo producent niezbyt chetnie chce sie tutaj dzielic takimi informacjami, a w NIBE niestety dojsc nie mam. Importer na Polske, Biawar, tez tutaj nic nie ma... slabo sie staraja, albo maja niezbyt rozgarnietych ludzi technicznych.... a szkoda, bo przeciez mozna to wszystko "zapiac" pod inteligentny dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

RCU 11 jest strasznie drogie i nie obsluguje mojej pompy ciepla... ta skrzynka kosztuje cos 2-3k! straszne zlodziejstwo. Ona jest do starszych modeli. a te dwa powyzsze lini musze poprzegladac, moze cos z nich sie da wygrzebac, chociaz tam nic nie pisza o modelach pomp z ktorymi to bylo robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć.

Od dłuższego czasu obserwuję dziennik - świetne wykonanie :) W szczególności interesuje mnie twoje dalsze wykańczanie tarasu.

 

http://images39.fotosik.pl/708/c8c2e4005db4d159.jpg

 

Jak sprawuje się tymczasowa izolacja? (folia paro na dysperbicie). Widziałem, że nie wypuszczałeś sobie z wieńca zbrojonej półki na podparcie izolacji i wylewki. Planujesz dozbroić fragment wylewki która będzie wisiała na izolacji elewacyjnej czy nie jest to konieczne? Za chwilę będę walczył z tym samym tematem, a taras (co prawda zadaszony, ale od strony południowozachodniej - wiatry) mam nad salonem i jadalnią, więc przecieki niewskazane. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawuje się tymczasowa izolacja? (folia paro na dysperbicie).

 

Czesc,

 

tam sa dwie warstwy tej folii na przemian z dosc duza iloscia dysperbitu, wywinieta na sciane (cos w rodzaju obrobki blacharskiej). Na to poszlo jeszcze 20kg lepiku na zimno z dosc duza iloscia rozcienczalnika do masy bitumicznej, zeby lepiej sie malowalo. Na to wszystko poszla posadzka. No i musze Ci powiedziec, ze zime wytrzymalo bez problemu. teraz na to poloze folie w plynie i jakies kafle. Musialem cos wymyslec, bo posadzka lezy na styropianie na calej swojej powierzchni, wiec papa termozgrzewalna nie wchodzila raczej w gre...

 

Jesli chodzi o jakies dozbrajanie... nie wiem jeszcze, jak to bede rozwiazywal. Na chwile obecna mam tam chyba 5 albo 6 mostkow, ktore sa skutkiem pretow gwontowanych sterczacych z wienca pod styropianem. Prawdopodobnie one zostana wykorzystane do zrobienia barierki za czas jakis. Nic wiecej tam nie planuje. Poza oczywiscie obrobkami blacharskimi i rynnami przy calym tarasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się po raz pierwszy i na dzień dobry gratuluję przeprowadzki :) Zaglądałam już do Ciebie parę razy, ale jeszcze nie udało mi się przeczytać całego dziennka... A postanowiłam się odezwać, bo zainteresowało mnie ostatnie zdjęcie w Twoim dzienniku, a dokładnie kuchenna wyspa. Macie tam płytę gazową. Jeśli się nie mylę, to napisz proszę jak rozwiązaliście doprowadzenie gazu. Chyba, że tam w wyspie stoi butla gazowa, to cofam pytanie ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tam płytę gazową. Jeśli się nie mylę, to napisz proszę jak rozwiązaliście doprowadzenie gazu.

 

czesc,

 

dziekujemy wszystkim za mile slowa.

 

Jesli chodzi o plyte od gazu, to jest pokazane w paru miejscach dziennika, jak zostalo robione doprowadzenie gazu na wyspe. Ale dzis porobie jeszcze dokladniejsze zdjecia i pokaze, jak to jest wszystko finalnie pospinane.

 

w duzym skrocie, to mamy butle LPG 11kg w garazu, tam jest reduktor cisnienia, zawor, dalej calowa rura pospawana, pod posadzka i styropianem, wychodzi pod wyspa, tam kolejny zawor calowy i dalej miekki przewod do plyty.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...