Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki impregnat do drewna wybrać?


sedols

Recommended Posts

Witam. Chciałbym kupić domek drewniany na działkę i nie wiem ile mnie wyniesie zabezpieczenie go przed działaniem grzybów domowych,pleśniowych oraz owadów i sinizny. Ceny preparatów są różne i nie wiem co wybrać. Może ktoś zna dobry preparat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 449
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Chciałbym kupić domek drewniany na działkę i nie wiem ile mnie wyniesie zabezpieczenie go przed działaniem grzybów domowych,pleśniowych oraz owadów i sinizny. Ceny preparatów są różne i nie wiem co wybrać. Może ktoś zna dobry preparat?

 

Jeśli nie stać Cię na tanie rozwiązania (tak jak nas wszystkich nie jest na nie stać) to zastosuj Sadolin.

 

Drogi i dobry. Chyba najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o Tikkurila Valtti?

Moj budowlaniec chce tym zabezpieczac.

 

Preparaty tej firmy są bardzo dobrej jakości.

 

Powszechnie stosowane są w Skandynawii, czyli w Krainie Wielkich Jezior (i co za tym idzie WIELKIEJ wilgoci atmosferycznej) oraz Krainie Długiej Zimy (czyli budynki są narażone na długotrwałe oddziaływanie DUŻEGO mrozu podczas niekończącej się zimy).

 

Myślę, że to jest wystarczająca rekomendacja.

 

Konserwatyści (ja między innymi się do nich zaliczam) wybierają Sadolin z uwagi na jego niezaprzeczalną jakość oraz na własne wieloletnie doświadczenia z jego stosowania.

 

Preparaty Tikkurila są porównywalne z Sadolinem, który obecnie jest liderem w Europie ze względu na markę i zasiedzenie rynku.

Ale kto wie, co będzie dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownywanie preparatow ausowych Tikkurila do sdadolina, ma sie tak jak piesc do nosa! Poczytaj najpierw dokladnie o bazie produktow i o bazie komponentow wiodacych, zobaczysz, ze te dwie firmy zajmuja sie zupełnie czym innym! Tikkurila jest finska firma , ktora w raz z kanadyjczykami tworzy produkt/aus/ o najwyzszej jakosci. A Sadolin mozesz co najwyzej ze sniezką porownac! Polecam w przyszłosci wycieczke do obu fabryk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam w przyszłosci wycieczke do obu fabryk.

 

Słuszne podejście. Ja zawsze zanim coś kupię : np pustaki, grzejniki czy nawet puszkę farby, jeżdżę do kilku konkurencyjnych fabryk i oglądam wnikliwie linię produkcyjną i laboratoria badawcze. Bez takiej wiedzy nie wybieram się wogóle na zakupy... :p

 

żeby nie było całkiem off topic to używałem drewnochronu i mam wrażenie że świetnie zabezpiecza przed warunkami atmosferycznymi. Sadolinu nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Saxxxnt

Polecam jak przedmówca drewnochron.

Nie polecam za to preparatów na bazie lakieru do stosowania w miejscach

gdzie będzie grzało bardzo słoneczko ponieważ z czasem się złuszczy, a ponowna konserwacja wymaga przeszlifowania drewna z resztek lakieru.

W przypadku drewnochronu poprostu malujemy sobie kolejne warstwy i nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drewnochronem mamy zabezpieczone sztachety płotu - niby dobry, nic się z drewnem nie dzieje niedobrego, ale po 2 latach kolor (pinia) bardzo mocno zbladł. Wykończenie krawędzi dachu zrobiliśmy Sadolinem z założeniem, że tam nikt nie będzie co rok czy dwa właził, żeby poprawki robić i kolor (mahoń) pięknie się trzyma.

 

Ogólnie drewnochron działa bardzo dobrze, ale w wersjach kolorowych szybko blednie. Oczywiście porównuję impregnaty do drewna, a nie lakierobejce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...
Witam.Jutro odbieram drewno na domek.Buduje go tzw.złota raczka-starszy pan bo nie mogłam znalezć wykonawcy na tak mały domek/działka letniskowa/.Muszę kupić preparaty do drewna-stałam w Obi i Praktikerze i zupełnie nie mogę się w tym połapać.A na doradztwo starszego pana nie mogę liczyć.Podajcie proszę konkretne nazwy preparatów i kolejonść ich położenia zarówno na zewnątrz jak i do środka bym za kilka lat nie musiała od nowa wszystkiego impregnować.Domek będzie ocieplony wełną.Domek będzie mały więc nie muszę ciąć kosztów.Zależy mi na dobrych preparatach.Z góry dziękuję i proszę o wyrozumiałość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2003 roku zbudowalismy domek z drewna na działace. Firma, ktora nam go stawiała poleciła nam Sadolin. Mowili wowczas, ze stosują go od wielu lat i bardzo dobrze sie sprawuje. Na poczatku troche sie wahalismy, bo nie jest tani, ale teraz nie zalujemy. Prawie 8 lat a domek wyglada jak nowy. O ile dobrze pamietam bale pomalowali najpierw dwoma warstwami impregnatu bezbarwnego (taki w czerwonej puszce, Base czy jakos tak) a potem dwie warstwy impregnatu koloryzujacego Classic (zielona puszka). W zeszlym roku dorabialem drewniane balustrady wokol domu i piaskownice dla dzieci i znalazlem w castoramie Sadolin Extra lakierobejca impregnujaca. ( pisze na niej, ze sie nie łuszczy tak a propos postow powyzej, może jakies nowe technologie????) i poki co pieknie sie trzyma. nawet 2 miesiace pod sniegiem nic nie zrobiły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pomocy!!

Kupiłem sobie deski modrzewiowe (bardzo ciemne drzewo żywiczne) które idelanie nadają sie na elewacje i mam problem z dobraniem odpowiedniego preparatu aby to zabezpieczyć. Ktoś pomoże co wybrać sadolin, tikkurila valtti expert, a może syntilor ma jakies dobre zabezpieczenia, v33, Bondex?? Nie chce tylko lakierobejc ponieważ nie dośc że sie źle rozprowadza a mam 200mkw desek dużo malowania to później trzeba je do ponownej konserwacji czyscic szlifowac itp Prosze o pomoc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

hmm.. tyle drewnianych domów a tak mało odpowiedzi? :) Czyżby impregnacja była zbędną ekstrawagancją (tak, wiem, że górale co roku mydłem szarym walczą:), ja jednak jestem na to zbyt leniwa:/) czy nie chcecie się dzielić doświadczeniami?

Czytam różne artykuły nt impregnacji i nadal mam mętlik w głowie. Sytuacja u nas wygląda tak.. Wolelibyśmy zachować naturalny kolor drewna, choć wiem że wiąże się to z brakiem ochrony przed UV, że dom będzie ciemniał i takie tam. Generalnie chcemy, aby ciemniał ;) Nasz dom jest narażony na częsty kontakt z wodą - dużo u nas pada a do tego wieją silne wiatry, więc niestety zalewa bale. Obecnie mamy właśnie problem, bo przez kilka dni tak napierdzielało zjawiskiem (za przeproszeniem), że 17 cm bala przelało na wylot :/ Nie zdążyliśmy jeszcze zaimpregnować domu ale musimy to zrobić jak najszybciej, więc bardzo proszę o poradę jak się do tego zabrać i jakich środków użyć?

Czy na zewnątrz domu położyć jako bazę produkt wodny czy rozpuszczalnikowy? Co kłaść jako warstwę wykończeniową przy założeniu, że ma to być preparat bezbarwny i najlepiej o jak najmniejszym połysku? Przeglądając zalecenia producentów wychodzi na to, że wbrew pozorom, mamy wymagania z kosmosu niestety :(

Czy ktoś impregnował Bondexem? Mam dojście do taniego źródła, ale przeglądając ofertę tej firmy również nie znalazłam kompromisowego rozwiązania (podążając za zaleceniami producenta brak środka głębokopenetrującego na bazie rozpuszczalnika i brak bezbarwnej warstwy wykończeniowej). Jakkolwiek oczywiście lepiej byłoby tanio, jednak wolę dobrze, czyli tak aby nie musieć się martwić za 2 lata, że drewno szlag trafia. Proszę o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...