Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki impregnat do drewna wybrać?


sedols

Recommended Posts

borge zwykłe szare mydło:) jakos nie przyszło mi do głowy aby pstryknąć zdjęcie przed ale kilka gorszych miejsc doszorowałam. Dzisiaj ciąg dalszy. Pozostaje jeszcze temat żywicy czy ja rozpuszczalnikiem przecierać czy zeszlifować? Fakt, że przy szlifowaniu pójdzie dużo papieru bo się będzie od niej palił.

Zaraz zobaczę kruszon czy na necie to mydło Strawaxa kupię skoro takie dobre.:)

 

Czy to jest to mydło?

http://sklep.hojo.pl/pl/p/Starwax-Szare-mydlo-koncentrat-na-oleju-lnianym/127

Edytowane przez Fasola30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 449
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Od dawna piszę na różnych forach, ze szczota ryżowa i mydło ( proszek też dobry, a nawet lepszy :) ) to najlepszy wybielacz ścian zrębu.

 

http://naludowo.pl/podroznik/wojewodztwo-malopolskie/podroznik-ciekawe-miejsca-folklor-polski-maopolska-chocholow-zywy-skansen-podhala-unesco-chaty-zabudowa-drewniana-na-ludowo-budownictwo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy po takim czyszczeniu drewna trzeba je ponownie impregnować? bale niedawno impregnowałem boramonem, od razu, gdy zobaczyłem liczne plamy sinizny. Teraz chciałbym je jakoś wyczyścić i pomalować drewno lazurą lub lakierobejcą (aczkolwiek nadal nie wiem, co lepsze i jaką firmę wybrać, zwłaszcza, że drewnochron odradził swoje produkty, skoro drewno było impregnowane boramonem altaxu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś doświadczenie z Altaxem ? Altax penetrin i na to impregnat barwiący altax na drewno świerkowe (podbitka) - sprawdzi się ?

 

Czy może odpuścić sobie całkiem ten penetrin i wystarczy 2 warstwy impregnatu barwiacego (impregnat bezbarwny jest mało wydajny i drogi).

Edytowane przez _olo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam altaxu.

 

Na podbitkę dwukrotne malowanie altaxin qs + od zewn. strony lakierobejca woskowa.

 

Ściany zewn. i wewn. impregnat boramon C30 (penetrin jest tak samo dobry, ale wychodzi drożej, jednak ma zaletę - schnie 6 godzin, a nie 24 godz. jak boramon).

 

Po impregnacji nakładam woskową lakierobejcę elewacyjną, a w środku szybkoschnącą do wnętrz (na taras olej). Wszystko bezbarwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbitka malowana 2x impregnatem Altaxa i po roku wygląda jak poniżej, kolor kasztan. Tym samym malowałam deskę sufitowa tylko kolor biały ale po to dałam jeszcze Boramon.. W środku na ściany poszedł Boramon ten bezbarwny i na to olej bezbarwny Altaxa a na zewnątrz czeka Hylotox Q i na to pewnie tyż pójdzie coś w kolorze brązu z Altaxa:) No a barierka na ganku, balkonie i maskownice okien będą zielone:D

IMAG0098.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też nie wiem czy jest sens. Wiadomo, jak jest boramon to jest już wgłębnie zabezpieczone drewno.

 

Zależy też o jakim produkcie mowa - na stronie producenta jest Altax OS - ten jest właśnie bardzo drogi, cena jak Tikurila prawie - ok 25/l i producent pisze, że bezpośrednio na surowe drewno najlepiej 2 razy i nie nadaje się jako podkład pod inne powłoki, na puszce pisze, że można zagruntować penetrinem gdy się chce lepszego zabezpieczenia przeciw, pleśniom etc.

 

Inni producenci raczej zalecają baze bezbarwną + 2x impregnat barwiący, altax sugeruje 2x na surowe drewno.

 

W marketach i na allegro można kupić też Altax Q - i ten jest tani, nic producent o nim nie wspomina na swojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś doświadczenie z Altaxem ? Altax penetrin i na to impregnat barwiący altax na drewno świerkowe (podbitka) - sprawdzi się ?

 

Czy może odpuścić sobie całkiem ten penetrin i wystarczy 2 warstwy impregnatu barwiacego (impregnat bezbarwny jest mało wydajny i drogi).

 

Poczytaj posty o problemach z powłokami tego typu. Przyoszczędzisz teoretycznie a potem wydasz kasę podwójnie.

 

Ja na płot dałem 5 warstw drewnochronu i jest atom. Nie jest to tanio, ale robiłem to dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_olo_ dla jasności tematu. Nie reklamuję konkretnych środków, bo nie jestem związany z żadna firmą czy dystrybutorem :)

 

Opisuje często kilka wybranych i sprawdzonych przez lata specyfików, pod których stosowaniem mogę się podpisać.

 

Oto link do rozmowy na temat problemów z polecanym szeroko na niniejszym forum Sadolinu.

 

http://www.szkielet.pl/forum/viewtopic.php?t=7229

 

Problemy zdarzają się zawsze. Nie ma firmy, która nie ma reklamacji i to od takich rekinów jak Sony czy Mercedes aż do mikroprzedsiębiorstw jednoosobowych.

Jednakże o jakości firmy decyduje sposób załatwienia sprawy. Uważam, że Sadolin stanął na wysokości zadania i to mi się w tej firmie podoba.

 

Czytać instrukcje stosowania, nie oszczędzać ale też nie przeginać , stosować maski ochronne oraz sprawdzać ceny w realu ( często na Allegro są ceny wyższe niż w sklepach wysyłkowych czy nawet w stacjonarnych - mogę dać wiele przykładów)

Edytowane przez subfosylny
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, przeczytałem wątek i szczerze mówiąc to nie wiem co Ci się podoba w postępowaniu producenta Sadolinu, wynika z tego, że odrzuca reklamację która powinna byc rozpatrzona na korzyść klienta i dopiero po oddaniu sprawy w ręce prawnika reklamacje rozpatruje pozytywnie. Co do Vidaronu - myślę, że warunki gwarancji nie są złe skoro producent dopuszcza wypłukanie w ciągu 6 lat gwarancji do 50% impregnatu z drewna.

 

Słowem, nadal nie wiem co wybrać, na szczęście to nie dom z drewna a tylko głupia podbitka 8m nad ziemią, wiem natomiast że lepiej jednak zaimpregnować tym penetrinem lub innym środkiem głębokopenetrującym przed malowaniem na kolor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...