Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki impregnat do drewna wybrać?


sedols

Recommended Posts

Sadolin vs Sikkens

Sadolin jest do zastosowań domowych ( majsterkowicze ) a Sikkens do zastosowań profesjonalnych. Dlatego Sikkensa brak w ofercie supermarketów.

Obie marki należą do jednego właściciela.

 

nie wiem skad masz takie informacje, ale mijaja sie z prawda

obie marki sa uzywane w profesjonalnych projektach, czesto wymiennie

brak ofert w supermarketach to wynik polityki rynkowej a nie jakosci produktow

sikkens ma innego typu pigmenty co czasami daje mu to przewage gdy chodzi o bardziej transparentny wyglad, ale sadolin ultra zniwelowal te roznice. ogolnie sadolin traktuje sie jako produkt o gesciejszej bazie niz sikkens

obie marki maja pelna game profesjonalnych wyrobow (lepszych lub gorszych - jak kazdy)

zanim akzo lyknal sadolin, ten byl glownym konkurentem na rynku dla sikkens, dlatego go lykneli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 449
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie znam Tikkurili - nie miałem z nią do czynienia. Jeżeli Cię zadowala efekt to kup. Pomaluj tylko kolejną i ... kolejną warstwę jeszcze żeby nie było rozczarowań za kilka lat po renowacji.

Jeżeli naprawdę zależy Ci na rysunku drewna na długo imho musisz to zrobić w systemie podkład + lakier lazurujący. Gorąco namawiam na Sikkensa. Zadzwoń do doradcy technicznego na małopolskę, załatwi Ci próbki lakieru i podkładu powiedz, że chcesz zrobić próbę..

 

dejfit, dziękuję za poradę :) aż żałuję, że tak późno zaczęłam pisać w tym wątku. Niestety już czas nas gonił i w sobotę musieliśmy podjąć ostateczną decyzję i przywieść impregnat na budowę, bo musieli zacząć malować... No i zdecydowaliśmy się na Impregnat matowy Tikkulia Valtti expert wzbogacony woskiem:

 

http://img64.imageshack.us/img64/1279/23ddf0390a416cb734ecd01.jpg

 

Próbkę deski malowaliśmy dwukrotnie i trójkrotnie, efekt super.

 

Porównanie:

1. matowy impregnat Tikkurila Valtti expert, kolor: Orzech

2. powłokotwórczy impregnat Sadolin Base HP, kolor: Mahoń (zrezygnowaliśmy z niego, ze względu na powłokę "lakierową", którą twory)

http://img193.imageshack.us/img193/6224/dsc05490k.jpg

 

Próbka koloru naszego okna w zestawieniu z dwoma próbkami impregnowanymi Tikkurilą, kolor Orzech i Teak:

http://img580.imageshack.us/img580/1144/dsc05510z.jpg

 

Nasze malowanie - pierwsza warstwa:

http://img64.imageshack.us/img64/3595/dsc05512w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis z przed 3 miesięcy ale ku przestrodze wtrące swoją opinie.

 

Nie zdaje to egzaminu... wiem to niestety z własnego doświadczenia. Podczas zeszłorocznych ulew, deszcz pędzony silnym zachodnim wiatrem "wszedł" mi miedzy bale. Wyglądało to kiepsko, wełna namokła , woda przeszła na drugą stronę ściany zawilgacając rigips. Wymiana rigipsu, ocieplenia ściany, usunięcie starej wełny z pomiędzy bali, zabezpieczenie na nowo. Firma mimo umowy nie poczuwała się do odpowiedzialności... usterka w sumie by nigdy nie wyszła na jaw gdyby nie mocno zacinający deszcz.

 

 

Bal prostokątny 22x25. Uszczelka z pianki i wełna, tak było robione ale już widzę, że trzeba w niektórych miejscach poprawiać... Niestety nie trafiłam na rzetelną firmę...:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter4x5

Takie info otrzymałem osobiście podczas rozmowy na targach od przedstawicieli Sikensa oraz Akzo ale nie zamierzam polemizować. Zresztą sprawa mnie w ogóle nie dotyczy i nie obchodzi . Zamieściłem tego posta jedynie w ramach informacji.

 

Zastosowanie profesjonalne i domowe to nie jest różnica w jakości a zupełnie inne przygotowanie materiału. Farby pod zanurzenie lub hydrodynamikę mają po prostu inne parametry niż materiały pod pędzel lub popularny pistolet kubełkowy .

Inne lepkości i dodatki.

Więc się nie podniecaj.

Edytowane przez subfosylny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peter4x5

Takie info otrzymałem osobiście podczas rozmowy na targach od przedstawicieli Sikensa oraz Akzo ale nie zamierzam polemizować. Zresztą sprawa mnie w ogóle nie dotyczy i nie obchodzi . Zamieściłem tego posta jedynie w ramach informacji.

 

Zastosowanie profesjonalne i domowe to nie jest różnica w jakości a zupełnie inne przygotowanie materiału. Farby pod zanurzenie lub hydrodynamikę mają po prostu inne parametry niż materiały pod pędzel lub popularny pistolet kubełkowy .

Inne lepkości i dodatki.

Więc się nie podniecaj.

 

farby, czy lakiery nie naleza do rzeczy, ktore mnie podniecaja

metoda aplikacji, nie jest wykladnikiem profesjonalnosci materialu

skladniki okresla typ aplikacji, ale nie sadze zeby okreslaly stopien profesjonalnosci farb czy lakierow

wiele powlok moze byc nakladana pedzlem lud spray w zaleznosci od tego jakiego rozcieczalnika lub spowalniacza uzyjemy

poza tym w krajach bardziej zamoznych gdzie proporcje cen sprzetu do zarobkow sa bardziej korzystne mnostwo tzw. majsterkowiczow ma sprzet zupelnie profesjonalny, bo jest im tak wygodnie, jakosc wykonania to juz inna para kalosz

skoro sikkens ma byc profesjonalny to dlaczego tak wiele jego produktow naklada sie sie za pomoca pedzli lub walkow

cos tu nie gra

 

 

 

osobiscie znam, kilka krajow gdzie istnieje tylko dealership sikkensa, ktory prowadzi sprzedaz sadolin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie podaj nazwy firm, które malują pędzlami okna i drzwi ( z wyłączeniem rzemiosła i konserwacji zabytków ) Sadolinem, kupując go w supermarkecie w puszkach 0,75l. Albo nazwiska ludzi, którzy kupują 20l podkładu np. SP560 i 20l nawierzchniowej WF 750 aby pomalować okienko w garażu.

 

Produkty Sikkensa w małych opakowaniach to albo systemy renowacyjne ( np. HLS THB itd ) , albo wynik spadku sprzedaży powiązany z falą upadłości zakładów produkujących stolarkę i dystrybutorzy robią wszystko aby sprzedać przynajmniej parę litrów.

 

To jest tak samo jak z brystolem. Ja kupuje arkusze A0 a sąsiad dla dziecka kupuje go w formie bloku technicznego A4. To ten sam papier, ale przystosowany do konkretnego odbiorcy. Forma A0 jest do zadań profesjonalnych a A4 do zadań domowych.

Sprzeczanie się, która z postaci brystolu jest lepsza jest po prostu bezcelowe.

 

I nie wyskakuj z jakimiś przykładami, że ktoś tam na zachodzie ma na przykład pompę do hydrodynamiki. Pompa kosztuje od 6-7 tys. zł ( średnio 12 - 15 tys. ) więc nie wierzę, że Polak będzie wydawał 6 tys. na pompę plus 20 l podkładu plus 20l nawierzchni aby pomalować przysłowiowe okna w garażu. Mało który rzemieślnik w Polsce ma taką pompę, więc dlaczego zwykli klienci mają wywalać taką kupę kasy na coś, co jest im do niczego nie potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej ryflowanej deski tarasowej.

Uważajcie na nią w zimie. W rowkach zbiera się lód i taras jest bardzo śliski a nie ma jak tego lodu usunąć. Mój znajomy rozbił sobie kolano i ..... a jeden z moich klientów złamał palec u ręki. Wiem, że jest przywieziona z ciepłych krajów moda na rowki w desce tarasowej ( mnie też się taka deska dużo bardziej podoba ) ale z uwagi na doświadczenia moich znajomych i klientów, postanowiłem napisać o tym problemie.

 

Basia_KRK - bardzo ładny kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie podaj nazwy firm, które malują pędzlami okna i drzwi ( z wyłączeniem rzemiosła i konserwacji zabytków ) Sadolinem, kupując go w supermarkecie w puszkach 0,75l. Albo nazwiska ludzi, którzy kupują 20l podkładu np. SP560 i 20l nawierzchniowej WF 750 aby pomalować okienko w garażu.

 

Produkty Sikkensa w małych opakowaniach to albo systemy renowacyjne ( np. HLS THB itd ) , albo wynik spadku sprzedaży powiązany z falą upadłości zakładów produkujących stolarkę i dystrybutorzy robią wszystko aby sprzedać przynajmniej parę litrów.

 

To jest tak samo jak z brystolem. Ja kupuje arkusze A0 a sąsiad dla dziecka kupuje go w formie bloku technicznego A4. To ten sam papier, ale przystosowany do konkretnego odbiorcy. Forma A0 jest do zadań profesjonalnych a A4 do zadań domowych.

Sprzeczanie się, która z postaci brystolu jest lepsza jest po prostu bezcelowe.

 

I nie wyskakuj z jakimiś przykładami, że ktoś tam na zachodzie ma na przykład pompę do hydrodynamiki. Pompa kosztuje od 6-7 tys. zł ( średnio 12 - 15 tys. ) więc nie wierzę, że Polak będzie wydawał 6 tys. na pompę plus 20 l podkładu plus 20l nawierzchni aby pomalować przysłowiowe okna w garażu. Mało który rzemieślnik w Polsce ma taką pompę, więc dlaczego zwykli klienci mają wywalać taką kupę kasy na coś, co jest im do niczego nie potrzebne?

 

najpierw zabraniasz mi sie podniecac, teraz podskakiwac, jestes z inkwizycji?

nie obraz sie, ale metody malowania czy zakopow produktow przez populacje Polski nie wplywa w zaden sposob na metody okreslania profesjonalnosci produktow

 

.....jeszcze nie

 

brystol A0 i A4 to ciagle ten sam brystol

proponuje zakonczyc bo zasmiecamy temat

 

ps. Jarek Kwiatkowski kupil 2 tyg temu lacznie ponad 20 l cetolu, nie wiem ile ma okienek w garazu, ale moge zapytac jesli chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Czas zamknąć tą jałową dyskusje.

Obaj mówimy o tym samym i to samo, tylko trochę inaczej.

Zresztą, to jest napis z oryginalnej puszki Sikkensa .

 

z ciekawosci zapytalem Sikkens jak to jest, oto odpowiedz:

 

"This is translated in the products that we offer to both groups as well as the communication we use. Legal requirements sometimes dictates that we specify on our cans that products may only be used by professional users (users that have been educated in the use of such products and the HSE facets they contain)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia mnie się wydawało, że to będzie decha na elewację. Twoja przypomina tarasową. Czy tam jest frez z boku deski ?

 

peter4x5 czadzisz chłopie jak mało kto albo jak wolisz duby smalone pociskasz straszne. Profesjonaliści nawet nie patrzą w stronę Sadolinu i choćbyś stanął na rzęsach to tego nie zmienisz.Z tej odpowiedzi nic nie wynika, poza tym ze człowiek, który to pisał ma problemy z angielskim. Jak brzmiało pytanie ? Domyślam się, że pytałeś o napis professional na puszce. Szczerze powiem mam wątpliwości czy Sander do końca rozumiał co pisze chociażby po dziwacznym użyciu "translate" w sensie objaśniać/ wytłumaczyć i połączeniu tego w dodatku z "in" Zaraz potem dowalił "that" które aż kłuje w oczy. Legal requrements dictate a nie dictate(S) itd. jakie "a can" ? powinno być "the can" toć rozmawiamy o konkretnej puszce a nie jakiejś wyimaginowanej. Co to znaczy HSE facets they(products ?) contain tego też nie wiem, to jest jakiś bełkot straszny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basia mnie się wydawało, że to będzie decha na elewację. Twoja przypomina tarasową. Czy tam jest frez z boku deski ?

 

peter4x5 czadzisz chłopie jak mało kto albo jak wolisz duby smalone pociskasz straszne. Profesjonaliści nawet nie patrzą w stronę Sadolinu i choćbyś stanął na rzęsach to tego nie zmienisz.Z tej odpowiedzi nic nie wynika, poza tym ze człowiek, który to pisał ma problemy z angielskim. Jak brzmiało pytanie ? Domyślam się, że pytałeś o napis professional na puszce. Szczerze powiem mam wątpliwości czy Sander do końca rozumiał co pisze chociażby po dziwacznym użyciu "translate" w sensie objaśniać/ wytłumaczyć i połączeniu tego w dodatku z "in" Zaraz potem dowalił "that" które aż kłuje w oczy. Legal requrements dictate a nie dictate(S) itd. jakie "a can" ? powinno być "the can" toć rozmawiamy o konkretnej puszce a nie jakiejś wyimaginowanej. Co to znaczy HSE facets they(products ?) contain tego też nie wiem, to jest jakiś bełkot straszny.

 

This is translated in the products that we offer to both groups -- (ich wiedza o roznych potrzebach majsterkowiczow i zawodowcow) zostala przeniesiona na produkty, ktore oferujom obu grupoom (uzytkownikow)

a i the - kwestia wyczucia , ktorego nie masz

HSE facets -skladniki, czesci skladowe HSE

 

szkolny angielski to nie wszystko, jezyk trzeba jeszcze czuc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...