Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak koszt materiału na ocieplenie


mk3

Recommended Posts

witam, czy ktos może mi powiedziec jaki może byc koszt materiału na ocieplenie i otynkowanie 1m2 tzn: 5cm lub 8cm steropian, siatki, narożniki, kołki, kleje, i oczywiście na to tynk akrylowy lub sylikatowy, bardzo prosze o podpowiedzi bo wykonawcy kórzy u mnie wykonywali wycene wachali sie od 75 zł do 100 zł z (robocizna z materiałem). i jeszcze jedno jeżeli ocieple scianę jednowarstwowa gr. 44 to czy czasem z jakis powodów nie zacznie mi sie pojawiac np plesn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... bo wykonawcy kórzy u mnie wykonywali wycene wachali sie od 75 zł do 100 zł z (robocizna z materiałem).

To wahnij się w stronę niższą i bedzie taniej.

Sama robocizna na jesieni kosztowała jak sprawdzałem od 32 do 60zł i wcale nie było tak, że Ci najdrożsi mieli wolne terminy....

Oferta jaką miałem na system Webera - wychodziło 40 zł za m2 brutto bez styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator Caparol

moze pomoze :) ja z tego korzystam przez cały sezon

Wiesz co?

Nie mam nic przeciwko kalkulatorkom zrobionym przez firmy ktore produkuja systemy ociepleniowe, ale jest jedno male ale:)

Jeszcze mi sie nie zdarzylo, żebym na jakiejs budowie zmiescil sie z zuzyciem materialow zgodnie z normami producentow - no moze oprocz tynkow na ociepleniu, tu zdarzaja sie mile niespodzianki (nizsze zużycie:)

Celowo podaja najnizsze zuzycia materialów, a praktyka pokazuje inaczej.

Ale moze ten kalkulator jest ok? Nie wiem, nie sprawdzalem.

Moja wypowiedż nie jest skierowana kolego bezpośrednio do Ciebie - to tylko takie moje małe przemyślenia:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no nic sie nie stalo :) pierwsza wersja byla bardziej złożona, ale wiekszość użytkowników nie potrafiła go ogarnąć, dlatego zmodyfikowałem i w 4 klikach widać prawie wszytstko, chciałem jeszcze zrobić wersje dla wełny mineralnej, ale nie da rady przewidzieć zużyć kleju.

tak btw dobrze że go wrzuciłem, już widzę, że jutro muszę podmienić plik i poprawić ceny, bo ten rzeczywiście wrzuciłem z zużyciami wg kart a nie rzeczywistymi :oops:

Ten niestety jest też czasami potrzebny, chociaż nie powinno tak być. Dam cynka gdy zaktualizuje.

 

Oooo a tak poza tym to my się chyba znamy Panie Piotrze, kojarzę Pana nazwisko skądś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no nic sie nie stalo :) pierwsza wersja byla bardziej złożona, ale wiekszość użytkowników nie potrafiła go ogarnąć, dlatego zmodyfikowałem i w 4 klikach widać prawie wszytstko, chciałem jeszcze zrobić wersje dla wełny mineralnej, ale nie da rady przewidzieć zużyć kleju.

Jeśli chodzi o zużycie kleju do siatki, to ten problem nie istnieje, praktycznie zawsze wychodzi tak samo jak podaje producent. Inaczej sprawa się ma z zprawami do przyklejania wełny. Jeśli jest to wełna w płytach to trzeba dodać około 1/4 ilości w stosunku do tego co podaje producent, natomiast dla wełny lamelowej, warto dodać jeszcze więcej, około 1/2 podanego zużycia.

 

Producenci systemów ociepleń, zawsze przyjmują zużycie dla idealnie równej ściany. Niestety w praktyce jest często inaczej, i ma to duży wpływ na ilość wykorzystanych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leszeq a no własnie... w Caparolu zapewne jak wiesz klei się wełnę i zaciąga siatkę tym samym klejem, powinno wyjść 10-11kg na m2 w ubiegłym sezonie trafiła się elewacja gdzie zużycie przekroczyło 18kg/m2 właśnie na lameli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na serio to koszt jest zależny również od ilości materiału i Twoich możliwości negocjacyjnych. Spore rabaty możliwe do uzyskania czasem sprawiają, że koszty są niższe.

Mój wykonawca stosujący na codzień Webera nie chciał mi wierzyć jakie ceny dostalem na Armasil z Kabe plus kleje i akcesoria. Zadziałało pokazanie faktury.

Inna sprawa to okres zakupu - sytuacja w 2008 i teraz jest diametralnie różna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o zużycie kleju do siatki, to ten problem nie istnieje, praktycznie zawsze wychodzi tak samo jak podaje producent.

 

też tak nie do końca

 

jak przeanalizuje się karty techniczne systemu i grubość jaką trzeba trzeba nałożyć kleju na siatkę to okazuje się, że w 90% wykonawcy dają mniej, bo łatwiej im to położyć.

 

Jak robisz wszystko zgodnie ze sztuką to i tego od siatki Ci zabraknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...