Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Walka z wiatrakami, czyli budujemy Krzysia - komentarze


Recommended Posts

Cześć Talgo, jesli mogę coś doradzić to wybierz podłogę jak najbardziej jednolitą kolorystycznie. Moim zdaniem ta cegła dobrze wypada z tą jasną podłogą, ale jak Ci się nie podoba, to podłoga nr 2 jest najlepsza:-)

 

 

Witaj Magda :-)

 

Dzięki za radę Tobie jak i również wszystkim którzy się wypowiedzieli. Podłoga (nr 2) i cegła (http://allegro.pl/stylowa-cegla-stara-cegla-plytki-ceglane-wroclaw-i1506795630.html) zostały zamówione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Przeczytałam z zapartym tchem Twój dziennik i jestem pod ogromnym wrażeniem. Ściana telewizyjna wyłożona cegłą to moje marzenie - czy mogłbyś zdradzic gdzie kupowałes cegłę i jak ona jest mocowana? Czy są to płytki czy cięta "prawdziwa" cegła? I mam jeszcze jedną prośbę: czy mogłabym sie dowiedziec jak nazywa sie (producent) tej bajecznej deszczownicy z funkcją kaskady.

 

Pozdrawiam i będę podglądać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mayland,

 

Ja! Ja jestem bardzo ciekawa blatów :D I informacji o wykonaniu, cenie, impregnacji, zbrojeniu....no o wszystkim co dotyczy tematu tych blatów :D

 

W każdym elemencie blatu jest zbrojenie, właśnie dlatego muszą jeszcze przez ok. tydzień schnąć bo je widać. Dostałem od Panów dwa impregnaty...nazwy będą później... poinstruowali mnie jak mam impregnować. Samo wykonanie przeszło moje najśmielsze oczekiwanie i wygląda to bosko! Jeśli chodzi o cenę to za wszystko wyszło ok 4 tyś. Na zdjęciu brakuje jeszcze nadstawki na barek, niestety będzie w późniejszym terminie ponieważ pękła przy załadunku. Do tego są jeszcze 2 parapety w kuchni i jadalni. Zamocowany został w jadalni bo ten z kuchni się wziął i tak bezczelnie złamał :/

 

Sam montaż bardzo profesjonalny i mogę polecić z czystym sumieniem.

 

Zdradzę jeszcze, że domówiełem sporą ilość betonu, ale co gdzie i jak to zdradzę później.

 

To co się uszkodziło Panowie przywiozą za ok 3 tygodnie bo muszą odlać nowe.

 

A biały domek bardzo ładnie się prezentuje ;)

 

Dzięki, mnie również się podoba :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Haveno :-)

 

Przydalaby sie wizja lokalna ;)

 

Jak pisałem już wcześniej.... zapraszam :-) Telefon chyba macie?

 

Bardzo jestem ciekawa, jak sie beda sprawowaly. Czesto trzeba impregnowac?

 

Sam jestem ciekaw jak będzie z ich użytkowaniem. Nikt nie wspominał o ponownym impregnowaniu, ale dobrze że zadałaś to pytanie to jeszcze ich dopytam.

 

Byc moze juz bylo w tym watku... jakie masz wymiary wyspy?

 

Wyspa ma wymiary 120 x 180

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem już wcześniej.... zapraszam :-) Telefon chyba macie?

Jasne, ze mamy. Tylko wiesz, my tak jak te sojki ;) Ale na pewno sie umowimy na spotkanie, jak juz sie zadomowisz!

 

 

Wyspa ma wymiary 120 x 180

To calkiem spora! Ciekawe, czy bedziesz zadowolony ze zlewu na wyspie? Nasza bedzie mniejsza - 95x170. I tylko plyta.

Pamietasz, jaka masz odleglosc miedzy wyspa a sciana z oknem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przeczytałam z zapartym tchem Twój dziennik i jestem pod ogromnym wrażeniem. Ściana telewizyjna wyłożona cegłą to moje marzenie - czy mogłbyś zdradzic gdzie kupowałes cegłę i jak ona jest mocowana? Czy są to płytki czy cięta "prawdziwa" cegła? I mam jeszcze jedną prośbę: czy mogłabym sie dowiedziec jak nazywa sie (producent) tej bajecznej deszczownicy z funkcją kaskady.

 

Pozdrawiam i będę podglądać ;)

 

Z góry dziękuję za miłe słowa...to podnosi na duchu :-)

 

Wacając do pytań to:

 

Cegłę zamówiłem u tego delikwenta http://allegro.pl/stylowa-cegla-stara-cegla-plytki-ceglane-wroclaw-i1506795630.html przed zakupem ją oglądałem i jest naprawdę super. Chłopak z którym rozmawiałem mówił,że jest ręcznie robiona i na niektórych widać poodbijane palce. Cegła będzie moncowana na zwykły klej do kafli i wybrać taki na którym jest napisane, że nie powoduje osuwania.

 

Deszczownica była z firmy Axiss, na allegro od jakiegoś czasu jej nie widziałem także nie wiem czy jest jeszcze dostępna. Kupiłem od użytkownika "synio" także możesz podpytać go na allegro.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze mamy. Tylko wiesz, my tak jak te sojki ;) Ale na pewno sie umowimy na spotkanie, jak juz sie zadomowisz!

 

W takim razie czekam na tel :-)

 

To calkiem spora! Ciekawe, czy bedziesz zadowolony ze zlewu na wyspie?

 

Zawsze marzyłem o zlewie w wyspie i nareszcie się spełniło :-) A czy będę zadowolony to czas pokaże... teraz jestem wniebowzięty :-D

 

Pamietasz, jaka masz odleglosc miedzy wyspa a sciana z oknem?

 

Chyba 80 cm, ale sprawdze jeszcze dziś, bo mi coś świta, ale pewny do końca nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, aleście znów narozrabiali ;)

Każde zerkniecie do Twojego dziennika, wprowadza mnie w większe osłupienie....oczywiście pozytywne :)

Blaty boskie (gdybyś zdradził fachmanów zajmujących sie ta sztuką będę uniżenie wdzięczna), koncepcja ceglanej ściany- super :)

Twój dom jest coraz bardziej moim domem, ale spokojnie, nie stanę na progu z walizkami ;)

 

Brawo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, strasznei kruche to jest skoro tak się łamią te blaty. A wydawałoby się, ze będzie to super twardy materiał.

 

Granit też niby wytrzymały, ale jest również kruchy. Młotkiem po blatach walić nie będę...chyba, że ze złości. A te dwa elementy pękły bo były bez zbrojenia. Do takich małych zbrojenia się nie daje,ponoć...

 

Szkoda, ze nie dałeś zlewozmywaka podwieszanego. Fajnie by wyglądał na tej wyspie. Światła pasuja do tego betonu :D

 

Chciałem dać podblatowy, ale trzeba było pomyśleć o tym przy projektowaniu mebli do kuchni. Mam zlew 1,5 komory, potrzebny mi taki pod młynek do odpadków. Z kolei podblatowy wchodzi do szafek 80 cm, a ja mam 60 niestety, dlatego został zakupiony właśnie taki jak na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry dziękuję za miłe słowa...to podnosi na duchu :-)

 

Wacając do pytań to:

 

Cegłę zamówiłem u tego delikwenta http://allegro.pl/stylowa-cegla-stara-cegla-plytki-ceglane-wroclaw-i1506795630.html przed zakupem ją oglądałem i jest naprawdę super. Chłopak z którym rozmawiałem mówił,że jest ręcznie robiona i na niektórych widać poodbijane palce. Cegła będzie moncowana na zwykły klej do kafli i wybrać taki na którym jest napisane, że nie powoduje osuwania.

 

Deszczownica była z firmy Axiss, na allegro od jakiegoś czasu jej nie widziałem także nie wiem czy jest jeszcze dostępna. Kupiłem od użytkownika "synio" także możesz podpytać go na allegro.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Dzięki serdeczne za wyczerpującą odpowiedź :)

Mam jeszcze pytanko odnośnie odpływu liniowego - jakiej firmy jest i czy jest dokładnie na szerokość kabiny bo z tego co wykukałam na zdjęciach to chyba nie... Czy może być tak, że w kabinie o szer.90cm zamontuję odpływ 80cm? I jeszcze jedno jeśli mogę ;-) Czy spadek do odpływu robi się na etapie wylewki czy uzyskuje się go grubością kleju na etapie kładzenia płytek? Sorry, że tyle pytań, ale ja taka "zielona" w temacie a nie chciałabym niczego przegapić a Ty tak ładnie, cierpliwie i wyczerpująco odpowiadasz :))))

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za wyczerpującą odpowiedź :)

 

nie ma sprawy :-)

 

Mam jeszcze pytanko odnośnie odpływu liniowego - jakiej firmy jest i czy jest dokładnie na szerokość kabiny bo z tego co wykukałam na zdjęciach to chyba nie... Czy może być tak, że w kabinie o szer.90cm zamontuję odpływ 80cm? I jeszcze jedno jeśli mogę ;-) Czy spadek do odpływu robi się na etapie wylewki czy uzyskuje się go grubością kleju na etapie kładzenia płytek?

 

Firmę podam później bo w tej chwili nie mam jak sprawdzić. Spokojnie do szerszej kabiny można zastosować mniejszy odpływ, jak widać na zdjęciu ja tak mam zrobione (trzeba wtedy zrobić spływ z każdej stony odpływu tzw. kopertowy). Spadek powinno się zrobić przy wylewkach (dla ekipy od jastrychu to żaden problem a jaka korzyść dla Nas), znacznie to ułatwia później kładzenie płytek nie trzeba się bawić z grubszą warstwą kleju i robienia spadku.

 

ps: jeśli dajecie podłogówkę do łazienki to do kabiny również dajcie, mi hydraulik nagadał jakiś bzdurnych rzeczy że się nie daje, a teraz strasznie żałuję. Bo zawsze troszkę wody zostaje po prysznicu pomimo spadku i niestety nie schnie to zbyt szybko.

Sorry, że tyle pytań, ale ja taka "zielona" w temacie a nie chciałabym niczego przegapić a Ty tak ładnie, cierpliwie i wyczerpująco odpowiadasz :))))

 

Jak to mówią "kto pyta nie błądzi" także zawsze do usług, jeśli tylko będę mógł pomóc to pisz śmiało. A ja też na początku byłem zielony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impregnaty do betonu:

 

Nakładamy mokre na mokre, czyli zanim wyschnie pierwsza warstwa nakładamy drugą (narzędzie - pędzel)

 

http://img827.imageshack.us/img827/5766/20110331183.jpg

 

natomiast do drugiego impregnatu potrzebujemy gąbki

 

http://img847.imageshack.us/img847/1331/20110331184.jpg

 

W dzienniku wrzuciłem fotkę po impregnacji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć

 

Napisz dokładniej o co kaman z tym kominkiem - jak to niedogrzewa? Do dobrze ocieplonego domu właśnie zalecają żeby nie przewymiarować kominka, zwłaszcza gdy nie ładuje jakiegoś sporego bufora. Mnie właśnie co poniektórzy, znający się na rzeczy przekonywali , że za duży sobie wybrałam (nawet przy nieco większej powierzchni niż w Krzysiu) - a podoba mi się Mila z Kratek. I tak się właśnie zastanawiałam, czy duży bufor ok 800l załatwi sprawę za dużego kominka, a tu się okazuje że wcale nie koniecznie będzie przewymiarowane te 24kw na ok 178m2 użytkowej powierzchni... Tym bardziej, że firma ta sama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...