Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kilka dni temu zakończono u mnie instalację pompy Nibe (F1245). Wszystko odbyło się gładko i przyjemnie. Firma robiła zarówno odwierty pionowe jak i całą instalację kotłowni. Przez naszą budowę przewinęło się już wiele ekip, ale ta była pierwsza, do której nie mam zastrzeżeń. Mam nadzieję, że pompa będzie działać równie sprawnie i bezawaryjnie, jak ekipa która ją montowała :) ( kroolik2002 napisał: "Szwedzi z zasady robią rzeczy średnie i niczym specjalnym się nie wyróżniają" ....... a ja właśnie wprost przeciwnie uważam, że szwedzi robią solidne rzeczy ! )

Do tego cena była naprawdę atrakcyjna w porównaniu z innymi ofertami .... a na koniec okazało się podczas montażu, że dostaliśmy gratis moduł sms do sterowania pompą przez komórkę ! (niby zbędny bajer, ale skoro dali go gratis, choć nie było tego w umowie, to tym milej będziemy ich wspominać :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 774
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no to i ja się pochwalę. Od wczoraj "działa" mi pompa. Działa nie znaczy grzeje bo jeszcze nie umiem tego uzywać. Póki co ustawiłem podłogówkę na 20st i chodzi nonstop kilka godzin ale to pewnie moja wina - niewiedza.

 

Co na +

STRASZNIE CICHO BZYCZY.

Miękki start również super

 

Co na -

sterownik ma j.polski ale niektóre zwroty......wstyd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja się pochwalę. Od wczoraj "działa" mi pompa. Działa nie znaczy grzeje bo jeszcze nie umiem tego uzywać. Póki co ustawiłem podłogówkę na 20st i chodzi nonstop kilka godzin ale to pewnie moja wina - niewiedza

 

ooo, to jesteśmy na tym samym etapie - tyle że ja mam PC powietrze-woda od czwartku

moja też chodziła długo zanim nagrzała wodę w podłogówce do 20st.

wczoraj poprzestawiałem troszkę ustawienia i podniosłem temp wody do 34st - zobaczymy co bedzie dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, to jesteśmy na tym samym etapie - tyle że ja mam PC powietrze-woda od czwartku

moja też chodziła długo zanim nagrzała wodę w podłogówce do 20st.

wczoraj poprzestawiałem troszkę ustawienia i podniosłem temp wody do 34st - zobaczymy co bedzie dzisiaj :)

 

a jak wygląda stan podlicznika?

ile na kWh na dobe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie duuzo ale walcze z przeciagami i ustawieniami:)

tak czy siak na razie na poziomie zuzycia ekogroszku, i o to mi chodziło

obecnie mam ok - szacunkowo -190kWh - od czwartku od 12.00( mam 2 taryfy , ale grzeje na razie do nastawy temp wody 34stC , tylko parter - poddasze koncze, nie mam oddzielonego wejscia na poddasze, brak dzrzw wew na parterze i jeszcze nie mam okna w lukarnie, brak docelowych dzrzwi od ogrodu :) - tylko tyle braków ) - i proszę pamiętać ze to moj 1 sezon i rozpocząlem grzanie posadzki od ok 7stC

 

p.s. jak zejde do poziomu mialu to bedzie duzy sukces

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich, ja też mam dylemat jaka PC wybrać, czytam już to forum od roku, zbieram oferty i wziąłem się za ich systematyzację. Nie wiem czy to nie jakieś przestępstwo (publikacja) ale wychodzi mi z tego taka tabelka https://spreadsheets.google.com/pub?key=0AvzEt69e4UcTdFNBM0pueWV3LWw5dHZvb2thdEZubmc&hl=pl&single=true&gid=0&output=html Jeżeli ma ktoś jakieś uwagi albo chciałby dopisać swoje ofert to proszę o kontakt na PW. Może dzięki temu uda nam się znaleźć najlepszą ofertę?

Pozdrawiam wszystkich w rozterce :)

 

Niektóre mogą być nieaktualne bo są z różnych dat ale nie starsze niż rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, ja też mam dylemat jaka PC wybrać, czytam już to forum od roku, zbieram oferty i wziąłem się za ich systematyzację. Nie wiem czy to nie jakieś przestępstwo (publikacja) ale wychodzi mi z tego taka tabelka https://spreadsheets.google.com/pub?key=0AvzEt69e4UcTdFNBM0pueWV3LWw5dHZvb2thdEZubmc&hl=pl&single=true&gid=0&output=html Jeżeli ma ktoś jakieś uwagi albo chciałby dopisać swoje ofert to proszę o kontakt na PW. Może dzięki temu uda nam się znaleźć najlepszą ofertę?

Pozdrawiam wszystkich w rozterce :)

 

Niektóre mogą być nieaktualne bo są z różnych dat ale nie starsze niż rok.

 

Brakuje mi w tabelce Viessmann-a. Mają ostatnio całkiem przyzwoite ceny na swoje najprostsze pompy w stosunku do renomy firmy. Z tabeli wybrałbym chyba PPC, ale z odwiertami zamiast z kolektorem poziomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dom jest 20m od rzeczki a wody gruntowe normalnie jakieś 1,5m ppg ale mają połączenie z rzeczka więc są takie jak w niej czyli wiosną i jesienią mogą dochodzić do pg a jak powódź w Polsce to i wyżej. Wiem, że niebezpiecznie ale sam dom zabezpieczam jak mogę. Dlatego odwierty musiałbyby być w bardzo atrakcyjnych cenach, żeby się opłacały.

Zastanawiam się nad woda-woda ale badań wody jeszcze nie zrobiłem, pompiarze mówili, że mam wody tyle, żeby osiedle zasilić w mojej głębinówce :) Za jakieś 3 tyg pewnie będę miał wyniki badań to zobaczymy ale w okolicach Piaseczna raczej to się nie uda bo dużo żelaza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie ale temat był gdzieś na forum wałkowany. Chodzi o położenie płaskiego kolektora w nurcie rzeki. Nie pamiętam na czym stanęło. Spróbuj się w to wgryźć bo może to być dla ciebie nie dość że bardzo dobre to jeszcze w dodatku bardzo tanie.

 

Może w tym przypadku zasadne będzie bezpośrednie odparowanie w dolnym źródle. Na dnie rzeki rozciągnąć miedź, napełnić bodajże propanem i dobrać odpowiednią PC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...