Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

co do lambdy... tak czytam te wasze sugestie nt. 0,031 czy 0,033 /wełna czy styropian etc./ i powiem tak: 0,031 do doopy położone i tak będzie gorsze, niż 0,040 zrobione po ludzku... moim zdaniem sugerowałbym przypilnować wykonawstwa a nie roztrząsać dalekie miejsca po przecinku...

 

W niektórych przypadkach na prawdę warto, kiedy nie ma już miejsca na grubsze ocieplenie (np. posadzka). Wtedy lepiej dać nawet sporo droższy XPS albo najlepszy styropian grafitowy. Jeszcze droższe są pianki PUR, PIR, na tyle drogie, że chyba trzeba sobie je póki co odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 774
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

te kulki grafitowe to porobiły wam dziury w głowie...

 

I w kieszeni ;). Jak rozpakowałem kilka paczek, to się okazało, że w każdej (!) co czwarta płyta jest łukowata. Do tego stopnia, że surowe mury miałem równiejsze niż styropian! Oczywiście wezwałem przedstawiciela producenta w celu reklamacji. Zgadnijcie: jaki był efekt? "Nooo... faktycznie, krzywe te płyty. Ale i tak się mieszczą w normie, 1 cm krzywizny na płycie to jest dopuszczalne. Weź se pan przetnij na pół i będziesz miał pan pół centa. Ja tu nic nie mogę..." Żenada. Styropian droższy i krzywszy niż u konkurencji. Założę się że po zbadaniu współczynnik przewodzenia też gorszy. Grunt to reklama na łamach Muratora. I tak się ktoś da złapać. Więcej się nie dałem nabrać. Wziąłem u konkurencji i miałem prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę OZC 4,8 Purmo i mam następujące wyniki:

W obliczeniach przyjąłem tylko ściany zewnetrzne (tak jak by budynek nie miał ścian działowych w środku), szczelność okien - średnia

Wentylacja mechaniczna, 20cm wełny w stropie, 15cm styro na ścianach, 10cm styro w podłodze

Wynik: 51,6 kWh/(m2·rok)

Co daje 51,6 x 125 = 6450kWh/rok (dla domku) = 17,67kWh / dzień (dla domku)

Jaką pompę przyjąć do takiego zapotrzebowania dla C.O. uwzględniając jeszcze CWU 300litrów bufor dla 3 osób??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kolega jest mocno nastawiony w jednym dla siebie słusznym kierunku, odpowiedz mi więc na pytania:

Dom energoszczędny czy pasywny to kierunek na południe brak okien od północy, jak mam to zrobić mając małą działkę

Dom energooszczędny to dom zwarty w bryle, kompaktowy, - co mam zrobić jak mi się takie domy nie podobają,

Dom energooszczędny to grube mury najlepiej 50cm ze styro - przekonaj moją żonę że to jej się spodoba

Dom enerooszczędny to dołożenie na samych izolacjacch około 40tyś zł w porównaniu do zwykłych ociepleń

Czy nie widzisz że to wszystko jest równoważne, co z tego że Ty wydałeś kasę na lambdę itd , ja tę kasę wsadzę w pompę ciepła a za to mam piękny parterowy domek z fikuśnym dachem który zawsze chciałem mieć a w domu energooszczędnym nie miałby prawa bytu.

http://www.dobredomy.pl/projekt/atena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 40 tyś to przy jakiej chałupie ?

300-400m2 pewnie

wiesz ja właśnie jestem po izolacjach łacznie z isomurami nie wyszło mi 15 tyś dom 120

 

ja w czasie rozmów z pompiarzami słyszałem że ocieplanie powyżej 15cm się nie opłaca , wentylacja z reku też i tak dalej.

jeśli wychodzi ci taki dobry domek to pompę tańszą a nie droższą

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ngdy się nie dam namówić na ogrzewanie typowo elektryczne i kropka

Tu masz na pierwszej stronie różnice w kosztach w budowie domu pasywnego (bez robocizny )

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?146761-Mój-dom-pasywny-(-)-w-praktyce-już-go-użytkuję

Mam nadzieję że będzie Pan zadowolony ze swojego ogrzewania, wybudowałem już nie jeden dom (nawet jeden z PC gruntową), centrum handlowe i nawet fabrykę, niestety nie dla siebie:rolleyes: ,siedzę w tym od paru lat i pompa ciepła na tą chewilę jest jedynym słusznym dla mnie rozwiązaniem.

U mnie różnica na dołożeniu jesze 15cm styro na ściany , 20 w podłogi i 20 w dach to koszt 12500tyś po cenie 150zł za 1m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro chesz błyszczeć wśród znajomych to jedyne sensowne rozwiązanie to PCi p-w max.8kW za ok.20tys.zł i absolutnie nie gruntowa,no chyba,że chcesz się naprawdę wyróżnić na osiedlu to Viesemann lub Danfoss ok.6kW z odwiertami,koszt to ok.50-60tys.zł :D

 

Tylko nie zapomnij robić odwiertów po południu...jak wokoło wszyscy wrócą z pracy ;)

 

Jak masz zamiar pisać takie bzdury to lepiej nie pisz nic i zachowaj takie rewelacje dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny jeśli założymy, że różnica ok. 10 kpln jest mało znacząca. PC polskich producentów to koszt ok 12 kpln netto. Zrobienie ciepłego fundamentu zamiast bardzo ciepłej płyty plus rezygnacja z piecyka elektrycznego i mamy prawie na pompę. Jeszcze jakieś 5kpln oszczędności i mamy na kolektor poziomy. A jak do tego piecyka elektrycznego ma być PC do CWU, to już nawet żadnych oszczędności nie trzeba robić, żeby inwestycja wyszła podobnie. Ściany, dach możemy ocieplać tak samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...