Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

u mnie zasobnik 300l wyszedł 1500zł od atlantica jakiś cwh

artur przy powietrznej wolałbym mieć większy zasobnik-raz że może wtedy uda się wykorzystać tylko 2 taryfę

a dwa wieczorami zimą nie chciałbym czekać jak się zasobnik dogrzeję

no i grzanie pompę do 60 stop nie jest obojętne dla copu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 774
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Liwko jaką byś dam pompę na moim miejscu 3 osoby jedno dziecko w drodze:rolleyes: wyliczone zapotrzebowanie na samo C.O. 52kWh/m2 rok i 24W/m2

zasobnik na C.W.U. chcę dać 300litrów.

 

Max 7kW. Będzie nieco przewymiarowana, ale lepiej wykorzystasz tanią taryfę i w największe mrozy będzie w domu ciepło i tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A czy czasem nie zapomniałeś Arturo o CWU???

100kWh/miesiac/osobę*3*12=3600kWh*0,33=1180zł/3=396zl

1180-396zł=784zł+1400zł=2184zł

22tys.zł/2,1=10,5 roku zwrotu,przy założeniu,że DZ,które zrobimy własnoręcznie będzie dobrze zrobione i pompka wytrzyma nam tyle lat :)

Tylko co będzie jak wyliczenia nie wiadomo czemu się nie sprawdzą

U mnie wyliczone wskaźniki to 24W/m2 i 51,9 kWh/m2xrok

Od tego właśnie Ty jesteś,żeby się sprawdziły,no chyba,że budowę traktujesz olewacko :)

Ile kosztuje wynajęcie kopary ? Ile godzin trzeba rozkopywać i zakopywać ? Masz pojęcie o robieniu DZ ? Sam podłączysz ? Sam nalejesz glikolu ? Masz sprzęt do tego ? Jesli nie to policz koszty przed zabraniem się do tego bo lekko się zdziwisz ;)

Liwko proponuje łopatę :D

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra cwaniaku a co z dolnym żród?

 

 

:p

 

 

a ile przy gruntówce kosztuje całościowo wszystko to co masz na zewnątrz

no i jak bys to chciał sprzedać opłacalo się to wyciągać

pewnie nie [dlatego moje przegięcie z ogrodnikiem]

 

Jeżeli będę chciał sprzedać, to raczej cały dom z pompą ciepła. Na wiosnę moje DZ będę podpinał pod chłodnicę rekuperatora jako GWC. I kto teraz jest Sprite:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, do rachunku powietrznej doliczamy 300-500zł rocznie? No na to wychodzi.

 

 

a znasz wykonawcę gruntówki który da gwarancję na papierze że nigdy przy dolnym żródle nic nie trzeba zrobić

?

no ja znam ale za taką usługę u nich wychodzi z 500-800 zł rocznie za to

wymiany glikolu i płukania nie przewidujesz.

Bozia CI zagwarantuje że wydajność dolnego żródełka będzie wiecznie taka sama?

a ile osób w polsce zdaję sobie sprawę że za naszą zachodnią granicą powoli wchodzą zalecenia zeby grunt latem regenerować solarami

 

 

a tak po prostu moja racja jest racjejsza:p

z tym sprajtem masz racje

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regenerować grunt solarami? Gdzie ty takie bajki przeczytałeś? Ale ok, właśnie podłączając chłodnicę do DZ będę miał dwie pieczenie przy jednym ogniu, chłodniejsze powietrze dostarczane do domu przy jednoczesnej regeneracji DZ

Ps.

Glikol po dwóch latach nie stracił nic na swoich właściwościach. Pewnie go za jakieś 20 lat wymienię, a może i nie... Koszt stosunkowo niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym my dyskutujemy ?

Pompa ciepła p-w 8kW jest w całym komplecie łącznie z montażem i zasobnikiem w cenie samej pompy ciepła gruntowej czyli 15tys.zł brutto.

Do gruntowej musimy doliczyć montaż+zasobnik+DZ we własnym zakresie czyli jakieś min.10tys.zł więcej

COP średnioroczny gruntowej jest wyższy od powietrznej o 0,5.

Przy rocznym zużyciu z cwu 9tys.kWh daje nam to rocznie 600kW większe zużycie przy pompie p-w a to jest 200zł rocznie.

Pytam się,jaki jest sens interesować się gruntową ???

Przy powietrznej mamy 5 lat gwarancji a przy gruntowej jedynie 2 lata...

 

Dlaczego piszesz takie bzdury? Kto ci tej wątpliwej wiedzy nakładł, hydrauli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,malux20 ma już w garażu pompę ciepła 10kW za 17tys.zł :)

Ja mam ofertę na 8kW za 16tys.zł z pełnym montażem i zasobnikiem :)

Liwko-zdziwko ;)

 

Nawet nie wiesz jak bardzo mnie to cieszy. Będziesz miał tańszą PC i zapewne mniej trwałą, bez DZ, które można wykorzystać jako GWC:) A pro po, będziesz miał GWC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...