Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 774
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

sam będę mądry za rok

no ale tej zimy 3;5-4

przy minusach to 2-2.5

jeżeli zrobisz taką chałupę że zużycie na cwu będzie wychodziło prawie 50 % zapotrzebowania na wszystko to zwróć uwagę jak mocno podciągasz średnioroczny cop

warunek b.dobrze zaizolowana chałupa

 

ja to rozumię tak że jak chałupa ma minimalne zapotrzebowanie to na tych kiepskich copach tracisz w zależności od zimy z 500-1000zł -przy takich chałupkach 120m2

 

może się mylę- jak podgladam zużycie w tym roku to powietrznym wychodzi cop b.zblizony do gruntowych

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam będę mądry za rok

no ale tej zimy 3;5-4

przy minusach to 2-2.5

jeżeli zrobisz taką chałupę że zużycie na cwu będzie wychodziło prawie 50 % zapotrzebowania na wszystko to zwróć uwagę jak mocno podciągasz średnioroczny cop

warunek b.dobrze zaizolowana chałupa

 

Akurat CWU obniża ten COP. Grzejesz do wyższych temperatur. Przy pompie p-w średnioroczny COP na CWU to max 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna rzecz która daje mi do myślenia, czemu jak tu wszyscy zauważyli pompy P-W tak mocno tanieją, czyżby dużo gorzej się sprzedawały od gruntowych czy może mają dużo gorszą sprawność, coś musi być na rzeczy, gruntowe jakoś tak nie lecą (mówię o znanych zagranicznych markach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liwko ja mam dlatego zasobnik 300l dla 3 osób i pompę troszkę przewymiarowaną żeby nie grzać wody zimą na grzałkach często w pierwszej taryfie

[tu przy powietrznej w przeciwieństwie do grunt trzeba pokombinować]

ten cop 2 na cwu to raczej niemożliwy[no chyba że za mala pompa i jedzie na grzalkach i zasobnik 150 litrów -wtedy grzały wieczorem muszą chodzić jak masz np ze 3 córki]

tak od końca marca do końca pazdziernika masz najmniej cop 4 a zimą chyba nie jedzie pompa na samych grzałach-wtedy byłby cop 1

w pesymistycznym wariancie to wyjdzie całorocznie 2,5 .

no zwróć uwagę jakie masz proporcję na cwu i co w roku - bo to przy pow ma większe znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna rzecz która daje mi do myślenia, czemu jak tu wszyscy zauważyli pompy P-W tak mocno tanieją, czyżby dużo gorzej się sprzedawały od gruntowych czy może mają dużo gorszą sprawność, coś musi być na rzeczy, gruntowe jakoś tak nie lecą (mówię o znanych zagranicznych markach)

 

Nic bardziej błędnego. Te pompy są w podobnych cenach, tyle że przy gruntowych dochodzi jeszcze kolektor. Coś za coś, lepszy COP, większa trwałość, wyższa inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liwko czekamy na pierwszego użytkownika któremu firma zrobiła pompę od a do z za 25 tyś brutto gruntówkę z pionowym .

na umowę , z fakturą , z gwarancją.

ty podałeś taką kwotę - zobaczmy co mówi rynek

 

tak przy okazji ile pod poziomy kolektor zajmuję miejsca ?

ar czy więcej?

dla osób kupujących działkę za 15 tyś za ar to może nie być bez znaczenia

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak,same pompy są w podobnych cenach ale DZ podnosi Ci kwotę całości.Jeśli sam robisz DZ to zapłacisz więcej za gruntową o min.6tys.zł,jeśli zlecisz DZ poziome firmie to zapłacisz o 10tys.zł więcej,jeśli zlecisz odwierty to zapłacisz o 15tys.zł więcej.Pytanie co Ci pasuje :)

Bez tknięcai się szpadla za 15tys.zł masz gotową do grzania powietrzną.

COP średnioroczny gruntowej to 3 a powietrznej 2,5.To są groszowe sprawy.Dobra markowa pompa powietrzna przy -20st.C ma COP2.

 

Proszę tego nie czytać bo to stek bzdur ! Oby jak najmniej na tym forum takich "ekspertów"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liwko czekamy na pierwszego użytkownika któremu firma zrobiła pompę od a do z za 25 tyś brutto gruntówkę z pionowym .

na umowę , z fakturą , z gwarancją.

ty podałeś taką kwotę - zobaczmy co mówi rynek

 

tak przy okazji ile pod poziomy kolektor zajmuję miejsca ?

ar czy więcej?

dla osób kupujących działkę za 15 tyś za ar to może nie być bez znaczenia

 

Ja miałem za 27tyś, z odwiertami. Przy dzisiejszych cenach odwiertów miałbym poniżej 25, a gdybym samemu zrobił DZ poziome to zmieścił bym się w 20.

Ziemie się ma na poziomy albo nie, nikt nie kupuje działki by mu się zmieścił kolektor bo to głupota. Jeżeli nie ma miejsca robi się odwierty albo kupuje powietrzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liwko z tego wszystkiego najwięksżą bzdurą są ceny pomp grunt.

ludzie , którzy płacą po 40-50 tyś za pompę to idioci?

co o tym myśleć?

 

a może tym ludziom potrzebna jest umowa , faktura , gwarancja na całość .=wtedy marwi się wykonawca a nie inwestor.

w twoim wariancie jakby co z kłopotem zostajesz sam .

 

uważam że twoje kwoty są mozliwe i dlatego czekam na inwestora który będzie miał fakturę na całość 25 tys brutto

a jeszcze lepiej na wykonawcę ktory za taką kwotę podejmie się zrobić kompleksowo tylko i wyłącznie na papier z gwarancja nie na gębę.

sądząc po ilości wykonawców na forum pewnie długo nie będziemy czekać

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liwko z tego wszystkiego najwięksżą bzdurą są ceny pomp grunt.

ludzie , którzy płacą po 40-50 tyś za pompę to idioci?

co o tym myśleć?

 

Nie jestem od razu zdania, że idioci. Dla jednych 50tyś to miesięczna pensja i nie zawracają sobie głowy drobnymi, dla innych cena jest gwarancją jakości bo nie mają czasu się wgłębić w temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie dla jednych gwarancja ma znaczenie dla innych nie

nie można mówić że wielkość działki jest bez znaczenia- większość ludzi liczy pieniądz [mało jest budujących co stawiają domy na 4-5 arach?

 

No ale cena nie jest często gwarancją jakości przy instalacji PC, która składa się z trzech elementów. Wystarczy jeden skopać, a całość będzie do bani.

Szef mojego kolegi w Holandii wybudował sobie dom za 1.500.000 euro, a ma skopaną wentylację. Zapłacił jak za zboże (stać go) i ma źle.

Jeszcze raz powtórzę, nie kupuje się ziemi pod kolektor. Albo mamy to miejsce, albo nie, i pod to dostosowujemy system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam we Włocławku i koło Włocławka buduję,

Piszecie o gwarancji, chyba wierzycie w cuda na kiju, żebym miał pewność że gwarancja jest taka jak być powinna musiał bym zatrzymać wykonawcy pieniądze na okres gwarancji, niestety żaden z nich się na to nie zgodzi, wątpię czy którykolwiek z nich naprawi cokolwiek za darmo w okresie gwarancji, a po sądach nie chce mi się chodzić , pozatym wolę sam zrobić mieć o tym pojęcie i wiedzę i przynajmniej nie bedę później uzależniony od jakiegoś magika od PC, a jak padnie sama pompa to mam gwarancję producenta albo znajomego co naprawia lodówki.

 

Powtarzam że za gruntową PC 7kW Polskiego producenta z dolnym źródłem i zasobnikiem jestem w stanie zmieścić się w 25 tyś a postaram się w 20tyś mam nadzieję że wszystko zadziała i będę zadowolony

 

Podliczyłem jak to widzę

DZ - koparka mała komatsu za wynajem 200zł dziennie (wiem bo wynajmuję co jakiś czas) liczę 3dni kopania rowków o łącznej długości 400mb

600zł kopara

400mb rury = 1800zł

glikol nie wiem liczę 400zł

rozdzielacz nie wiem, ale będę chciał go zgrzać z rur PE i elektromuf liczę 1000zł

Pompki do DZ i GZ nie mam pojęcia, na allegro widziałem grundfossy UPS po 400zł sztuka =800zł

Pompa Ciepła PL - 12000brytto

Zasobnik 300litr. 2500

= 19100 brutto - przy podłączeniu wszystkiego będę potrzebował pomocy

Napiszcie mi gdzie popełniłem błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liwko od powietrznych nikt nie wmawia że są lepsze bo nie są

cała tajemnica w tym zeby dom doprowadzić do takiego zuzycia energii. że nie będzie miało większego znaczenia czym grzejemy

u mnie dodatkowe koszty to z 15-20 tyś.

gdybym zrobił dom typu 15 cm okna we wszystkich ścianach itd to nie zastanawiałbym się tak jak teraz czy ta powietrzna była potrzebna a może wystarczył sam prąd, tylko martwiłbym sie czy nie lepiej było iśc w gruntową.

 

 

dlaczego mamy nie uwzględniać tych arów[?] za darmo dają a może w to miejsce ktoś nie będzie miał gdzie postawic garażu ,altanki.

dlaczego nie mówimy że niektóre powiaty wymagają pozwoleń na wykonywanie na roboty ziemne

co się dzieję z glikolem im starszy tym lepszy?

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...