Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 774
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

problem w tym że ktoś twierdzi że powietrznę sa lepsze [bo to nieprawda]

problemem JEST TO ŻE ktoś neguje cenę za powietrzną w okolicach 15 tys - choć są już takie przyklady a jednocześnie twierdzi że gruntowa to max 20 tyś - no to wypada poczekać jak ktoś na forum wpiszę że ma za taka kwotę kompleksowa uslugę

 

aha odpalenie powietrznej to max kilka godzin bez pospiechu

 

A ja z uporem maniaka będę powtarzał, że do domu z zapotrzebowaniem Arturo72 i samemu wykonanym DZ w 20tyś z palcem w kakale można się zmieścić.

I nie trzeba się martwić o trwałość czy niskie temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprezarka to nawet nie 2 tys

z argumentami o 5-6 latach nie chcę dyskutować bo być może są tak samo dziecinne że gruntowej spada cop na wiosnę a w każdym kolejnym dolnemu ż coraz trudniej zregenerować się - a co mi kosztuje napisać że tak jest?

 

chociaż przy gruntowej te ewentualne problemy i tak będą rozwiązne przez pionowy kolektor [taka pompa zapewne też juz niedługo wyjdzie max 20 tyś]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś zna lub ma a może słyszał opinie o pci galmet

 

właśnie sam się interesowałem, cenowo wychodzi bardzo rozsądnie ale galmet od niedawna je produkuje (mam nadzieję że produkuje a nie metkuje jak znana firma na exo.... ) i chyba nie ma jeszcze opinii.

 

Ja po wielu wahaniach nabyłem drogą kupna używaną pompę przywiezioną ze Szwecji ma przepracowane 17000h więc jakby 2/3 życia przed nią ale dopiero w praniu się okaże co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie sam się interesowałem, cenowo wychodzi bardzo rozsądnie ale galmet od niedawna je produkuje (mam nadzieję że produkuje a nie metkuje jak znana firma na exo.... ) i chyba nie ma jeszcze opinii.

 

A masz może wycenę na całość z kotłownią i dolnym źródłem? Bo podane na ich stronie ceny jakoś nie rzucają na kolana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa p-w 8kW za 17tys.zł z instalacją,zasobnikiem i montażem i wszystko jasne ;)

W tak małym domu nie ma sensu instalować droższej pompy niż 20tys.zl a za gruntową zapłacisz pow.30tys.zł,nie szkoda kasy ?

 

Zwróć tylko uwagę, że w temp poniżej -5stC będą działały grzałki elektryczne i Twoje oszczędności zje energetyka.

PC gruntowa będzie działać niezależnie od temp. powietrza bo temp ZD będzie stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć tylko uwagę, że w temp poniżej -5stC będą działały grzałki elektryczne i Twoje oszczędności zje energetyka.

PC gruntowa będzie działać niezależnie od temp. powietrza bo temp ZD będzie stała.

 

A dlaczegóż to w temperaturze -5C, przy COP >2.8 miałyby zacząć grzać grzałki ?

http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/20/39/09/21/2039092133_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po poczytaniu tego i innych wątków nasuwa mi się wniosek, że w rozsądnych pieniądzach (czy gruntowa, czy pw) to owszem, o ile ma się mały domek i dobry grunt - bo skoro mamy sami kopać, to odwierty odpadają :roll: ;)

 

A co, jeśli ktoś nie ma 100m2, tylko 200 i piach?

 

Chciałabym zamontować pc z odwiertami.

Jak na razie to co podawała Aksamitka wygląda chyba najlepiej- w moim przypadku pewnie jakieś 11kw (nie mam jeszcze policzonego ozc), więc i cena wyższa, ale i tak w miarę, tylko nie wiadomo jak cenią odwierty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zrobione obliczenia OZC dla naszego domku i dostałam takie wnioski:

 

"Moc = 5043 W

Ciepło= 9733 kWh

 

Obliczenia dla normowych wartości wymiany powietrza, w rzeczywistości obie wartości będą nieco niższe.

Potrzebna bedzie pci o mocy ok 7-7,5 kW"

 

Celujemy w pompę gruntową. Czy faktycznie brać taką moc, czy należy przewymiarować lub w drugą stronę? i dlaczego? tylko poważne oferty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...