Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 774
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Raczej około 2800zł.

Parę podobnych domków serwisowałem i zawsze wychodziło ponad 2500zł ale to też kwestia zużycia wody CWU..

 

Eeee. Policzyłem słabiutki COP, średnią cenę 0,36zł za kWh, i normalne zużycie CWU. Jeżeli zapotrzebowanie jest dobrze policzone to powinno wyjść tak jak pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko ale uwzględnij w domu żonę i nastolatkę które zużywają często mnóstwo ciepłej wody :)

Ten czynnik często mi robił błąd w wyliczeniach :)

Więc teraz lepiej troszkę podnieść a jak wyjdzie mniej zawsze klient będzie zaskoczony.

Trudno jest nam uwzględnić czynnik ludzki w tych kalkulacjach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wnioskuje ze roznica pomiedzy gazem a pompa winna sie zwrocic po jakis 10 latach. Czy przy morzach jakie byly ostatnio wasze pompy dawly rade nagrzac do 21 stopni

 

Wszystko zależy jaka będzie różnica w inwestycji.

Moja PC daje radę do -27. Niższych temperatur niestety przez ostatnie 3 zimy nie miałem więc nie mogę powiedzieć. Sądzę jednak, że to był już kres jej możliwości, ale jak by nawet przez kilka dni było -40 to byśmy nie zamarzli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko ale uwzględnij w domu żonę i nastolatkę które zużywają często mnóstwo ciepłej wody :)

Ten czynnik często mi robił błąd w wyliczeniach :)

Więc teraz lepiej troszkę podnieść a jak wyjdzie mniej zawsze klient będzie zaskoczony.

Trudno jest nam uwzględnić czynnik ludzki w tych kalkulacjach...

 

Prawda, dlatego wziąłem uśrednione zużycie CWU. Takie pi razy drzwi:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suma sumarum przy takim domu i takim zapotrzebowaniu plus 4 osobach koszt ogrzewania na poziomie 2-3k pokazuje że warto iść w tym kierunku a nie kotła z podajnikiem na ekogroszek ;)

 

Po trzech latach z pompą, to groszku nie chciał bym za darmo. Wolę wydać 1300-1500zł rocznie i się cieszyć z życia;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem bo trochę czasu dorabiałem sobie popołudniami w serwisie jednego z dużych producentów kotłów z podajnikami :)

I to co się działo z tym kotłami i co przeżywali nieraz ci ludzie, od zerwanej zawleczki w podajniku, poprzez spieki a na spaleniu zasobnika kończąc to porażka.

A kociołek nieraz kosztuje sporo ponad 10k..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh kotla na ekogroszek nie biore narazie pod uwage. jak sie tak policzy ze spokojem to zastanawiam sie nad senesem intwestycji w pompe ciepla zakladajac ze ronica pomiedzy kotlem gaz a pompa to jakies 50k to gra nie warta swiczki :p wplacajac to kase na lokate rocznie wychodzi prawie na to samo a do tego wrazie czego sa wolne srodki

dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh kotla na ekogroszek nie biore narazie pod uwage. jak sie tak policzy ze spokojem to zastanawiam sie nad senesem intwestycji w pompe ciepla zakladajac ze ronica pomiedzy kotlem gaz a pompa to jakies 50k to gra nie warta swiczki :p wplacajac to kase na lokate rocznie wychodzi prawie na to samo a do tego wrazie czego sa wolne srodki

dziekuje za pomoc

 

Gdzie ty znalazłeś taką różnicę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślę nad dwiema taryfami. Sasiad od początku sezonu grzewczego ma dwie taryfy. Musze pogadac co i jak wychodzi. Dom ma podobnej wielkości tylko pompe ma inwentorowa Nibe 1150 ( od 4,5 kw do 16 kw ) plus jakis duzy zasobnik na cwu

 

Ja dzięki dwóm taryfom, przez rok, zaoszczędziłem na rachunkach za cały prąd 1440zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...