Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A próbował to zrobić z serwisantem przy użyciu VRdialogu :)

Myślę że są to pompy dopracowane dużo lepiej niż przereklamowany Viessmann

 

Nie mam pojęcia, dawno z nim nie pisałem. Ogólnie pomogłem mu wykonać korespondencyjnie DZ i gość jest jeżeli chodzi o CO zadowolony (ma własną koparkę). Nie wiedział tylko co z tą CWU. Nie wiem czy się już połapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 774
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie mam pojęcia, dawno z nim nie pisałem. Ogólnie pomogłem mu wykonać korespondencyjnie DZ i gość jest jeżeli chodzi o CO zadowolony (ma własną koparkę). Nie wiedział tylko co z tą CWU. Nie wiem czy się już połapał.

 

Zależy skąd jest bo ja mam vrdialog z oprogramowaniem i kabelkami :)

Więc mógłby pogrzebać a nawet papiery autoryzacyjne z Vaillanta ale jak spoza śląska to nie uda się przy okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby ustawić górną granicę temperatury cwu w pompie ciepła Vaillant, należy paradoksalnie umożliwić grzanie cwu poprzez grzałkę. Wówczas w menu pojawia się opcja górnej temperatury granicznej.

 

Dzięki. Napiszę do niego i podam mu ten przepis. Było to dość dawno i może już do tego doszedł, jednak dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporadycznie zdarzają się takie sytuacje. Wtedy albo kładziesz czapkę na grzejniku (czytaj podłodze:D), albo dajesz popracować wentylacji mechanicznej;)
:) nie mam nawet drabinek w lazience i jak dzieci przychdzą z podwórka i mają mokre rękawiczki to najczęściej kładą je na podłodze pod wieszakiem z kurtkami, a ja potem chodze i wynosze do suszarni gdzie jest 'ciąg' WM :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzejnik jest ciepły tylko podczas grzania, lub możesz do niego podpiąć dodatkową grzałkę. Mam tak, ale nie pamiętam kiedy z tych grzałek korzystałem.

 

Liwko, ja mam 2 drabinki w łazience (każda podłączona do osobnej pętli łazienkowej podłogówki) i właśnie myślę nad kupnem 2 grzałek do nich.

Ale mam pytanko: czy ustawienie grzania grzałek na np. 60*C nie zakłóci pracy PC? Przecież mając temp. CO na zasilaniu w granicach 30-35*C, na powrocie po grzałkach będzie wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, ja mam 2 drabinki w łazience (każda podłączona do osobnej pętli łazienkowej podłogówki) i właśnie myślę nad kupnem 2 grzałek do nich.

Ale mam pytanko: czy ustawienie grzania grzałek na np. 60*C nie zakłóci pracy PC? Przecież mając temp. CO na zasilaniu w granicach 30-35*C, na powrocie po grzałkach będzie wyższa.

 

Oj, tego się tak nie robi. Z grzałek korzysta się w okresach gdy PC nie pracuje na CO (tryb Lato). Zakręcasz wtedy zawory zasilania i powrotu na drabince i włączasz grzałkę.

Można też po zamknięciu zaworów włączyć je w trybie pracy PC na CO, tylko jaki to ma sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, tego się tak nie robi. Z grzałek korzysta się w okresach gdy PC nie pracuje na CO (tryb Lato). Zakręcasz wtedy zawory zasilania i powrotu na drabince i włączasz grzałkę.

Można też po zamknięciu zaworów włączyć je w trybie pracy PC na CO, tylko jaki to ma sens...

 

Jakby grzałka pracowała razem z PC to przepływ czynnika przez grzejnik powodowała by ciągły brak wzrostu temperatury ponad np +35 i grzałka by grzała praktycznie przez cały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...