Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ja mam model ktory rozpatrujesz, a alfea exelia tri

 

mysle ze to co zrobiles to cos konstruktywnego :)

 

Po prostu porównałem dwa produkty w podobnej cenie i o podobnych parametrach.

Z dwóch ogólnodostępnych dtr-ek podałem dane z 5 punktów tabelki dotyczące mocy urządzenia przy danej temperaturze, pobór prądu i COP.

Żadnych naciągnięć a nawet trochę zaokrągliłem COP dla DAIKINA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 774
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cudów nie ma i to samo pewnie tyczy się wydajności również chwalonego Zubadana :)

 

mysle ze tak :)

 

zawsze jest cos za cos .... niestety :(

 

ja wybralem moja pci po pogadance ze znajomym od klimatyzacji, ktory wyjasnil mi jak to jest z dostawami sprzetu i pozniejszym serwisem ... poki co jestesmy dla niektorych firm/producentow no coz 3cim swiatem

 

przykre, ale prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu porównałem dwa produkty w podobnej cenie i o podobnych parametrach.

Z dwóch ogólnodostępnych dtr-ek podałem dane z 5 punktów tabelki dotyczące mocy urządzenia przy danej temperaturze, pobór prądu i COP.

Żadnych naciągnięć a nawet trochę zaokrągliłem COP dla DAIKINA :)

 

a moze pojdzmy dalej - jak chcesz oczywiscie - dla osob ktore nie wiedza jaka Pci wybrac, wklejmy dane producenta jaka pompa ma jakie dane techniczne - co ty na to??

mysle ze pomoga nam i wlacza sie inne firmy sprzedajace PCi

 

ja mam dane dot. daikina szczegolowe w kazdej temp. od -20 - +20 (producenta)

moze ktos nas wspomoze i na forum damy ogolny poglad na temat innych PCi PW dla wszystkich - zakladajac ze nie uzywamy grzalek, nie bierzemy pod uwage najtanszych chinczykow, bo tam kazde COP mozna kupic :), wraz z cena z katalogu - nie po negocjacjach :)

ale wazniejsze sa parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

techniczni od atlantica przesłali mi dziś info że przy zapotrzebowaniu mojego domu grzałki nie bedą musiały sie załączać do minus 20

w pierwszej zimie będę miał tylko pompę w domu

 

u mnie w domu nawet przy ponad -30 grzałki się nie włączały bo zwyczajnie ich nie mam... Dodam już po raz któryś że mam kiepsko ocieplony dom... dom kupiony od dewelopera, ściany styro 12, okna dwuszybowe, strych wełna 20+30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie każdy klient chce kupić Zubadana.

Ludzie podejmują różne decyzje i wydaje różne kwoty i nie każdy ma kasę na Zubadana.

Ja robię ofertę w trzech opcjach standard - atlantic S, premium - atlantic TRI, comfort - Zubadan.

Zazwyczaj klient kupuje środkową :)

Od początku roku podpisałem umowę tylko na 3 Zubadany :( a na Atlantici to sporo więcej ....

Także jak z każdym produktem np. kotłem, samochodem na każdy produkt jest klient.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie każdy klient chce kupić Zubadana.

Ludzie podejmują różne decyzje i wydaje różne kwoty i nie każdy ma kasę na Zubadana.

Ja robię ofertę w trzech opcjach standard - atlantic S, premium - atlantic TRI, comfort - Zubadan.

Zazwyczaj klient kupuje środkową :)

Od początku roku podpisałem umowę tylko na 3 Zubadany :( a na Atlantici to sporo więcej ....

Także jak z każdym produktem np. kotłem, samochodem na każdy produkt jest klient.

 

jest dokladnie jak mówisz ale widzę że malux szuka potwierdzenia ze mu się grzałki nie włączą stąd info. Nie chcesz żeby Ci się grzałki włączaly wybierz droższą pompę, nie chcesz droższej pompy licz się z tym że grzałki będą grzały i nie szukaj potwierdzenia że będzie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dokladnie jak mówisz ale widzę że malux szuka potwierdzenia ze mu się grzałki nie włączą stąd info. Nie chcesz żeby Ci się grzałki włączaly wybierz droższą pompę, nie chcesz droższej pompy licz się z tym że grzałki będą grzały i nie szukaj potwierdzenia że będzie inaczej.

 

ja tylko daję info że brak grzałek to żaden hit

 

 

mi jak przez miesiąc chodziły tylko by grzały toby nie było tragedii z rachunkem

w tym roku było u mnie 2 tygodnie- gdzie prawdopodobnie chodziły grzały

 

generalnie forum to szukanie potwierdzeń swoich planów przy budowie

jak taki dom jak artura i mój to zimą może zaciągnie z 500 kilowatów na samych grzałkach -to nie będzie problem

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz żeby Ci się grzałki włączaly wybierz droższą pompę, nie chcesz droższej pompy licz się z tym że grzałki będą grzały i nie szukaj potwierdzenia że będzie inaczej.

 

Doskonałe hasło reklamowe dla Waszej firmy: jeśli nie chcesz, żeby ci się włączały grzałki, wybierz Zubadana. Może chwycić, bo wielu laików traktuje tę sprawę bardzo ambicjonalnie i honorowo. A tak na poważnie, to rozmowa powinna być taka:

 

sprzedawca: proponuję najlepszego na rynku Zubadana

klient: a ile trzeba dopłacić do X?

sprzedawca: 15 KPLN

klient: a o ile dodatkową spadną mi rachunki za prąd względem X?

sprzedawca: o dodatkowe 150 PLN w skali roku, ale z roku na rok coraz więcej, spora szansa, że zwróci się już po 50 latach.

 

Może się ktoś pokusić o urealnienie powyższych wartości dla centralnej Polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...