Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 774
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

10tyś. różnicy to nie trochę. Za tą cenę już masz DZ. I faktycznie 180l to jest trochę mało a w PPC masz 300l co zdecydowanie ułatwi ładowanie w taniej taryfie. Więc nie dość że kupisz drogą pompę to najprawdopodobniej będziesz mieć wyższe rachunki. Moim zdaniem nie warto. Ale wybór należy do ciebie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasobnik 180l też brałem pod uwagę (Thermia Diplomat) jednak moje mieszane uczucia potwierdził Liwko i to mnie przekonało. Średnio widzę wydanie fury kasy na PC i stanie pod prysznicem z zegarkiem w ręku modląc się czy zdążę spłukać włosy ciepłą wodą :) bo akurat dzieci pluskają się w wannie

 

Jedyna kompaktowa pompa jaką brałbym pod uwagę to Thermia/Danfos opti pro co grzeje wodę do 90paru stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna kompaktowa pompa jaką brałbym pod uwagę to Thermia/Danfos opti pro co grzeje wodę do 90paru stC

 

Aż się nie chce wierzyć. Ale nawet gdyby to była prawda to i tak nie opłaca się grzać wody do takiej temperatury. Przy każdym źródle ogrzewania lepiej jest mieć większy zbiornik i grzać do np. 40-50oC. Wyjdzie po prostu taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna kompaktowa pompa jaką brałbym pod uwagę to Thermia/Danfos opti pro co grzeje wodę do 90paru stC

 

Aż się nie chce wierzyć.

Do 90 st. C można tą pompą podgrzać niewielką ilość ciepłej wody w czasie sezonu grzewczego.

Piszą o opatentowanej technologi gorącego gazu, a tego typu rozwiązanie już od wielu lat stosuje polska firma z Wadowic Hibernatus.

Cudze chwalicie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno wydajność, to 240 l/h.

Wody o temperaturze 90 st. C ? Przez ile godzin ?

Przy ciągłej produkcji takiej ilości wody musiałaby mieć moc grzewczą ponad 22kW.

Przy zasobniku 180 litrów podgrzanym do 90 st. C (nie zastanawiamy się w tej chwili jak długo trwa podgrzanie do tej temperatury i z jaką dzieje się to sprawnością), po zmieszaniu z zimną wodą otrzymasz nawet więcej ciepłej wody o temperaturze 50 st. C (~360 litrów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były też pompy polskie (PPC, Gejzer i kilka innych) ale jednak niska cena nie gwarantowała mi spokoju. Gdybym "podpadł" szefowi fabryczki......mam przerąbane :)

Były pompy z bezpośrednim parowaniem (polska Fonko, jakaś szwedzka, francuska i austriacka) niby patent niezły ale w razie awarii mogłyby być kłopoty.

I na deser pompy niemieckie/austriackie. Mam słabość do germańców......ufam ich produktom i myśli technicznej. OCHSNER i DIMPLEX.......wybór padł na niemiecką DIMPLEX'a :)"

 

To pochwal się może dlaczego wybór padł na DIMPLEX-a .. ja chętnie posłucham, bo sam stoje przed wyborem. Skłaniam się troszkę ku Danfosie (mysle tez o rekuperacji a to ladnie wspolpracuje). Ale temat dla mnie nadal stoi otworem i jest wiele niewiadomych ..stąd chętnie poznam plusy i minusy ..z Twojego punktu widzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIMPLEX nie jest megahitem....kupiłem bo:

 

1. Dobra, sprawdzona, niemiecka firma z doświadczeniem

2. Miękki start, ekonomizer, sterowanie przez net, bufor w jednej obudowie z PC

3. Dobry kontakt z instalatorem

4. Gwarantem jest DIMPLEX a nie Instalator.

5. rozsądna cena

6. wygląda bardzo przyjemnie a zależy mi na fajnej kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DIMPLEX nie jest megahitem....kupiłem bo:

 

1. Dobra, sprawdzona, niemiecka firma z doświadczeniem

2. Miękki start, ekonomizer, sterowanie przez net, bufor w jednej obudowie z PC

3. Dobry kontakt z instalatorem

4. Gwarantem jest DIMPLEX a nie Instalator.

5. rozsądna cena

6. wygląda bardzo przyjemnie a zależy mi na fajnej kotłowni

 

ale jaką dokładnie wybrałeś pompe? ktory model?

na CWU masz osobny zbiornik? jaka pojemnosc?

 

no i kto i jakie ceny Ci zaproponowal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś posiada pompę Exotherm z Gdańska? Gruntowa pompa 12KW za 10 tys. netto?

 

Rozmawiałem z właścicielem tej firmy i jakoś nie przekonał mnie do "swoich" wyrobów. Według mnie ściąga to wszystko z Chin, przebija swoimi znaczkami i sprzedaje. Poza tym zawsze chce sprzedać PC z instalacją podłogówki, bo tylko wtedy jest pełna gwarancja na system grzewczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś posiada pompę Exotherm z Gdańska? Gruntowa pompa 12KW za 10 tys. netto?

 

Witam wszystkich sympatyków forum a przede wszystkim fascynatów pomp ciepła. Czytam forum od dwóch lat, a wątek POMPA CIEPŁA- spostrzeżenia, uwagi męczę od roku.:) Jednak dopiero teraz postanowiłem się zarejestrować.

Jeżeli chodzi o pompę Exotherm z Gdańska to użytkuję takową od roku. Na dom 208 m2 zastosowałem 10 kW. Faktycznie jak to ktoś napisał jest produkowana w Chinach. Wcześniej zastanawiałem się nad Nibe, jednak cena skutecznie ostudziła moje zamiłowanie do tej marki. Mój sąsiad posiada Fighter 1240 i co tu dużo mówić wypas jest szczególnie jeżeli chodzi o sterownik ale ta cena.... . Po roku użytkowania mogę szczerze powiedzieć ,że dokonałem słusznego wyboru w szczególności zważając na cenę. Pompa wykonana jest z markowych komponentów: scroll Hitachi, wymienniki Swep, zawór ALCO, sterownik Siemens, czujniki zaniku faz oraz styczniki Telemecanique. Powiem tak jak na chinoloi to pompa wykonana jest z dużą starannością i dokładnością. Jeżeli chodzi o hałas podczas pracy to jest porównywalny do Nibe z lekką tendencją na plus dla chinola. Minusem niewątpliwie jest wyjście dolnego źródła od góry pompy co podczas pracy skutkuje zraszaniem się górnej powierzchni pompy oraz sterownik który choć posiada pogodówkę i monitorowanie wszystkich parametrów pracy to brak w nim zegara który mógłby sterować pracą np. c.w.u. w nocnej taryfie.

Niechcę tutaj robić reklamy firmie sprzedającej te pompy bo ani parzy mnie ani ziębi, jedynie chciałem się podzielić z Wami spostrzeżeniami na temat ów pompy.

Dodam tylko,że sam miałem pewne obiekcje przed zakupem tejże pompy - przecieć to czysta Made in China. Jednak z drugiej strony zdałem sobie sprawę, że niemal większość urządzeń, nawet tych markowych jest produkowana przez małe chińskie rączki i jakoś bezproblemowo działają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim w kolektorach. Za taką cenę znajdziesz firmę która zrobi ci pionowy.

I dlaczego IVT a nie np. http://ppcpompy.eu/page13.php

Ilu osobową masz rodzinę?

 

Rodzina póki co 2 osobowa ale mam nadzieję, że w najbliższym roku powiększy się o kolejne 2 malutkie :)

Jeśli chodzi o kolektor to raczej zdecydujemy się na poziomy - na pewno wyjdzie taniej.

Na IVT jeszcze się nie zdecydowaliśmy ale byłam u 3 posiadaczy PC tej firmy i przez ponad 5 lat ani razu nic się u nich nie działo. Zakładam więc możliwość zapłacenia większej kwoty za "markę".

Ceny, które podałam są cenami "wyjściowymi" i z założenia samych wykonawców są do zbicia. Okaże się jeszcze o ile, ale w takim budżecie na pewno na nich się nie zdecyduję.

 

Jesteś z Pomorskiego, tak jak ja. Przyjedź do mnie z kierowcą, pokażę Ci moją instalację.

 

Dziękuję za propozycję, jeśli tylko uda mi się zaplanować wyjazd, dam znać na PW. Jaka firma montowała Ci całość?

 

Dostałem ostatnio ofertę z Sekut.pl. Dom 160 m2

PC 12 kW - 11900zł

 

Abstrahując od cen, to nie za "duża" ta pompa. Już kilka osób zwracało mi uwagę na przewymiarowanie pompy i nawet w naszym przypadku (a dom troszeczkę większy) zalacili 9kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na IVT jeszcze się nie zdecydowaliśmy ale byłam u 3 posiadaczy PC tej firmy i przez ponad 5 lat ani razu nic się u nich nie działo. Zakładam więc możliwość zapłacenia większej kwoty za "markę".

 

Markowe to powinny być podzespoły bo i tak dla wielu marek rąbią inni producenci. Ale płacąc 1000zł za grzanie wybierasz pompę która jest droższa o 10 000 tylko dlatego że to IVT? Zajrzyj do środka tych pomp a sama zrozumiesz dlaczego nie warto przepłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markowe to powinny być podzespoły bo i tak dla wielu marek rąbią inni producenci. Ale płacąc 1000zł za grzanie wybierasz pompę która jest droższa o 10 000 tylko dlatego że to IVT? Zajrzyj do środka tych pomp a sama zrozumiesz dlaczego nie warto przepłacać.

 

Dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...