Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Częstotliwość włączania się pieca gazowego


rakgrzech

Recommended Posts

Witam Jak często włącza się wam kocioł.

U mnie wygląda to następująco

między godziną 22 a 6 (12 godzin nocnych) piec pracował 5 godzin ale włoczał się 50 razy. Wydaje mi się, że to jest za często.

Piec WOLF CGB20+BM+MM

Temperatura w pomieszczeniach jest w miarę ok.

 

Jaki masz dom? Wielkość, zapotrzebowanie na moc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 140m2 Typowy jednorodzinny dobrze ocieplony. Zapotrzebowanie narazie szaucuję (nie mam jeszcze certyfikatu) na około 100.

 

Tak sterownik jest zamontowonay w pomieszczeniu z głowicami ale głowice są odkręcone. pozatym nie mam jeszcze pomontowanych drzwi wewnętrznych.

 

Efekt był podobny gdy BM był zamontowany w kotle.

 

Efekt ten pojawił się po podłączeniu modułu MM (sterwonik mieszacza WOLFa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 140m2 Typowy jednorodzinny dobrze ocieplony. Zapotrzebowanie narazie szaucuję (nie mam jeszcze certyfikatu) na około 100.

 

Tak sterownik jest zamontowonay w pomieszczeniu z głowicami ale głowice są odkręcone. pozatym nie mam jeszcze pomontowanych drzwi wewnętrznych.

 

Efekt był podobny gdy BM był zamontowany w kotle.

 

Efekt ten pojawił się po podłączeniu modułu MM (sterwonik mieszacza WOLFa).

 

Przypuszczam, że przyczyną taktowania kotła jest po prostu jego zakres mocy od 6,1 do 20,5kW a przy twoim budynku i takich temperaturach zewnętrznych obciążenie cieplne budynku leży poniżej jego dolnej modulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months później...

Odświeżam bo mnie interesuje coś takiego.

 

Mam 2 obiegi: - góra grzejniki i dół podłoga. W obu obiegach termostaty. Dobrałem tak krzywe że kocioł dogrzewa pomieszczenia ok 2 godzin, czasem dłużej ale wiadomo że kiedyś dobije do tych 22 stopni i się wyłączy. Później kiedy temperatura spada o 0,5 stopnia znowu się włączy i tak aż do 22 stopni ponownie.

 

Pytanie - czy bardziej ekonomicznym będzie żeby obniżyc krzywą tak żeby kocioł był cały czas włączony? Pracowałby z niższą temperaturą ale ciągle utrzymując ok 22 stopnie w pomieszczeniu.

 

Z psychologicznego punktu widzenia jak nie widzę płomyczka na sterowniku to wiem że nie ciągnie gazu ale może rzeczywiście start kilkukrotny w ciągu doby jest mniej korzystny jak ciągła praca.

 

Co radzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Interesuje mnie również ten temat. Czy bardziej ekonomiczne jest utrzymywanie stałej temperatury przez 24 godziny, czy wyłączyć na czas nieobecności a później ,,dołożyć do pieca"?

 

I jeszcze jedno pytanie - mam piec wiszący wolf z czujnikiem pogodowym i czujnikiem temperatury pokojowym. Temperatura na tym czujniku ustawiona na 20 stopni, ale jaką temp. ustawić jako ,,ekonomiczną" czyli tę niższą? W instrukcji wyczytałam, że fabrycznie jest 12 st. ale fachowiec radził, żeby to było 18 st. że wtedy pomieszczenie nie wyziębi się.

Jeszcze nigdy nie spadła temp. poniżej 21st (na czujniku pokojowym) Nic z tego nie rozumiem.

Ustawienia mieszacza to 26 st. i 22 st.

Krzywa grzania (chociaż nie rozumiem w ogóle co to jest) do CO - 1,0, a do mieszacza 0,8. (W instrukcji jest napisane, że przy dobrze ocieplonym domu może być nawet 0,4).

Tylko proszę się nie śmiać z moich pytań i tłumaczyć jak blondynce.

Edytowane przez koniczynka97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 13 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...