Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

turbokominek


slagor

Recommended Posts

Drodzy forumowicze, czy możecie mi potwierdzić dobre działanie turbokominka z Makrotermu. Planuję dokonać zakupu w pakiecie promocyjnym. :p

 

potwierdzam

 

ale promocje to bym sobie odpuścił.

Kupując wszystko osobno wyjdzie znacznie taniej, przynajmniej u mnie tak wyszło.

Co do kominka to jestem w 200% zadowolony, narazie w fazie testów bo jeszcze nie mieszkamy, ale działa super !!!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma pytanie odnośnie obudowy do turbokominka.

 

Rozmawiałem ze swiom kominkarzem, i kręcił nosem na obudowę rozbieralną. Rozbieralną to można zrobić z płyt GK, ale nie z kamienia - według niego. A poza tym obudowywał już wiele kominków z płaszczem innych firm. Ba, nawet kilka lat temu sam zmajstrował parę wkładów z płaszczem, jak jeszcze nie za bardzo były dostępne na rynku. I inni producenci nie kazali robić obudowy rozbieralnej.

 

Tak wię pytanie. Tutaj jest kominek:

 

 

http://www.dunakanyar.net/~kszarkowicz/Turbo1.jpg

 

Do których miejsc trzeba zapewnić dostęp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szaruś

też jestem na etapie myślenia o obudowie tego kominka.

To co masz na rysunku to sam kominek więc tu powinno być dojście do połąceń przy krućcach i czujki temperatury, nad kominkiem bębziesz miał kolano spalinowe z rewizją ( też dobrze mieć dojście) a nad kominkiem naczynie wzbiorcze z dojściem Wody i zaworem automatycznego uzupełniania ubytków (i też warto zrobić dojście)

Tak naprawdę to też jeszcze nie wiem jak to obudować i szukam pomysłu i natchnienia.

Może inni użytkownicy podzielą się tym jak mają obudowane swoje kominki z płaszczem wodnym.

mnie ten temat też mocno interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma pytanie odnośnie obudowy do turbokominka.

 

Rozmawiałem ze swiom kominkarzem, i kręcił nosem na obudowę rozbieralną. Rozbieralną to można zrobić z płyt GK, ale nie z kamienia - według niego. A poza tym obudowywał już wiele kominków z płaszczem innych firm. Ba, nawet kilka lat temu sam zmajstrował parę wkładów z płaszczem, jak jeszcze nie za bardzo były dostępne na rynku. I inni producenci nie kazali robić obudowy rozbieralnej.

 

Tak wię pytanie. Tutaj jest kominek:

 

 

http://www.dunakanyar.net/~kszarkowicz/Turbo1.jpg

 

Do których miejsc trzeba zapewnić dostęp?

 

aktualnie jestem przed wykonaniem obudowy, wydumałem sobie że będzie to obudowa z regipsów (prosta forma bez udziwnień) , we wnęce na drewno będa drzwiczki przez które będe mial dostęp do zaworów oraz gniazdka elektrycznego to samo będzie w dolnej wnęce gdzie jest dmuchawa a obok niej zrobiłem kratke (taka prysznicową) jak by coś kiedyś odpukac pierdykneło, oczywiście podłoga w miejscu gdzie stoi kominek będzie wyłożony kafelkami ze skosami do kratki (kratki oczywiście nie widać)

Kominek w miejscach gdzie sie da zostanie obłożony szamotką.

Pompy zostały zainstalowane w kotłowni, dodatkowo wyprowadziłem kabel zasilający do piwniczki który można podpiąć do UPS'a.

Narazie są to plany w praniu pewnie cos się jeszcze zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję z zainteresowaniem ten wątek:)

 

Ja chcialbym wyrzucić cały osprzęt zabezpieczający (zbiorniki/odejścia itp) do kotłowni. W salonie chcę zostawić jedynie niezbędne minimum.

Pytanie:

- ile rur muszę doprowadzić do kominka (będę go włączał do CO) - według mnie zasilanie/odejście + zabezpieczenie - w sumie 2 pary - zgadza się?

- czy ktoś może podać faktyczne koszty całej takiej instalacji (jasne, że część kosztów zależy od odcinków rur) - koimnek + X, Y, Z;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję z zainteresowaniem ten wątek:)

 

Ja chcialbym wyrzucić cały osprzęt zabezpieczający (zbiorniki/odejścia itp) do kotłowni. W salonie chcę zostawić jedynie niezbędne minimum.

Pytanie:

- ile rur muszę doprowadzić do kominka (będę go włączał do CO) - według mnie zasilanie/odejście + zabezpieczenie - w sumie 2 pary - zgadza się?

- czy ktoś może podać faktyczne koszty całej takiej instalacji (jasne, że część kosztów zależy od odcinków rur) - koimnek + X, Y, Z;

 

teraz na to patrze i zastanawiam sie dlaczego moj instalator nie wpadł na ten pomysł z przeniesieniem jeszcze naczynia wzbiorczego do kotłowni, jestem jeszcze przed tynkami i zastanawiam sie czy nie dołozyc jeszcze kilka dni i przenies to wszystko do kotłowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysio nie wiem jak daleko masz do kotłowni i czy to możliwe

dwie rury do CO zasilanie i powrót u mnie CU28

Dwie rury od naczynia wzbiorczego (muszą schodzić z góry do kominka aby woda uzupełniała się grawitacyjnie lub ułożone z odpowiednim spadkiem) doprowadzenie zimnej wody do naczynia wzbiorczego

(naczynie musi wisieć wyżej niż kominek) przelew z naczynia wzbiorczego najlepiej skierowany do kratki o której pisał XanX

U mnie za daleko do kotłowni i to wszystko musi być w obudowie.

w kotłowni mam tylko zestawy pompowe, no właśnie przewody do zasilenia pomp ze sterownika do kotłowni i przy kominku gniazdko do zesilenia sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz niedlugo zaprezentuje zdjecia mojego makrotermowego kominka, oblozony kamieniem, ale specyficznie, z odwiedzajacych mnie gosci nikt jeszcze nie widzial takiego rozwiazania, ale podoba sie, dlugo nad nim myslalem i udalo mi sie wydumac jak ma to wygladac :)

a teraz krotko:

kominek stoi w rogu salonu, od podlogi do wysokosci okolo 1,30 m ulozony kamieniem, taki z Tatr jeden na drugim , tkz. metoda "na sucho" bez widocznej fugi, tam gdzie mam jakies sroby i itp ulozony kamien bez zaprawy, w razie wycieku wyjmuje kilka kamieni i naprawiaja chlopaki z Makrotermu ......

od kamienia w gore do sufity klade plyte gips.-kartonowa, pomalowana, jest w kolorze sciany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paj^ czekam na te zdjęcia

napisz czy dużo wydałeś na szybę

u mnie też gwizdało i dopiero po twoich postach zwróciłem uwagę że jest pod szybęą przerwa w uszczelnieniu Ale ja to bez odkręcania szyby uszczelniłem kawałkiem koca gaśniczegoi jest super

pozdrawiam czakur

 

a ja mam taka sama dziure w uszczelnieniu tylko na górze szyby

może to specjalne założenie technologiczne :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jest na górze i też myślę że to jest coś z ich technologią wykonania ale jak to uszczelniłem to spalanie nie jest gorsze a nie gwizda, więc dla mnie jest lepiej

 

 

obadam jak juz będe miaszkał, teraz nic mi nie gwizda może podczas pierwszego romantycznego wieczoru przy kominku :lol: cuś sie ujawni :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz niedlugo zaprezentuje zdjecia mojego makrotermowego kominka, oblozony kamieniem, ale specyficznie, z odwiedzajacych mnie gosci nikt jeszcze nie widzial takiego rozwiazania, ale podoba sie, dlugo nad nim myslalem i udalo mi sie wydumac jak ma to wygladac :)

a teraz krotko:

kominek stoi w rogu salonu, od podlogi do wysokosci okolo 1,30 m ulozony kamieniem, taki z Tatr jeden na drugim , tkz. metoda "na sucho" bez widocznej fugi, tam gdzie mam jakies sroby i itp ulozony kamien bez zaprawy, w razie wycieku wyjmuje kilka kamieni i naprawiaja chlopaki z Makrotermu ......

od kamienia w gore do sufity klade plyte gips.-kartonowa, pomalowana, jest w kolorze sciany

 

paj^

dawaj zdjęcia może byc na priva, powielimy twoje pomysły (oczywiście jeśli można) no i jak nam sie spodoba :)

tez mam postawiony w rogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...