Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe a duże przeszklenia w salonie


glacjusz

Recommended Posts

Witam

 

Jak w temacie: salon z jadalnią o powierzchni 30m2 i w nim przeszklenia:

okno w wykuszu 300/170, 2 okna 90/170, drzwi tarasowe 180/230 i okno 150/150. Wykusz od strony południowej, drzwi tarasowe wraz z oknem od zachodu. Instalator sugeruje pod oknem dużym w wykuszu dać grzejnik oprócz podłogówki. Jak jest u Was z autopsji?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłogowe, w salonie jedna ściana jest w 80% przeszklona w formie wykuszu wystającego po za obrys domu. W całym salonie mam ogrzewanie podłogowe a na podłodze panele, za wyjątkiem tego wykuszu z przeszkloną ścianą. Tam mam kafle a pod nimi osobną sekcję ogrzewania z gęściej ułożonymi rurkami, aby tworzyła się swego rodzaju kurtyna powietrzna pomiędzy salonem a przeszkloną ścianą. Spełnia to swoją funkcję i nie narzekam na zimno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
po co grzejnik?

 

Jak to po co?

 

Po pierwsze, żeby go było widać, a po drugie, żeby można było na nim sobie coś wysuszyć :bash:

 

Przepraszam, nie mogłam się powstrzymać.

Z reguły osoby nie posiadające danego rozwiązania twierdzą, że jest ono niedobre, niewystarczające itd.

Glacjusz, zerknij tu:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?154492-Du%C5%BCe-przeszklenia-a-temperatura-przy-oknie.

 

Dopilnuj, żeby Ci zagęścili rurki w strefach brzegowych, a jeśli z niepewności ma Ci się nie spać po nocach, to zrób sobie na wszelki wypadek (czyli niepotrzebnie) samo podejście rurek na ewentualny grzejnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...