Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

montaż okien przy elewacji klinkierowej


Recommended Posts

w tym konkretnym wypadku parapety będą wykonane także z cegły klinkierowej, wszystko, cala chałupa została wymierzona tak, że tylko w nadprożach cegly byly przycinane - reszta ideeeeallllnie dopasowana

Na zdjęciach tego nie widać bo jeszcze trwał montaż, ale dól wypełniony taśmą butylową tak by było szczelnie i zarazem nei przeszkadzało w późniejszych pracach przy klinkierze

Bede tam jeszcze wiec po parapetach zdjecia porobie i dodam do swojej galerii - tylko jakoś nie mam czas jej zaktualizowac :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się bo u mnie zbliża się montaż okien i myślałem że może to jakieś kwestie montażowe. U mnie nie dało się rozmierzyć wszystkiego tak aby nie ciąć, pogubiliśmy trochę naddatku pod rurami spustowymi i w jednym miejscu ze 2 cm pod oknem. Pomiary okien wykonane zostały do gotowych węgarków. Parapety bedą z kształtek (pełna cegła z wyprofilowaną pochyłością i okapnikiem pod spodem). Raczej parapety wykonamy przed oknami. Zdecydowałem się na styk ościeżnicy z parapetem od czoła, poniżej otworu odwadniającego profilu aby było symetrycznie. Zdaję sobie sprawy że miejsce to wymaga dobrego uszczelnienia. Będa taśmy rozprężne Illbrucka. mam nadzieję że po wszystkim nie wyślę ci zdjęcia do galerii fuszerek:) Pozdrawiam i dziękuje za dotychczasowy trud edukacyjny z twojej strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Przy projektowaniu rozwiązania tego detalu posiłkowałem się materiałami technicznymi CRH-Klinkier i tam podane były dwa warianty. Z kształtką wchodząca pod okno i czołowo się z oknem stykajacą. Ze względów estetycznych zdecydowałem się na opisany powyżej wariant. Pomiar był dokonywany z kształtką parapetową ustawioną na sucho na kszyżyku montażowym. Zadałeś mi niezłego ćwieka. Parapet jeszcze nie wymurowany ale okna w produkcji. Z drugiej strony mam dobrą maszynę do cięcia klinkieru na mokro więc myślę czy nie podciąć od dołu kształtki aby schować ją pod ościeżnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chodziło mi o to ze wszystkie warstwy cegieł były bez docinania, dokładnie zaplanowane okna w wymiarze będącym suma długości cegły plus stałej szerokości fuga, niestety tak się nie dało w nadprożu, z racji innego spozycjonowania cegły tym samym jedna sztukę trzeba było zwęzić by było ładnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko- po prostu spytałem jak to się stało że w nadprożu wyszła docinka? i tyle nie chodzi o wchodzenie nikomu w paradę!

 

Co do reszty zgadzam się z tobą w 100% , tak jest też z montażem okien w klinkierze,jeżeli możesz to napisz na jakim terenie zakładasz okna to możliwe że kiedyś skorzystam z

usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...