Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BEŻOWA, TAUPE, GREIGE - farby, farba do wnętrz: producenci, odcienie


alladyn71

Recommended Posts

Muszę/chce wymalowac cały dół jednym kolorem, takim bezowo-szarym, ale nie moge takiego znaleśc. Większość beżów jakie wyprobowałam jest zbyt zółta a szarości za szara :-?

Może Państwo macie jakieś propozycje (najlepiej ze zdjęciami) :p

 

Osobiście przetestowałam Bondexa i Beckersa. Nie znalazłam tylko próbki Cappucino, a wygląda interesująco i myslałam tez o kamieniu księzycowym Magnata.

Dotąd malowalam ine pokoje farbami tych firm i byłam zadowolona, dtalego tam szukałam, ale może Państwo polecają coś innego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Własnie zauważyłam wątek bezowy :oops: mimo wszystko podciągam, bo czysty beż mnie nie interesuje, tylko taki własnie szary wpadający w beż, ale bardziej szary.

Dobra, nie wiem jak to opisac :oops: :roll:

 

Coś takiego

http://i197.photobucket.com/albums/aa284/radwanscy/szaro.jpg

http://i197.photobucket.com/albums/aa284/radwanscy/cegielki.jpg

http://i197.photobucket.com/albums/aa284/radwanscy/big_26a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedpokój chyba jest najbardziej szaro-beżowy, czy tylko zdjęcia tak wyglądaja?

Ps. Widziałam inne Pana/Pani wetrza. Piękne :p

 

Mój nick nie jest przewrotny ;)

 

Przedpokojowa jest szarością wpadającą w popiel, czasami jednak wpada w zszarzałą platynę, wszystko zależy od kąta padania i jakości światła:

 

http://lh4.ggpht.com/_wZ1e9a6Ylqc/S50eKGlyJYI/AAAAAAAACs0/tEt_6VoBlfA/MIESZKANIE3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięzko jest wybrać kolor do wnętrz które mają rózne natężenie światła. Z drugiej strony dobry kolor to połowa sukcesu :lol:

Szkoda, że nie wszystkie firmy mają próbki a mieszanie też wiąże sie z ryzykiem, zresztą słyszałam opinie, że jak zabrakło farby ktś zamówił dokładnie ten sam kolor ktory jednak wyieszał się inaczej i klapa :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capucino bekersa to wedlug mnie jasny beż/ ekri, zero szarości. Taką szaro beżową fabą jest wspomniana tu egipska bawelna. Jest to farba z rodzaju do lazienek i kuchni i z tego co czytalam na forum to dość dobra (lepsza niż inne duluxa). Pamiętam (bo malowalismy kuchnię i wiatrolap), że cenę też ma zdecydowanie wyższą niż "zwykły" dulux.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beckers Cappucino z całą pewnością nic wspólnego z paletą szarości nie ma ;) wiem, bo pokoik córki mam pomalowany tym odcieniem. swoją drogą, bardzo ładny kolor ;)

 

a tak nawiasem mówiąc, połączenie beżu i szarego (grey + beige) otrzymało wdzięczną nazwę GREIGE - u nas też zaczyna się przyjmować ;) bardzo fajny neologizm ;)

 

a odcieni greige pewnie tyle, ile odcieni szarego i beżu...

 

powodzenia w poszukiwaniach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Spróbuj z Duluxa "Egipska bawełna" lub"Dotyk mgły" - z linii Dulux Kolory Swiata

 

Dotyk mgły w świetle dziennym jest gołąbkowy - w zależności od światła wpada w zimny błękit lub fiolet. Mam przetestowany i zupełnie nie o to mi chodziło. Miał być raczej szary ciepły. Tak, że na sam początek pokój był do przemalowania. Obecnie jest pomalowany "syrenim śpiewem" Luxens. Sporo ludzi na forum narzekało na tą farbę, ja jednak jestem bardzo zadowolona. Bez względu na farbę warto kupić próbkę i pooglądać efekty o różnych porach dnia i w różnych rodzajach światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mają próbniki? Zresztą wiele osób narzeka na duluxa, a ja mam tyle ścian do pomalowania (własnoręcznie :p ) , że nie chciałabym kiepskiej farby z która miałabym mieć jakieś problemy

 

80% scian mam pomalowanych duluxem (i w domu i kiedys w mieszkaniu) - zero problemow, a nie gruntowalem ich specjalami i malowalem jeszcze mokre sciany w wilgotnosci pomieszczen blisko 100 procentowej, co jak sie kazy domysla nie jest zalecane :-) ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...