Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POMOC W Wyborze najlepszego wyjscia....


xfer

Recommended Posts

Witam! Prosze Was o pomoc a mianowicie, probuje rozstrzygnac wybor pomiedzy kompletnym zestawem C.O. (solary, kocioł kondens.,podłogówka, instalacja, kaloryfery,itp.)firm Vissman, Vaillant i Wolf mam wyceny na materiał i wykonanie, ale cena to nie wszystko. Wiem, że wątek dotyczy samych solarów ale nie bede rozgraniczal sie do nich samych - firmy polecane i dobre. O Wolfie nie za duzo znalazłem informacji w porownaniu z Vaillantem i Vissmanem. Solary ktorej z firm sa skuteczniejsze(Visman zaproponował plaskie, pozostale 2 firmy próżniowe)

Wolf to solary CRK-12 i kocioł CGB-20

VAILLANT Watt cp max i kocioł ecoTecPlus 246

Vissmann Vitosol 100F Vitodens200 19W

Podam tyle ze Vaillant wycenil najdrożej swoje uslugi i materiały. Napiszcie cos wiecej o Wolfie bo ta oferta jest dla mnie najatrakcyjniejsza i cenowo i materiałowo, że o obsłudze nie wspomne! A może polecicie inne firmy - jakie i dlaczego, prosze tylko nie podawajcie odpowiedzi np. "bo go mam i lubie" dla mnie to odpowiedz na zasadzie 6-latka i nie wynika z tego przykładu nic.

 

Dzieki za pomoc i wszystkie odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam

Przy wyborze firmy ważny jest serwis. Sprawdź, który z podanych wyżej producentów ma lepszy serwis w twojej okolicy. Dla mnie nie bez znaczenia jest czy przy ewentualnej awarii serwisant przyjedzie następnego dnia czy za tydzień.

W przypadku wariantu z Viessmanna wybrałbym pakiet z kolektorem płaskim Vitosol 200-F, którego sprawność jest porównywalna z kolektorami próżniowymi (ale prawdziwie próżniowymi, a nie pseudopróżniowymi)

http://www.viessmann.pl/etc/medialib/internet-pl/pdf_documents/topinfos/vitosol_100_-_wydajny.Par.45352.File.File.tmp/Viessmann%20-%20TopInfo%20-%20Vitosol%20200-F%20DT%20-%20200805.pdf

Przy ostatecznym wyborze zazwyczaj decyduje szczegół, np. dla jednego będzie to przejrzystość i łatwość obsługi regulatora, a dla innego kolor podświetlania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...