Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Karii - komentarze-dobre rady-krytyka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 176
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam Beauty, ładny avatar :))

Tomclav, styropian to EPS 100, wiem, że lepszy jest styrodur lub inny XPS ale to już drogo wychodzi a płyta miała być z założenia tania :) Co do murarzy, dokładność jak to u murarzy, szału nie było :) Byłem non stop na budowie to jakoś to było, ale pilnować na każdym kroku musiałem. Kogo byś nie zaprosił do zrobienia płyty to i tak myślę, że parę dniu urlopu musisz na to poświęcić. Przypilnować trzeba zagęszczenia ( jak im się nie będzie chciało zagęszczać to powiedzą, że paliwa brakło :) a jak nie zagęszczą to przekonasz się o tym za czas jakiś, łączenia stryropianu i osadzanie, układanie płyt styropianowych też wymaga jakiejś dokładności a u nich dokładność to tak do 10 cm :) pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dopiero teraz trafiłem na Twój dziennik, więc od razu śpieszę się przywitać.

Ciekawy domek, tak różny od tradycyjnych pseudo-dworków jakich wszędzie pełno.

Oryginalność wymaga niestety odwagi i zaparcia żeby przeforsować swoją wizję w konfrontacji z urzędnikami od planu zagospodarowania przestrzennego.

Gratuluję że Ci się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Akurat tutaj Ekipa to ja :) Reszta to koparkowy i transport. Kamienie juz wsypane tylko trochę brakło (20 ? ton) bo już żwirownię w sobotę zamykali a transport się sypał :(. Całe prace na maksa upierdliwe bo wykop duży i ciężko to rozgarnąć, koparkowy się burzył, że mu niewygodnie (maruda taki). Złoże wyszło większe niż w planach ale trudno jest utrzymać wymiary co do 1 cm jak to są tony. Może mając więcej czasu warto by się w to bawić i trzymać wymiar ale w tym przypadku to przewymiarowanie raczej na plus działa. Kamienie udało mi się czyste znaleźć ale jednak trochę kurzu i piasku też się tam znalazło. Nie były to raczej części organiczne więc nie powinno być problemu. Wlot do wymiennika wyprowadziłem parę metrów w bok w miejsce gdzie nie będzie na środku działki tylko bliżej domu. Problem który się pojwił to kominkowy sąsiad :( Jak rozpala w komiku to cały dym kładzie się po okolicy i obawiam się, że może mi to wciągać rekuperator:( Czy można jakoś temu zaradzić ? Zdjęcia wieczorem. Pozdrawiam Adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu przykrytego wymiennika ciężko dostrzec czy zachowałeś naddatek około 0,6-1m w przykryciu styropianem złoża?

Jeśli tak, to tylko jeszcze folia i możesz zasypywać, ale jeśli styro leży tylko na żwirze i nie wychodzi po za obrys złoża właściwego to powinieneś to szybko poprawić.

Brak tego naddatku może obniżyć sprawność GWC

wymgru1..gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie: szerokość złoża to 5 m, szerokość styropianu 6m. Trudno określić dokładne wymiary bo złoże się trochę "rozeszło" . Na długości też jest około pół metra więcej styropianu. Powierzchnia złoża dołem jest mniejsza niż górą. Równe ułożenie styropianu nie było łatwe ze względu na wystające kamienie ( pomimo tego, że całe złoże było zagęszczone mechanicznie) Czy te pół metra wystarczy czy odkopać jeszcze raz i dołożyć ?pozdrawiam adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy żwirowcach daje się zwykle około metra. 0,6m to jak podają minimum, ale myślę że te 10cm które Ci brakuje nie powinno być jakimś większym problem.

Ważna jest jeszcze głębokość posadowienia. Jeśli nadkład ziemi będzie 0,8m lub większy nie powinno być żadnych problemów.

Tym bardziej że masz złoże przewymiarowane, więc będzie wystarczająco elastyczne żeby pokryć jakieś małe niedociągnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...