Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Uwaga na firmę budowlaną Olej Wiesław zdecydowanie nie polecam. Firma ta buduje w okolicy Wrocławia, a pochodzą z okolic Sieradza. Są niesłowni, pracują szybko i byle jak. Ciągle się spieszą. Popękały nam mury fundamentów. Spartolili cały stan zero, wzięli kasę i się upłynnili. Nie dają znaku życia już od 5 tygodni. Złapali chyba inną robotę. Nie odbierają telefonów. Uważajcie na nich. To oszuści.[/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 429
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

przestrzegam przed firma mariana michalkiewicza z chojnowa. podpisalem z panem michalkiewiczem umowe o budowie domu. mieszkam obecnie w irlandii, dlatego tez kupno materialow zlecilem panu michalkiewiczowi.niestety okazalo sie ze jest on zwyczajnym zlodziejem. z 40000 pln ktore mu przekazalem na zakup materialow zostalo tylko 12000 jako zaliczka w hurtowni a reszta cieszy sie pan zlodziej-vide volvo ktore pan zlodziej kupil sobie mniej wiecej w tym samym czasie w ktorym dostal ode mnie wyzej wymieniona sume. chcialbym przestrzec osoby chcace budowac dom w oklolicy chojnowa przed "dzialalnoscia" tego pana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Uwaga na firmę ogólnobudowlaną Julian Polak Dekorator ze Szczodrego/ Długołęka. Julek prowadzi firmę chyba jako hobby, na codzień jest szeregowym pracownikiem elekrtykiem, więc absolutnie nie ma możliwości, aby kontrolował budowę i swoich pracowników i rozliczał ich z wykonanej pracy. Pracowników ciągle zmieniających się ma z pierwszej łapanki (na czarno, więc panowie za nic nie odpowiadają)- daje im projekt, zawozi na budowę i zostawia bez telefonu i bez omówienia projektu (jakiekolwiek zmiany w projekcie to katastrofa - bo facet sam zapomina o jakich zmianach była mowa). Jego pracownicy niekontrolowani piją wódę, bo wiedza, że szefa nie będzie na budowie. Na dodatek Julek zna projekt tylko do momentu wyceny!!!. :evil: potem kompletnie się nim nie interesuje!!!!!. panowie "fachowcy" zrobili mi ażurową ścianę z porothermu. Odwracali pustaki piórami do siebi, żeby pasowały i pomiędzy pióra dawali zaprawę. spoiny kolejnego rzędu były przesunięte tylko o 3 cm!! Całe szczęście, że przyjechałam wcześniej na budowę i nakazałam rozbiurkę ścian. Od strony właściciela firmy zero skruchy!!. Spier..li strop - nie dozbroili go pod podpory dachu - zażądałam wkucie stalowych trawersów. Oczywiście Julek nie poczuwał się do winy, że przegapił ten ważny element konstrukcyjny . Mam za wąskie balkony, bo te ciołki zapomniały doliczyć grubość ocieplenia, mam za nisko okna, bo zapomnieli doliczyć grubość podłogi (wylewki) - kazałam poprawiać. I na koniec przycieli mi za krótko krokwie, mimo, że ustalałam z panami liczbę rzędów, a nawet im to wyliczałąm według wzoru producenta. Bo szef nawet się nie zainteresował jaką kładę dachówkę. Dla niego wszystkie są takie same!!!. (takich samych wymiarów) - to dowodzi jego "fachowości"!!! . Wiele razy przyłapałam panów na próbie "ułatwienia sobie roboty"- np. np niedokładne smarowanie dysprebitem, lub próba wmówienia, że styropian jest nakołkowany. Właściciel nic sobie z tego nie robił., a wręcz próbował ukarać - nie przysyłał przez kilka tygodni wykonawców. Dopiero podziałała groźba wezwania przedsądowego. Mimo zapisu w umowie o karnych odsetkach, opóźnił budowę o 3 m-ce. Przy rozliczaniu zagrożono mi, że jak nie wypłacę całości, to spłonie mi dach (groźba od jego ukraińskich dekarzy, którzy spierd..li dach).

Wniosek jest jeden. Zanim inwestor przystąpi do budowy, musi się wyedukować w zakresie budowlanki. Dla własnego bezpieczeństwa, żeby żaden pseudo fachowiec nie wciskał mu kitu, i żeby za wczasu widział, czy ma do czynienia z fachowcami, czy z pseudo murarzami. I musi mieć dyktafon, by nagrywać ewentualne groźby (groźby są karalne do 2 lat więzienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przestrzegam przed firmą RAT-PLAST Grzegorz Ratusznik z Sobótki, wyjątkowo niesolidny, niesłowny człowiek. Wielokrotnie umawiał sie na dostarczenie wyrobu i nie pokazywał się, pomimo iz przez telefon twierdził ze bedzie za chwilkę. Do dnia dzisiejszego nie wykonał zlecenia które miało być gotowe już kilka miesiecy temu!!!. Nie odbiera telefonów, udaje że nie ma go w domu i warsztacie, nie oddaje zaliczki. Wyjątkowo NIE POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Do Waszej listy dodaje naszego wykonawcę, Pana Wojciecha Stankiewicza z Pęgowa.

Facet jest przede wszytkim nieterminowy, nie robi nic zgodnie z projektem i o zachowaniu sztuki budowlanej można zapomnieć.

Poza tym jego ludzie to chłopki z pod sklepu ,a nie ludzie do budowania domu.

Jest rzadko na budowie, nie można się z nim skontaktować telefonicznie bo mu się nie chce gadać (tak mi kiedyś powiedział).

 

Jeżeli nie chcecie, aby budowanie Waszego wymarzonego domku przerodziło się w piekło to od tego Pana DALEKO!!!!

 

Pozdrawiam

Krzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma listy wykonawców niesłownych więc pozwolę sobie umieścić moje ostrzeżenie tutaj.

Zalecam dużą ostrożność w kontaktach z Panem Markiem Gocławskim - tynkarzem. Zobowiązał się do wykonania tynków w moim domu (umowy oczywiście nie chciał podpisać twierdząc, że liczy się jego słowo)

Po tygodniu zadzwonił i oznajmił, że rezygnuje, bo otrzymał większe zlecenie :evil:

pzdr

Piotrek

 

POTWIERDZAM! ZROBIŁ MI TEN SAM NUMER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Przestrzegam wszystkich przed wykonawcą STOL LUX DARIUSZ WOCH z Sitna/Lubina.

Wykonawa jest nieslowny, nieterminowy. Jego ludzie to jakieś typki spod butki z piwem. Nie wykonuje prac terminowo, kłamie jak najetny a jeśli pojawi się to beszczelnie prosi o jakieś pieniądze. Przestrzegam wszystkich przed tym gościem , nie dajcie się zbałamucić jego pięknej gatce. Przez tego faceta jestem strzepkiem nerwów. Przestrzeam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apeluje o omijanie wielkim lukiem p. Andrzeja Wronkowskiego z synem (adres firmy: Szczodre-Mirkow pod Wroclawiem). Podobnie jak w wielu innych przypadkach wszystko ladnie wyglada do momentu podpisania umowy, pozniej jest juz tylko masakra. Zawalone terminy, jakosc robot oscylujaca w okolicach miernej i oczywiscie klopoty z rozliczeniem oraz wyegzekwowaniem naprawy usterek. Nie polecam.

kingdom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam firmy dekarskiej Adama Reichela z Głogowa

 

może i są dobrzy jakościowo, ale nas zwodził od stycznia, nie chcąc podpisać umowy, kiedy w końcu ustaliliśmy cenę i materiały przestał odbierać telefony, wymyślał powody dla których nie może się z nami spotkać, okazało się że wygrał duży przetarg, termin wykonawstwa przesunął na styczeń 2008- i znowu nie odbierał telefonów - zdesperowana wysłałam mu smsa, że bank zerwie z nami umowę jeśli nie przedstawimy wykonawcy dachu - odebrał łaskawie telefon i powiedział, że wygrał kolejny przetarg i może nam dach robić w maju przyszłego roku ale umowy i tak z nami nie podpisze...

komu szkoda czasu na szarpanie się bez celu radzę omijać Reichela szerokim łukiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam współpracę z firmą TONBUD Antoni Nowak. Wziąłem ich z polecenia - co jak widać niewiele gwarantuje. Dla gościa nie istnieją żadne terminy. Od połowy kwietnia rozpoczęła się budowa, a on nie zdołał skończyć ścian poddasza, mimo że razem z dachem miało być skończone na sierpień. Więźba schnie już od czerwca. O ile wiem, w takiej samej sytuacji jest wiele osób. Facet jeszcze bezczelnie się dziwi, czemu tak wcześnie zamawiałem więźbę. Skoro miała stać na domu w lipcu to raczej powinna w tym czasie istnieć. :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed BIURO OBSŁUGI INWESTORA INDYWIDUALNEGO - pod kierownictwem WOJCIECHA KAPUŚCIKA - Wrocław http://dom-za-rozsadna-cene.fm.interia.pl/s3glowna.htmlFirma poleca wykonanie usług budowlanych przez firmy tzw. naciągacze. Uważajcie głównie na firmę :o WOL- BUD Piotr Wolski Oława. Straszne przesuniecie w terminach, kompletny brak profesjonalizmu a przede wszytskim wyłudzanie pieniędzy

 

 

To bzdury - współparcowałem z konsorcjum Pana Kapuścika i jestem bardzo zadowolony . POZDRAWIAM PANA WOJTKA - jeżeli Panie W, ktoś bedzie chciał referencji proszę podać moje - inwestor z Chrząstawy Wielkiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie polecam firmy Thermoplast z ul. Grabiszyńskiej. Okna maja fajne, pracownicy są kompetentni i pomocni ale jak juz dochodzi do realizacji... :evil:

Nie dotrzymywanie terminów, brak kontaktu, opóźnienia nawet o kilka tygodni.... Długo by pisać. Pomijam chwyty typu zastosowanie slabszych siłowników do rolet (wcisnęli tańsze w cenie droższych - przecież tego nie widać).

Zachecony ich miłym podejściem na początku "znajomości" poleciłem ich kilku osobom a później barrrrrrrrrrrrdzo żałowałem :oops:

Generalnie ODRADZAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZENON BODNAR Z GÓRY - OMIJAJCIE GO SZEROKIM ŁUKIEM !!!!

ZENON BODNAR Z GÓRY - OMIJAJCIE GO SZEROKIM ŁUKIEM !!!!

 

Zanim przyszedl do pracy, to zdążyliśmy nerwy stracić-ciągle nas zbywał kolejnymi terminami. Na wymówki z naszej strony, ze nas zwodzi-miał jedną metodę-odkładał słuchawkę. Podziękowaliśmy mu szybciutko, bo partaczył robotę i zapewniał dodatkowe wrażenia,,,-na budowie regularnie odwiedzała go firma windykacyjna, a to już było ponad nasze siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przestrzegam przed złotoustym hydraulikiem Krzysztofem Pawlakiem z Sycowa!! NIeterminowy, niesłowny, moją kotłownie montował i uruchamiał około roku czasu!! do dzisiaj nie wymienił mi obudowy jednego z mieszaczy (od całęgo kompletu Vaillant) którą przypalił w idiotyczny sposób lutując wchodzące do niego rury. Nie odbiera telefonu, ciągle narzeka na wszystko, nie dotrzymuje terminów które sam ustala i co do których zarzeka się że je dotrzyma. TOTALNA PORAŻKA!!

 

Druga sprawa to tynkarze już tutaj wspominani: ekipa Marka Gocławskiego, brudni, strasznie niedokładni, pracujący jako ochotnicy we wspólnocie gdzie nie ma lidera i każdy ma tyle samo do powiedzenia, przez co ciągle się kłócą mniędzy sobą o pracę i o pieniądze. Ogólnie nie polecam, a wręcz przestrzegam!! Brońcie się przed nimi jak tylko możecie!!

 

Pozdrawiam,

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
przestrzegam przed firma mariana michalkiewicza z chojnowa. podpisalem z panem michalkiewiczem umowe o budowie domu. mieszkam obecnie w irlandii, dlatego tez kupno materialow zlecilem panu michalkiewiczowi.niestety okazalo sie ze jest on zwyczajnym zlodziejem. z 40000 pln ktore mu przekazalem na zakup materialow zostalo tylko 12000 jako zaliczka w hurtowni a reszta cieszy sie pan zlodziej-vide volvo ktore pan zlodziej kupil sobie mniej wiecej w tym samym czasie w ktorym dostal ode mnie wyzej wymieniona sume. chcialbym przestrzec osoby chcace budowac dom w oklolicy chojnowa przed "dzialalnoscia" tego pana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam:

f-ma ELBAN z Żernik Wrocławskich umawiałem się na kawałek sieci kanalizacyjnej 40m (niestety gmina ma to w nosie)

wypisaliśmy zlecenie na jesieni ubiegłego roku... potem kolejne...

 

nie wiem ile razy była przekładana robota(10-15 ?). W końcu zrezygnowany zabrałem projekt. Nie spieszyło mi się szczególnie ale rok w plecy to przesada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed niesłownym Lesławem Przybyłkiewiczem (sprzedaż okien Schuco) z Ratowic. W styczniu montował okna w których miały być złote a nie brązowe klamki. Trzykrotnie składał mi solenne obietnice, że je wymieni i tłumaczył się, że ciągle zapomina. Bezczelny gość jakich mało!!! Jego pracownicy sami stwierdzili, że ich szef jest tak chytry, iż zjadłby g...o spod siebie! Więc w sumie nie ma co się dziwić, że sam z gęby zrobił klapę od sracza!!!

 

Natomiast mistrzem świata i Czechosłowacji w niekompetencji jest Piotr Kałamajski z Marketu Budowlanego (MSM). Zamawiałem u nich drzwi wejściowe zewnętrzne. Nie dość, że ściemniał z terminem to w końcu wmontowali mi prawe zamiast lewych i sprytnie zamaskowali, że przypadkiem dopiero po pół roku o tym fakcie się dowiedziałem. Niestety za poźno bo wcześniej kupiłem u nich drzwi wewnętrzne. Wytargowałem dwieście zł. :x a Kałamajski oszukał mnie dając mi uszkodzone drzwi z ekspozycji nic o tym nie mówiąc! Ale na moje szczęcie z uszkodzonymi drzwiami był kwit z reklamacji Marketu Budowlanego u producenta z terminem reklamacji 3 miesiące wcześniejszym niż moja data zakupu. Dupki zapomnieli wyjąć kwit i całe oszustwo wyszło na jaw! Kałamajski dopiero po otrzymaniu faksu reklamacji jaką czynili wymiękł i wymienił na nowe!!!

Jeśli chcecie zaoszczędzić trochę zdrowia to omijajcie tych ludzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynkarz - Sławomir Czech - przestrzegam - nieuczciwy, niesłowny gość - umówił sie ze mną na wykonanie tynków wewnetrznych i zewnetrznych, po czym zniknał - nie odbierał telefonow, nie odpowiadał na SMSy. Straciłam cenny czas, w tej chwili czekam na innego wykonawcę. A wystarczyłby krótki telefon - przepraszam, znalazłem robotę o złotówkę drożej - jestem na dorobku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...