Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...no witam pana Andrzeja i co turla się pan ze śmiechu dalej, odbiór się nie udał ?

no cóż 16 dni przed terminem, dom zgodnie z pana zapewnieniem był gotowy do odbioru, a tu dzisiaj niespodzianka - jeszcze parę rzeczy nie zrobione, pan bez dokumentów.. to i bez kasy.

Informowaliśmy, że do czasu zakończenia prac i udowodnienia, że to działa nie będzie dla was ani grosza...i słowa dotrzymamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 429
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

I bardzo dobrze Pani Joanno!!! Proszę ani grosza nie płacić dopuki wszytsko nie będzie tak jak nalezy bo jak tylko "pan" Andrzej poczuje gotówkę to wypnie się na Pani budowę i będą telefony w nieskończoność że ma skończyc to co zaczał a on w tym czasie już będzie szukal nowej ofiary swoich oszustw!!!

Pozdrawiam

P.S.

Podobnie było z Romkiem!!! Ale on juz to zglosil gdzie trzeba więc czekamy na rozwiązanie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż wczoraj chcieli kasę, bo my według nich jesteśmy im dłużni. Niestety do nikogo z nich nie dotarło, że brak odbioru zgodnie z umową to złe wykonanie lub braki.

Do tej pory oni wymuszali, kazali, robili co chcieli i jak chcieli i żadne prawo nas nie chroniło - taki kraj - ale od wczoraj to prawo jest już po naszej stronie i zamierzamy to egzekwować. Całe szczęście, że kierownik budowy to dokładny i spokojny człowiek, bo wczoraj było nerwowo. W poniedziałek kolejna próba odbioru instalacji...

I jeszcze mała informacja do właściciela firmy kumag...

Będziemy dłużni panu pieniądze jak pan wszystko zrobi dobrze, ale najpierw potwierdzi to ekspert ( a zastrzeżeń było sporo) a nie pan, OBECNIE TO SPRAWA WYGLĄDA TAK : PAN NIE WYWIĄZAŁ SIĘ Z UMOWY< CZYLI NAJNORMALNIEJ NAS PAN OSZUKAŁ ... i nie jest to już tylko nasza opinia ale potwierdzona przez osoby które miały odebrać od was waszą pracę, za którą słono zapłaciliśmy...

DURA LEX SED LEX panie Andrzeju....

 

...i jeszcze jedno do firmy CIEPŁO TECH - jak poleca się instalatora na swojej stronie i w rozmowie potwierdza, że jest super, to jak dzwonię z problemem to nie odpowiada się, że nie odpowiadacie za ludzi, bo skoro polecacie to chyba macie jakieś zobowiazania do klienta, bo piec jest od was i "instalator "też....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj było kolejne podejście do odbioru technicznego prac wykonanych przez KUMAG ul.Angielska 16 Wrocław.

...kompletna klapa, opinia kierownika budowy i architekta to :

instalacja wykonana niezgodnie z projektem, prawem budowlanym i PN.

ale pan Andrzej to twardy człowiek i pomimo tego, że na odbiór zgłosił się bez dokumentów, faktur, gwarancji na urządzenia zamontowane w naszym domu to uznał, że pieniadze i tak mu się należą, a że ich nie dostał to wyszedł...no cóż taki styl.

:oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOI DRODZY UWAGA UWAGA OKOLICE LUBIN RUDNA POLKOWICE GŁOGÓW

PRZESTRZEGAM PRZED FIRMĄ

 

PANA LESŁAWA PAWLIKA

 

CO CIEKAWE TEN WYKONAWCA JEST ODRAZU KIEROWNIKIEM I WSZYSTKICH NA TO NACIĄGA A POTEM NIEMA NAD NIM KONTROLI

WYPRAWIA "NIESAMOWITE" RZECZY PRZESTRZEGAM JESZCZE RAZ

MOJ DOM JEST W ROZSYPCE

POZD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przestrzegam przed firmą pod nazwą BUDOWA DOMÓW OD A DO Z której właścicielem jest pan Ryszard Dudzik

człowiek nieterminowy,kłamie na każdym kroku,wkurza się jak go inwestor pilnuje,mimo umów że prowadzi tylko jedną budowe od początku do konca i dopiero po skonczonej pracy bierze następną to nie dotrzymuje słowa bo w między czasie potrafi prowadzić pokryjomu 2-3 budowy,prace swoje wykonuje nieprawidłowo narażając inwestorów na duże straty finansowe a jak coś pójdzie nie po jego myśli to straszy sądem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przestrzegam przed firmą pod nazwą BUDOWA DOMÓW OD A DO Z której właścicielem jest pan Ryszard Dudzik

człowiek nieterminowy,kłamie na każdym kroku,wkurza się jak go inwestor pilnuje,mimo umów że prowadzi tylko jedną budowe od początku do konca i dopiero po skonczonej pracy bierze następną to nie dotrzymuje słowa bo w między czasie potrafi prowadzić pokryjomu 2-3 budowy,prace swoje wykonuje nieprawidłowo narażając inwestorów na duże straty finansowe a jak coś pójdzie nie po jego myśli to straszy sądem

 

Jeśli źle wykonuje prace to powiedz mu, że wezwiesz na budowę inspektora - z własnego doświadczenia wiem, że boją się tego jak diabeł wody święconej.

 

Straszy sądem - to bądź krok przed nim i zamiast wzywać do usuwania usterek i wywiązywania się z terminów "na gębę" rób to na piśmie z potwierdzeniem odbioru i kopią u siebie.

To powinno zadziałać, bo będzie widział, że to Ty przygotowujesz materiały do pozwania go do sądu o odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otrzymalismy pismo z informacją że mamy 5 dni na wpłacenie pieniedzy, 7 dni na przeproszenie na forum i sprostowanie informacji jakie są na nim zawarte.

odp.

1. jak tylko prace zostana zakończone na naszej budowie i otrzymamy dokumenty ( faktura Vat, gwarancje, atesty) zgodnie z umową w ciągu trzech dni na konto wpłyną pieniądze

2. przepraszać nie mam za co bo to my mamy ogromny problem

3. sprostowanie ? - mogę tylko wydłużyć listę zastrzeżeń do wykonanych prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

jestem kolejną ofiarą, tego nieuczciwego, nierzetelnego i niechlujnego wykonawcy. Jedynym celem tego Pana jest oszukiwanie inwestorów. Niestey, trafiła kosa na kamień. Kiedy zobaczyłam ilu inwestorów ma przez Pana kłopoty, czas pozbawić Pana możliwość wykonywania zawodu. trzymam za wszystkich kciuki, którzy podjęli próbę uzyskania odszkodowań za poniesione straty!!!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Jest to mój pierwszy post na forum, a piszę go bo chcę innych forumowiczów przestrzec.

Śledzę forum od jakiegoś czasu i chciałbym się podzielić informacją na temat firmy FHU REN POL z Jeleniej Góry. Właścicielka firmy jest niesłowna, wręcz oszukuje w żywe oczy. Nie wypowiadam się na temat towaru jakim handluje jednak takich ludzi radzę omijać z daleka. Jednego dnia twierdziła, że coś jest już gotowe a na następny dzień okazało się, że mówiła nieprawdę!

 

Tyle z mojej strony.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy polecił mi ich "usługi". Myśląc, że znajomy znajomego mnie nie oszuka wypłaciłem mu sporo zaliczek, a ten zostawił mi mieszkanie rozgrzebane z najcięższymi pracami do wykonania i się zmył. Na dodatek to co zdążył zrobić spieprzył do reszty i celowo nie zrobił niektórych rzeczy (np. miał dorobić gniazdka, to zrobił je na ścianach ale już przewodów nie pociągnął).

Uważajcie na niego bo skoro mnie tak oszukał (znajomy znajomego) to innych też oszukuje.

Sprawa trafi do sądu, ale już teraz Was ostrzegam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają, jak pomyślę co zafundowaliśmy sobie za wpłacone już 60 tys.

Dostaliśmy właśnie decyzje od architekta, że mamy zakaz uruchamiania kotłowni ( zwłaszcza nasze bezpieczeństwo), a do Wykonawcy ..." domagam się demontażu istniejącego( wykonanego) systemu zabezpieczenia ciśnieniowego kotła i wykonanie właściwego zabezpieczenia, to jest systemu otwartego - zgodnie z PN-77/B-02413 i z projektem budowlanym budynku oraz Dz.U.Nr75 z 15.06.2002r( DzIVRozdz.4, par.133,pkt.7), otrzymalismy też już opinię od producenta kominów który został przez nas wezwany na budowę - jego opinia - cytuję ...według zaleceń Producenta system kominowy "Duo" jest przeznaczony...aby w/w komin sytuować wewnatrz budynku. Producent nie uznaje gwarancji na montażkomina Presto Duo przy ścianie zew., oraz nie ponosi odpowiedzialności za wadliwe działanie systemu kominowego. Zwrócono również uwagę na podłęczenie urządzenia grzewczego do systemu kominowego. Ze względu na to że stalowy czopuch charakteryzuje się większym współczynnikiem rozszeżalności niż szamot w połączeniu czopuch - komin, należy przewidzieć odpowiednią szczelinę dylatacyjną trwale elastyczną. Powyższe zalecenia ujęte są w instrukcji montażu komina. Brak tej dylatacji może doprowadzić do uszkodzenia trójnika spalinowego komina...."

Dodatkowo do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy ani jednego dokumentu gwarancyjnego, ani jednego atestu na zamontowane urządzenia...ale za to dalej domaga się zapłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety pomimo wielu próśb i wezwania do uzupełnienia dokumentacji dzisiaj otrzymaliśmy pierwszą fakturę za ogrzewanie podłogowe i wylewki i kilka innych nie wynikajacymi z umowy - ale do zapłaty, i z pięknymi pieczęciami KRD.

Bardzo bym chciała dowiedzieć się że to jakiś zły sen...ten wykonawca :evil: jak tylko o nim pomyślę to żyć mi się nie chce, bo brniemy w jakiś bagno za własne pieniądze które będziemy spłacali przez 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...