Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pre-dziennik - W LEŚNYM KRÓLESTWIE ACHAI - komentarze


Recommended Posts

Witaj Achajo,

 

Na naszej ulicy jesteśmy pionierami. To znaczy, że oprócz nas tam na razie nikogo nie ma. Do tego stopnia jesteśmy pierwsi, że nikt wcześniej nie wystąpił o nadanie nazwy - tak więc nazwy po prostu nie ma.

I tak wymyśliliśmy ul. Na Końcu Świata. Po telefonie do urzędu okazało się, że nie przejdzie... Myślimy dalej - ale nie chcemy, żeby to była jakaś Wczasowa, Wypoczynkowa czy Reymonta. Chcemy, żeby nazwa była nieco poetycka, ale też oddawała nasze poczucie humoru. Żeby nie była oklepana, i po prostu nudna...

Jakieś propozycje?

No bo głupio mówić, że dom będzie na ulicy bez nazwy prowadzącej odtąd do miejscowości takiej i takiej...

ulica o ile dobrze zidentyfikowałem na załączonych zdjęciach w dzienniku to w części gimny sąsiedniej zwie się bardzo uroczo: "Nad Świdrem" i ja tak nazywam jej część miejską :-) może warto to zformalizować w urzędzie (w mieście o ile je znam chyba takiej drugiej nie ma)

dojazd od mostku w Wólce Mlądzkiej (na zachód) oprócz zimy jest przejezny dla osobówki i to zaledwie ~1km od szosy i przystanku, więc nie ma wielkiej tragedii, da się przespacerować.

Lokalni "menele" nie są tak groźni jakie wrażenie by chcieli zrobić, i jak już za swojaka uznają to i pomogą, nie przejmuj sie nimi, groźni to oni nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ulica o ile dobrze zidentyfikowałem na załączonych zdjęciach w dzienniku to w części gimny sąsiedniej zwie się bardzo uroczo: "Nad Świdrem" i ja tak nazywam jej część miejską może warto to zformalizować w urzędzie (w mieście o ile je znam chyba takiej drugiej nie ma)

dojazd od mostku w Wólce Mlądzkiej (na zachód) oprócz zimy jest przejezny dla osobówki i to zaledwie ~1km od szosy i przystanku, więc nie ma wielkiej tragedii, da się przespacerować.

Lokalni "menele" nie są tak groźni jakie wrażenie by chcieli zrobić, i jak już za swojaka uznają to i pomogą, nie przejmuj sie nimi, groźni to oni nie są.

Tylko, że mnie "Nad Świdrem" się średnio podoba ;)

No i o ile się nie mylę, to bez sensu będzie, bo numeracja się nie będzie zgadzać, i ludziom wtedy na 100% będzie się mylić, jako, że w bliskiej odległości od siebie będą dwie posesje z nr 1 o tej samej nazwie ulicy. Mogą być problemy tak czy siak, pomimo różnych miejscowości. Dlatego też, będę raczej postulować inną nazwę ;)

Przejezdna jest, ale tam naprawdę są górki i dolinki, korzenie - i łatwo urwać miskę olejową w samochodzie o niskim zawieszeniu. Podczas deszczy też nie jest wesoło.

 

Dzięki za radę co do miejscowego folkloru - trochę mi ulżyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... też se wpadłam, a co :p

 

Ty się wybudujesz rzut beretka od mojej obecnej sąsiadki... :p więc niewykluczone, że będziem się odwiedzać :p

 

 

A dach jak ma mech na dachówce... to znak niesprawnej wentylacji połaci :p dekarze pod mur :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... też se wpadłam, a co :p

 

Ty się wybudujesz rzut beretka od mojej obecnej sąsiadki... :p więc niewykluczone, że będziem się odwiedzać :p

 

 

A dach jak ma mech na dachówce... to znak niesprawnej wentylacji połaci :p dekarze pod mur :p

 

O :D No to cudnie :D Coraz więcej osób ma pojęcie o moim zadupiu - zajefajnie :D

 

Wentylacji połaci?????

Eeee... :o

Pogrubiam sobie ku pamięci - doszkolić się w odpowiednim momencie muszę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierwsza :p

 

Alleluja dziś śpiewajmy,

Bogu cześć i chwałę dajmy,

Bo zmartwychwstał nasz Zbawiciel,

Tego świata Odkupiciel.

Zdrowia, radości i powodzenia

To są najszczersze moje życzenia.

 

http://janbar.jgora.pl/images/wielkanoc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...