Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tak właśnie tu jest taki temat co można podyskutować o zwiększaniu skuteczności kominka jako całości.

Gotowych fotek kominków jest w necie tysiące lub nawet setki tysięcy... ale to tylko jakaś kosmetyka typu fryzjer, makijaż, szminka...

 

Przyznam, że kształtki Cebudu mnie nie rajcują choćby dlatego że ich cena jest wysoka i oderwana od kosztów produkcji. To moje zdanie.

No i w tym wypadku to układanie klocków według schematów.

 

Niestety nie wiem ile kosztuje produkcja kształetek i czy jest oderwana od kosztów produkcji. Przypomnę ci tylko ze na koszt produktu jako całosci nie składa sie tylko cena materiału+robocizna+marza.W 2007 nie było tanszego rozwiazania. Obecnie pracuje zawodowo nad rzeczą ktora ukaże sie dopiero 2013 roku i jestem pewien ze te 3 lata mojej pracy zostaną doliczone do ceny ceny koncowej. Zdjecie wstawiłem w odpowiedzi na twoje zdjecie twojego kominka i pytanie jak można wykorzystac miejsce w kominku.

 

Co do do odbiornika to składa się z 8 kształetek. Spaliny ida pod sufit zawracaja w dół i do komina. Sprawnosc tego kominka wg mnie jest wysoka. Spalam max 3-4 mp drewna i pale raz na 24h przez 4-5 godzin(jeden wsad)

 

Na koniec dodam że nie każdy ma czas na murowanie odbiornika cegiełka po cegiełce. Niektorzy muszą kupic gotowe rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko, albo prawie wszystko rozumiem.

Jeżeli pisze o cenach to w porównaniu z innymi producentami, jakich jest wiele w Polsce. Też porównuje rozwiązania, czy opłaci się skórka za wyprawkę.

Ja tutaj nie pytałem w tym sensie jak wykorzystać tą pustą przestrzeń, bo znanych mi rozwiązań jest wiele.

Tutaj raczej dałem temat do dyskusji, jak by to zrobili inni, nie biorąc pod uwagę rozwiązań już stosowanych. Bo przecież o rozwiązaniach stosowanych, szczególnie tych szeroko promowanych poczytać można w necie.

Czyli mam na myśli rozwiązania niekonwekcjonalne, te które nie mają zaplecza marketingowego. Bo takich przypuszczam jest wiele i warto zwracać na nie uwagę według mnie.

 

Pomijam również fakt, że takimi rozwiązaniami zwiększającymi efekt spalania, jest zainteresowanych w sumie niewielki odsetek klientów. Biorąc pod uwagę ilość stawianych kominków ogólnie. Bo przecież masowo aktualnie jeszcze stawiane są obudowy z płyt GK, lub już według nowszej technologi z płyt izolacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam również fakt, że takimi rozwiązaniami zwiększającymi efekt spalania, jest zainteresowanych w sumie niewielki odsetek klientów. Biorąc pod uwagę ilość stawianych kominków ogólnie. Bo przecież masowo aktualnie jeszcze stawiane są obudowy z płyt GK, lub już według nowszej technologi z płyt izolacyjnych.

 

Niestety tu masz racje :(. Mysle ze wynika to z niewiedzy potencjalnych uzytkowników. Ja miałem szczescie ze w/w firma jest prawie po sąsiedzku wiec niejako wpadłem na nich. Dlatego dobrze ze pojawiaja sie takie wątki na forum bo wydaje mi się ze pomalutku ludzie stawiają na jakość. A dobrze zrobiony kominek to sama przyjemnosc palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak idea ciepłych kominków i wykorzystania możliwości spalanego drewna warta jest propagowania i reklamowania. Nawet tutaj na tym forum.

To forum jednak jest bardzo ogólne, pisze się tu o wszystkich sprawach związanych z budownictwem, wyposażeniem, itp. itp.

Tematy o kominkach giną i są mało widoczne. Świadczy o tym niewielka promilowa ilość piszących w porównaniu z posiadaczami kominków, albo osób planujących budowę kominków.

Na czoło wysuwają się również nic nie warte w sumie polemiki między osobami zainteresowanymi tematem. Jakieś śmieszne uwagi, drwiny i nieraz nawet pretensje, złośliwości że osoby żyjące z budowy kominków biorą za swoją prace pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nieraz poświęcam kilka dni, aby wyszukać producentów towarów które mnie interesują. Potem pisze maile, dzwonie i dowiaduje się więcej. Następnym krokiem jest wizyta w firmie, negocjacje i podpisanie stosownej umowy. To traktuje jako wewnętrzne sprawy mojej firmy.

 

Dlatego niektórych informacji nie podaje na tacy.

 

Dlatego nieraz kompleksowy kominek przez nas wykonany wychodzi taniej, niż by ktoś samodzielnie robił i kupił (22% vat) materiały, wkład, rury i wszystko co potrzebne.

 

piotrul

Ty sam chcesz wykonać kominek? No i to Ty masz dylemat czy żródło ciepła izolować wełną...?

To coś jak grzejniki CO owinąłbyś wełną i zabudował płytami GK...

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Wychodzi zatem gęstość 2,27 i cena 4,12 zł/kg netto.

 

To są dość dobre wskaźniki. Zarówno gęstość, jak na beton, no i cena też nie jest taka wysoka.

Wszystko teraz zależy od parametrów i warunków w jakich może ten materiał być stosowany.

 

Mam prośbę do Bogusława, żeby zważył te cegiełki betonowe, które mu kiedyś wysłałem - nie zapisałem i nie pamiętam jaka gęstość wyszła.

 

Normalnie dla betonów ogniotrwałych opartych na kruszywie szamotowym uzyskiwana jest gęstość na poziomie 2. Potrzebne jest zatem inne kruszywo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płyta 120x50x2,5cm waga 34kg.

 

Tutaj, jak napisałem, gęstość wychodzi 2,27. Przeliczcie, może się mylę.

 

Jeżeli ogniotrwałość zwykła jest na tym poziomie, to temperatura stosowania będzie wynosić maksymalnie jakieś 800st. Nie jest to zatem materiał ogniotrwały (definicja materiału ogniotrwałego mówi o ogn. zwykłej co najmniej 1500(1580)st.)

Edytowane przez Wojtek_796
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 120 cm x 50 cm = 0,6 m2

Co daje ok 233 zł za m2 - netto płyty o grubości 2,5 cm

 

Ostatnio jak się dowiadywałem u innych producentów, to z reguły liczą 200 zł (netto) za m2 płyty grubości 3 cm.

 

Przykładowo również cena betonu BG - 135 (tradycyjny beton szamotowy) - ok 90 zł brutto za 50 kg

 

Dokładniejszy przegląd cen można uzyskać dzwoniąc do producentów zajmujących się produkcją płyt i kształtek do sprzedaży detalicznej.

Są producenci którzy mieszaniki suche mieszają sami, są i tacy co robią wyroby z mieszanek kupowanych - gotowych.

Z reguły producenci nie podają konkretnego pełnego składu mieszanki suchej. No ale to raczej zrozumiałe jest dla wszystkich.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piecach przemysłowych, zastosowane materialy ceramiczne i metale, muszą sprawdzić się w ekstremalnych warunkach.Dla tych materiałów jest to właściwy poligon doświadczalny.To co jest sprawdzone w przemyśle,sprawdzi się w piecu,czy kominku nawet jeśli paleniska zrobione z tych materiałów będą nagrzewać się na kolor czerwony lub żółty.Chcąc w palenisku uzyskiwać wyższe temperatury ,to trzeba zaopatrywać się w materiał do tego przystosowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrul

Jeżeli pomiliłem to przepraszam

 

Bogusław

To są sprawy oczywiste i zrozumiałe.

 

Jeżeli kupujesz, lub zamawiasz konkretne materiały u producenta to nie wskazujesz na jakieś konkretne materiały, tylko określasz swoje oczekiwania i określasz do czego mają być użyte. Technolog, lub osoba kompetentna u producenta wskaże Ci wtedy konkretny materiał i opisze go. Odpada jakieś tam doświadczalne testowanie w własnym zakresie. Kupując gotowe kształtki dymne, czy rury metalowe to przecież ich nie testujemy doświadczalnie.

Do przeprowadzania testów doświadczalnych i określania parametrów są specjalne przystosowane laboratoria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...