Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Spokojny i rzeczowy opis. Według mnie może być podsumowaniem tej całej dyskusji.

 

Reszta to pomieszanie z poplątaniem

 

Boguś , kolejka przed drzwiami stoi kilometrowa :p, na mail'e potencjalnych klientów nie masz czasu odpowiadać :p , a czas na wypisywanie dyrdymałów masz???

W końcu to Twój czas i Twoje poszanowanie klienta :p:P:P

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czepiasz się ( skutecznie- mój błąd :( ) Tak jak Ty nie wyjaśniłeś o jaką ilość energii Ci chodzi- 5kWh czy5kWhx24h,. Pozostała część nie została skomentowana , z czego wnioskuje ,że nie masz zastrzeżeń :p

pzdr.

ps. Jeżeli takowe masz , bądź miły i określ , gdzie pomyliłem się :D

 

Przeczytaj jeszcze raz mój wpis

 

Załóżmy, że nasze mieszkanie potrzebuje 5kWh ciepła na dobę ...

 

Tutaj nawet nie miało to kompletnie znaczenia - chodziło po prostu o tę samą ilość energii. Nie ma wtedy znaczenia czy na dobę, na rok, czy na sekundę.

 

Odnosisz się więc do czegoś, czego nie przeczytałeś.

Wybacz więc, że ja nie mam ochoty czytać i odnosić się do pozostałej części Twojego wywodu. Początek nie zachęca.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boguś , kolejka przed drzwiami stoi kilometrowa :p, na mail'e potencjalnych klientów nie masz czasu odpowiadać :p , a czas na wypisywanie dyrdymałów masz???

W końcu to Twój czas i Twoje poszanowanie klienta :p:P:P

pzdr.

 

Wydaje mi się, że każdego klienta traktujemy indywidualnie. Z kolejkami kilometrowymi przesadziłeś (nie jestem właścicielem BIEDRONKI), ale jak widzę nagminnie lubisz przesadzać, szczególnie jak opisujesz swoje wykonawstwa i dokonania z kominkami. Czytając Twoje wpisy odnoszę wrażenie, że składając kominek z zakupionych elementów + obrobiony kamień, wykonujesz według siebie swoiste perpetuum mobile.

 

 

PS

 

Miałem sen

User tego forum BADER, pod wpływem, przemyśleń wynikłych z czytania tego forum, postanowił poszerzyć swoje umiejętności wykonawcze i poszedł z 4 zeszytami A4 i różnymi kolorowymi długopisami do kolegi forumowego Foresta. Gdy zaszedł, usiadł zmęczony i rzekł:

- uczyć się chcę, chcę poznawać nowe technologie.

Niestety reszty nie pamiętam, ale jestem ciekawy co dalej...

 

 

Myśle, że nie rozczaruje się jego wpisem... chociż przypuszczam co napisze i w jakim swoim stylu.

 

PS 1

ODNOŚNIE KOLEJEK, TO MOŻNA TO TAK POTRAKTOWAĆ.

Najwięcej jest teraz chętnych, aby im rozebrać czopuch z wełny i gipsu i w to miejsce zamontować z TERMOpłyt szamotowych. Kienci ci przeklinają te czopuch gipsowo wełniane. Ciekawe dlaczego?

Zaznaczam, że ja nie chodzę po domach i nie namawiam nikogo na wymiane czopuchów, czy budowanie kominków z Termopłyt. To klienci sami przychodzą. Podkreślam też jednoznacznie, że nie korzystam z żadnych reklam, itp. Jedynie tutaj na forum, ale to inna historia. Cała sieć sprzedaży stworzyłem samodzielnie i samodzielnie nią zarzadzam i dysponuję.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz mój wpis

 

 

 

Tutaj nawet nie miało to kompletnie znaczenia - chodziło po prostu o tę samą ilość energii. Nie ma wtedy znaczenia czy na dobę, na rok, czy na sekundę.

 

Odnosisz się więc do czegoś, czego nie przeczytałeś.

Wybacz więc, że ja nie mam ochoty czytać i odnosić się do pozostałej części Twojego wywodu. Początek nie zachęca.

 

Pozdrawiam

 

Myśłę ,że jednak przeczytałeś:D A gdy brak argumentów , pozostaje czepianie się przecinków:P

 

pzdr.

 

ps. Domyśliłem się ,że być może chodzi Ci o taką samą ilość energii, ale żeby nie było późniejszych niedomówień chciałem to uściślić.

Polecam dla rozrywki K. Ajdukiewicz " Język i poznanie " :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że każdego klienta traktujemy indywidualnie. Z kolejkami kilometrowymi przesadziłeś (nie jestem właścicielem BIEDRONKI), ale jak widzę nagminnie lubisz przesadzać, szczególnie jak opisujesz swoje wykonawstwa i dokonania z kominkami. Czytając Twoje wpisy odnoszę wrażenie, że składając kominek z zakupionych elementów + obrobiony kamień, wykonujesz według siebie swoiste perpetuum mobile.

 

 

PS

 

Miałem sen

User tego forum BADER, pod wpływem, przemyśleń wynikłych z czytania tego forum, postanowił poszerzyć swoje umiejętności wykonawcze i poszedł z 4 zeszytami A4 i różnymi kolorowymi długopisami do kolegi forumowego Foresta. Gdy zaszedł, usiadł zmęczony i rzekł:

- uczyć się chcę, chcę poznawać nowe technologie.

Niestety reszty nie pamiętam, ale jestem ciekawy co dalej...

 

 

Myśle, że nie rozczaruje się jego wpisem... chociż przypuszczam co napisze i w jakim swoim stylu.

 

PS 1

ODNOŚNIE KOLEJEK, TO MOŻNA TO TAK POTRAKTOWAĆ.

Najwięcej jest teraz chętnych, aby im rozebrać czopuch z wełny i gipsu i w to miejsce zamontować z TERMOpłyt szamotowych. Kienci ci przeklinają te czopuch gipsowo wełniane. Ciekawe dlaczego?

Zaznaczam, że ja nie chodzę po domach i nie namawiam nikogo na wymiane czopuchów, czy budowanie kominków z Termopłyt. To klienci sami przychodzą. Podkreślam też jednoznacznie, że nie korzystam z żadnych reklam, itp. Jedynie tutaj na forum, ale to inna historia. Cała sieć sprzedaży stworzyłem samodzielnie i samodzielnie nią zarzadzam i dysponuję.

 

Ostatni raz składałem kominek z nie swoich elementów w 1996r , a i ten był znacznie lepszej jakości ,niż to co proponujesz :D Od 1997 montuję WYŁĄCZNIE obrobione przez siebie elementy kamienne ( coś , o czym znowu nie masz pojęcia :p ) Jeżeli w ogóle wymieniasz czopuchy g-k +wełna ( patrząc na Twoje wpisy o charakterze życzeniowym lub onirycznym :D) , to zapewne są to Twoje własne wcześniejsze realizację lub Tobie podobnych wykonawców:P

Ale cóż, śnij dalej.

pzdr.

 

ps. Z Forestem to mogę przynajmniej podyskutować- czasami udaje mu się używać rzetelnych argumentów, których Tobie brak:(

 

ps2. Życzę bujnego rozwoju sieci. Na pewno poradziłeś już sobie z konkurentem , który pod bokiem sprzedaje ten sam towar 30% taniej :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyśliłem się ,że być może chodzi Ci o taką samą ilość energii

 

Po co tyle myślałeś, przecież napisałem:

 

Oba urządzenia mają te 5kW i "chodzą" godzinę.

 

W jakim to wg Ciebie jest języku? Wskaż ewentualne błędy uniemożliwiające zrozumienie tekstu

 

...elektryczny piec akumulacyjny o mocy 5kW/h (!) po załadowaniu akumulatora w ciągu godziny będzie oddawał ciepło przez ???? ( ale załóżmy ,ża 24 h ) za to farelka powina pracować z mocą o,20833333333 kW/h ( sic! ) w sposób ciągły....

 

Jak mam dalej czytać wywód po takim wstępie.

Powtarzam: nie ma takich jednostek. Podzieliłeś (chyba) 5/24 i co? Dowiedzieliśmy się, że masz kalkulator?

Pomijając wszystko (choć trudno pominąć zmianę przyjętej przeze mnie mocy farelki) - odwróciłeś zupełnie kota ogonem. Stłumienie mocy, a zatem wydłużona dystrybucja ciepła to właśnie cecha urządzeń akumulacyjnych. Znasz wkład kominkowy, który goły będzie dawał 2kW przez okrągłą dobę?

Ja akurat takie urządzenie na drewno na forum pokazałem, ale to waży kilka ton i przy tym nie kosztuje majątku - to tak nawiasem.

 

Nauczyłem się już, że nie należy niepotrzebnie przedłużać dyskusji z kimś, kto stosuje taktykę na zmęczenie przeciwnika. Już się zmęczyłem.

 

Pozdrawiam szanowne.

Edytowane przez Wojtek_796
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz składałem kominek z nie swoich elementów w 1996r , a i ten był znacznie lepszej jakości ,niż to co proponujesz :D Od 1997 montuję WYŁĄCZNIE obrobione przez siebie elementy kamienne ( coś , o czym znowu nie masz pojęcia :p ) Jeżeli w ogóle wymieniasz czopuchy g-k +wełna ( patrząc na Twoje wpisy o charakterze życzeniowym lub onirycznym :D) , to zapewne są to Twoje własne wcześniejsze realizację lub Tobie podobnych wykonawców:P

Ale cóż, śnij dalej.

pzdr.

 

ps. Z Forestem to mogę przynajmniej podyskutować- czasami udaje mu się używać rzetelnych argumentów, których Tobie brak:(

 

ps2. Życzę bujnego rozwoju sieci. Na pewno poradziłeś już sobie z konkurentem , który pod bokiem sprzedaje ten sam towar 30% taniej :p

 

Domyślałem się, że coś walniesz w swoim stylu piszacego nocą.

Jednak nie podejrzewałem, że tak nisko dasz poprzeczkę i na tak niski poziom zejdziesz tak szybko.

Pozdrawiam

 

ps2. Życzę bujnego rozwoju sieci. Na pewno poradziłeś już sobie z konkurentem , który pod bokiem sprzedaje ten sam towar 30% taniej http://forum.muratordom.pl/images/smilies/bleh.gif

Widzę, żeś po drinkach...

nie widziałeś, nie dotykałeś, ale to i tak dla Ciebie ten sam towar, boś znawca wielki...

łoooo matko jedyna

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co tyle myślałeś, przecież napisałem:

 

 

 

W jakim to wg Ciebie jest języku? Wskaż ewentualne błędy uniemożliwiające zrozumienie tekstu

 

 

 

Jak mam dalej czytać wywód po takim wstępie.

Powtarzam: nie ma takich jednostek. Podzieliłeś (chyba) 5/24 i co? Dowiedzieliśmy się, że masz kalkulator?

Pomijając wszystko (choć trudno pominąć zmianę przyjętej przeze mnie mocy farelki) - odwróciłeś zupełnie kota ogonem. Stłumienie mocy, a zatem wydłużona dystrybucja ciepła to właśnie cecha urządzeń akumulacyjnych. Znasz wkład kominkowy, który goły będzie dawał 2kW przez okrągłą dobę?

Ja akurat takie urządzenie na drewno na forum pokazałem, ale to waży kilka ton i przy tym nie kosztuje majątku - to tak nawiasem.

 

Nauczyłem się już, że nie należy niepotrzebnie przedłużać dyskusji z kimś, kto stosuje taktykę na zmęczenie przeciwnika. Już się zmęczyłem.

 

Pozdrawiam szanowne.

 

I każdy dowiedział się ,że mam kalkulator- zdrajco :D

Twoje założenie ,że farelka ma pracować przez godzinę z mocą 5kWh było oparte na z góry nieprawdziwej hipotezie , dlatego pokazałem ,że przy Twoich założeniach powinna pracować w sposób ciągły i z wielokrotnie mniejszą mocą , dzieki czemu mamy wiekszy wpływ na komfort termiczny w domu :p Podobna analogia, a do tego się odnosimy, jest przy kominkach akumulacyjnych , które pracują z olbrzymią mocą przez krótki czas , po czym w sposób bezwładny oddają nagromadzone ciepło. Kominki konwekcyjne pracują z dużo mniejszą mocą w sposób ciągły, dostarczając tyle ciepła ile w danym momencie potrzebuje odbiorca . I tu zawarta jest różnica .

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "Goły " , ale jeżeli to samo co ja , to na rynku są dziesiątki wkładów zdolnych pracować z mocą 2kWh w sposób ciągły- przeczytaj sobie jakąś instrukcję np. Jotula :D lub innego producenta , który zadał sobie trud podania mocy minimalne z jaką może poprawnie pracować jego wkład. Mój pracuje od 2,5 kWh :D

 

pzdr.

 

Chyba kiedyś pisałeś ,że nie zajmujesz się budową kominków? Jeżeli nie jest tajemnicą , zdradź profesję- produkcja , sprzedaż, dytrybucja czegoś z szmotu itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślałem się, że coś walniesz w swoim stylu piszacego nocą.

Jednak nie podejrzewałem, że tak nisko dasz poprzeczkę i na tak niski poziom zejdziesz tak szybko.

Pozdrawiam

 

 

Widzę, żeś po drinkach...

nie widziałeś, nie dotykałeś, ale to i tak dla Ciebie ten sam towar, boś znawca wielki...

łoooo matko jedyna

 

Kolejne pudło - jestem prawie abstynentem :D

 

Nie wiedziałem ,że rzuciłeś Unirola :p

pzdr.

 

ps. piszę nocą załatwiwszy najpierw sprawy swoich klientów- oni mają pierwszeństwo.

Ja odpisuje na mail'e :p

Edytowane przez Bader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QUOTE=Bader;5494321]A co , nie należy do Twojej oferty:P?

 

Bader a do Twojej nie należy? Jeszcze nie tak dawno rozpisywałeś się o tym tutaj na forum ile wkładów UNIROLU zamontowałeś.

Skaczemy sobie od szamotów do wkładów, poprzez farelki, itp.

 

Jak ktoś nie widzi różnicy między montażem a sprzedażą, to nic dziwnego ,że z rozróżnianiem innych rzeczy ma problemy :D

Wojtek przynajmniej posłużył się sensowną analogią , która jednak wykracza poza zakres Twojego pojmowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rok temu Bader udawałeś klienta, a chodziło Ci o informacje, by stać się mądrzejszy. Teraz już uważasz, że mądrość już tak Cię wypełniła, ze możesz atakować tych, od których co nieco się dowiedziałeś, a nawet próbujesz zrobić wyścig szczurów by ich zdeklasować.

Mogę tylko dodać, że nigdy nie piszę wszystkiego, a przez ostatni rok ciężko pracowałem w tych tematach :). Myślę, że Inni tu zostawiający ślad, też ciężko pracowali w tym czasie, więc do "peletonu" masz jeszcze duży kawałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze rok temu Bader udawałeś klienta, a chodziło Ci o informacje, by stać się mądrzejszy. Teraz już uważasz, że mądrość już tak Cię wypełniła, ze możesz atakować tych, od których co nieco się dowiedziałeś, a nawet próbujesz zrobić wyścig szczurów by ich zdeklasować.

Mogę tylko dodać, że nigdy nie piszę wszystkiego, a przez ostatni rok ciężko pracowałem w tych tematach :). Myślę, że Inni tu zostawiający ślad, też ciężko pracowali w tym czasie, więc do "peletonu" masz jeszcze duży kawałek.

 

Komuś widzę potrzebny jest 29 fakultet- magisterium z czytania ze zrozumieniem :p Możesz mnie zacytować jako klienta :D Bardzom ciekaw :D

Gratulacje , kolejny raz mnie ubawiłeś :D

 

ps. dowiedz się kiedyś po co 'chłopi" upychali kamienie spod torów w kafle, zamiast ich krytykować. Wiedzieli co robią , mimo że Szrajbera nie czytali :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do chłopa nic nie mam, ponieważ jakie życie mu zafundowali rządzący takie miał.

W tym samym czasie gdzie indziej, chłopi wkładali w kafle szamot o klasie jakiej do dziś się u nas nie sprzedaje. Nie uważasz, że powinieneś się leczyć ?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do chłopa nic nie mam, ponieważ jakie życie mu zafundowali rządzący takie miał.

W tym samym czasie gdzie indziej, chłopi wkładali w kafle szamot o klasie jakiej do dziś się u nas nie sprzedaje. Nie uważasz, że powinieneś się leczyć ?????????

 

Leczyć albo uczyć. Chłopie de wczoraj nie wiedziało, że zduństwo współczesne

produkuje szczelne paleniska, a mądrzył się przez rok jak Salomon. Daj mu spokój,

niech sobie pisze dyrdymały jak lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bader już poległ ale za to piecoholik-filozof się uaktywnił ze swoimi mądrościami z historii Polski.

..................Chłopi robili piece tylko w kuchni, "domowym sposobem" z gliny i kamienia, mające palenisko na polepie. Często były to piece typu "ruskiego". Zajmowały one blisko 1/4 pomieszczenia i oprócz gotowania służyły jako miejsce do spania, przynajmniej dla chorych, dzieci i osób starych. Główny koszt pieca stanowiły płytowe kafle: reliefowe i gładkie, jednokolorowe i wielokolorowe, jednakowe lub z różnorodnym planem tematycznym...............

Przecież zapiecka Magnaci im nie fundowali sami go sobie robili tak jak musieli mieć jakieś ochrony zimą na nogach przed śniegiem .....ale odbiegam nieco od tematu.

Z rozplanowaniem wnętrza chałup wiejskich miały związek znajdują się tam urządzenia ogniowe, tj. palenisko otwarte lub zamknięte służące do gotowania, piec do pieczenia i gotowania, piec do ogrzewania oraz przewody do odprowadzania dymu i pary, czyli otwór w pułapie, kapa i komin. Najstarszą formą urządzeń ogniowych były otwarte ogniska umieszczane wprost na klepiskach bądź na glinianych lub kamiennych podkładach.

Do końca XIX wieku większość domów wiejskich była dymna, tj. dym wychodził drzwiami do sieni i stamtąd otworami w dachu na zewnątrz. Piec znajdował się w kącie izby przy ścianie oddzielającej ją od sieni i składał się z dwóch zasadniczych części: dużego pieca do pieczenia chleba oraz pieca do gotowania w postaci trzonu – nalepy, nad którą stopniowo modernizując urządzenia ogniowe, umieszczano kapę do odprowadzania dymu i pary na strych.

sie te chłopy CO nie bały i żyły w biedzie ale żyły :mad:.Bogusław pierdnięciem zaczyna doganiać bohunia.:D

 

eniek zaczyna leczyć to dobry znak ale może najpierw zacząć od swojego podwórka zanim zacznie się wysuwać pochopne wnioski.W watasze jesteście silni drodzy branżyści.:cool:

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamień jest używany do dziś ale w warstwie licowej zamiast kafli czy innego materiału. Można to znaleźć w piecach Temp Cast.

Po wyżej 450*C kamień "rośnie" i jeśli nie ma odpowiednich dylatacyj to "rozpiera"piec czy doprowadza do pęknięć kafle, w które został włożony, Używanie kamieni i gliny jako materiału ogniotrwalego i mogącego kumulować ciepło jest jak najbardziej na miejscu, ale piece takie wymagają najczęściej corocznej naprawy i zajmują dużo miejsca, ponieważ w porównaniu z piecem z ceramiki przypominają bardziej pierzynę, czyli mają duże gabaryty.

Łatwo to dziś sobie wyliczyć, gdy znamy zapotrzebowanie na ciepło w budynkach i możliwość kumulacji przez ceramikę, glinę z piaskiem i kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...