Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bader już poległ ale za to piecoholik-filozof się uaktywnił ze swoimi mądrościami z historii Polski.

 

 

Hier ! :D A z czym tu dyskutować? Jeden opiera wywód na z góry fałszywym założeniu , po czym czepia się "przecinków ", aby nie odpowiadać na kontrargumenty, drugi robi ze mnie klienta , ale udowodnić nie potrafi ( stara zasada- obrzuć błotem , coś się przylepi :) ),a następny alkoholika ( jeszcze chwila i złodzieja , bo jak wiadomo " każdy pijak to złodziej :D )

Zabawne ,że w całym tym polskim kociołku, jak zawsze ginie sedno - farelka jest lepsza :p

 

I tak Niku , wiadomości o mojej śmierci są znacznie przesadzone :D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja opowiadam się za nikim compim

ja zostałem zjechany tutaj że nie zalożyłem kominka zakumulacją, zę zalożyłem małe gówno

tylko że osoby piszące to nie zauważyły że u mnie więcej niż 2,5 metra drewna nie spale nigdy

tak naprawdę nie spale więcej niż 1,5 drewna [tak to wychodzi z copu pompy]

to ile zaoszczędze dzięki akumulacji?

polowę hehe

:lol2:

no to u mnie wyjdzie 150zl oszczędności rocznie już lece kupować akumulację

wczujcie się w sytyuację nas amatorów

to że ja używam wkrętarki za 2000zł nie znaczy że powiem amatorowi że kupił gówno za 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja opowiadam się za nikim compim

ja zostałem zjechany tutaj że nie zalożyłem kominka zakumulacją, zę zalożyłem małe gówno

tylko że osoby piszące to nie zauważyły że u mnie więcej niż 2,5 metra drewna nie spale nigdy

tak naprawdę nie spale więcej niż 1,5 drewna [tak to wychodzi z copu pompy]

to ile zaoszczędze dzięki akumulacji?

polowę hehe

:lol2:

no to u mnie wyjdzie 150zl oszczędności rocznie już lece kupować akumulację

wczujcie się w sytyuację nas amatorów

to że ja używam wkrętarki za 2000zł nie znaczy że powiem amatorowi że kupił gówno za 200zł

 

Dobrze malux, że sam utożsamiasz się z grupą etatowych

dyskutantów o wszystkim i o niczym . Compi i Nikt to chociaż

o swoich kominkach mogą coś powiedzieć. Ty zostaw sobie

energię na przyszłą wiosnę, jak popalisz i będziesz coś wiedział

na temat w którym się wymądrzasz :)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hier ! :D A z czym tu dyskutować? Jeden opiera wywód na z góry fałszywym założeniu , po czym czepia się "przecinków ", [...]

 

Witam!

 

Przypomnę to "fałszywe założenie":

 

Załóżmy, że nasze mieszkanie potrzebuje 5kWh ciepła na dobę i mamy do dyspozycji elektryczny grzejnik o mocy 5kW. Grzejemy zatem przez 1 godzinę na dobę (prosty rachunek).

Paweł jednak grzeje farelką, Gaweł piecykiem akumulacyjnym. Oba urządzenia mają te 5kW i "chodzą" godzinę.

 

Wskaż Szanowny Trollu, co tu jest fałszywego. Czy w ogóle założenie może być fałszywe? Wniosek, teza, ale założenie?

 

A "przecinek", którego się, jak szanowny kolega raczył zauważyć, to jego ignorancja i brak podstawowej wiedzy w dziedzinach, na które się często powołuje. Tylko po co wciąż o tym przypomina?

Ja się też, podobnie jak każdy z nas, na pewnych dziedzinach nie znam, tylko że się w tych tematach nie wypowiadam, a już na pewno nie nękam i nie powoduję irytacji u kogoś, kto mi wytknie błąd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ja zostałem zjechany

Malux ... zaryzykował bym jednak stwierdzenie że zostałeś przez wszystkich branżystów (poza jednym :D) bardzo doceniony za to, że nie uległeś wełniano - gipsowokartonowej modzie i znalazłeś jednak inne, równie niedrogie rozwiązanie oparte na tym co w zduństwie (niektórzy nazywają to "kominkarstwem") jest solą tej branży ...

Znalazłeś się także tym samym po "tej lepszej stronie mocy", także czoła schyliliśmy ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przypomnę to "fałszywe założenie":

 

 

 

Wskaż Szanowny Trollu, co tu jest fałszywego. Czy w ogóle założenie może być fałszywe? Wniosek, teza, ale założenie?

 

A "przecinek", którego się, jak szanowny kolega raczył zauważyć, to jego ignorancja i brak podstawowej wiedzy w dziedzinach, na które się często powołuje. Tylko po co wciąż o tym przypomina?

Ja się też, podobnie jak każdy z nas, na pewnych dziedzinach nie znam, tylko że się w tych tematach nie wypowiadam, a już na pewno nie nękam i nie powoduję irytacji u kogoś, kto mi wytknie błąd.

 

Pozdrawiam

Jest taka podstawowa, jedyna zasada w internecie.

 

NIE KARMIĆ TROLLI

to jedyna rada TROLL nie karmiony umiera w danym miejscu i szuka w innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaseta kominkowa wiadomo jak działa i można do niej dorobić odbiornik ceramiczny do odbioru ciepla ze spalin, a samą obudowę można zrobić z materiałów lekkich , które nie zmagazynują ciepła lub ciężką, która trochę ciepła jest w stanie przyjąć .

Można jednak to odwrócić i w miejsce kasety metalowej zrobić "kasetę" z grubej ceramiki a za miast odbiornika ceramicznego , odbiornik metalowy chłodzony bezpośrednio powietrzem. Ta zamiana spowoduje buforowanie ciepła przy każdym paleniu. Jeżeli z kolei tą ceramiczną kasetę otoczymy izolacją, to ciepło spowolnimy z wyjściem na dom na ok 12 godzin i przez następne 12 godzin będzie wychodzić przez tą izolację. Jesli między izolacją a gorącym paleniskiem zrobimy przewietrzenie z możliwoscią zamykania i otwierania, wtedy te ciepło możemy wypuszczac bezposrednio po rozpaleniu.

Urządzenia grzewcze można robić w różnych wariantach i wybierać według zapotrzebowania, a nawet widzimisię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no one special (nikt) nie przesadzasz? Bogusława bardzo fajnie się czyta i można w między czasie dowiedzieć się całkiem fajnych spraw, nieprawdzaż ?

 

Popieram w 100%

 

A NIKTa staram się nie czytać już od jakiegoś czasu... również trenuje się, aby nie odpowiadać na jego (....) zaczepki w stosunku do mojej firmy i jednocześnie osób z nią współpracujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przypomnę to "fałszywe założenie":

 

 

 

Wskaż Szanowny Trollu, co tu jest fałszywego. Czy w ogóle założenie może być fałszywe? Wniosek, teza, ale założenie?

 

A "przecinek", którego się, jak szanowny kolega raczył zauważyć, to jego ignorancja i brak podstawowej wiedzy w dziedzinach, na które się często powołuje. Tylko po co wciąż o tym przypomina?

Ja się też, podobnie jak każdy z nas, na pewnych dziedzinach nie znam, tylko że się w tych tematach nie wypowiadam, a już na pewno nie nękam i nie powoduję irytacji u kogoś, kto mi wytknie błąd.

 

Pozdrawiam

 

Proszę bardzo , mała lekcja logiki - http://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdzenie .

 

1. Grzejemy zatem przez 1 godzinę na dobę

 

2.Paweł jednak grzeje farelką, Gaweł piecykiem akumulacyjnym

 

3. Oba urządzenia mają te 5kW i "chodzą" godzinę.

 

Często twierdzenia zbudowane są na fałszywych założeniach, takich aby dzięki nim można było bronić postawioną tezę . Tezą całego Twojego wywodu jest " piec akumulacyjny " lepiej spełni zadanie ogrzania mieszkania. I przy wypisanych założeniach taką tezę łatwo obronić, tylko......że jaki idiota odpali 5kWh farelkę na jedną godzinę, skoro takie jest zapotrzebowanie mieszkania przez 24h??????????? Doprowadziłoby to do "ugotowania" znajdujących się tam organizmów żywych :p( dlatego kalkulator przydaje się :D ) Gdy odrzucimy pierwsze i trzecie założenie , a właściwie zmodyfikujemy je do " jedno i drugie urządzenie ma za zadanie ogrzać mieszkanie", to moje wnioskowanie jest prawidłowe i dowodzi wyższości farelki nad piecem akumulacyjnym.

Twoje dowodzenie przypomina mi anegdotkę ze Szwejka. Przyszła do niego( S ) babcia kupić papugę , gdy poprzednia jej zdechła po wyrwaniu ogona przez łabuziaków, a kupiła ślepego, złego buldoga bez ogona,żegnana słowami Szwejka " niech jemu spróbują wyrwać ogon " :D

 

Farelka i piec akumulacyjny to dwa różne urządzenia , pracujące w różny sposób, które mają za zadanie wykonać tą samą pracę- coś ogrzać. Nie ja próbowałem usilnie zmusić, by jedno pracowało identycznie jak drugie :p , a tylko wykazałem ,że praca jednego jest lepsza z punktu widzenia komfortu ogrzewania.

 

Szanownego kolegi , jak widać nie zamierzam obrażać- wyniosłem to z domu ( swojego :D )

 

Pozdrawiam sedecznie i życzę sukcesów na zawodowym polu. :D

 

ps. Nie wypisywałem wszystkich założeń celowo, aby nie gmatwać wywodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...