Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Popieram w 100%

 

A NIKTa staram się nie czytać już od jakiegoś czasu... również trenuje się, aby nie odpowiadać na jego (....) zaczepki w stosunku do mojej firmy i jednocześnie osób z nią współpracujących.

 

Facet jak nie miałeś reklamy byłeś kimś ..kimś z którym można było wymieniać poglądy.Teraz pierniczysz byle coś pierdnąć.Ludzi którzy mają większą wiedzę od ciebie nazywasz Trollem.Nieładnie drogi branżysto...Boże poniosło mnie przepraszam.Nie mając własnego zdania nauczyłeś się powielać wypowiedzi innych.Weź tą reklamę ze stopki skasuj bo razi w oczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bader, znów da się czytać tylko do tego momentu:

 

 

 

W wikipedii nt jednostek też pewnie coś jest.

 

Dobranoc

 

To może polubownie- Ja postaram się nie popełniać błędów zw. z jednostkami a szanowny Kolega bęłdów logicznych :) i wrócimy do istoty tematu ,tak pięknie przez sz. Kolegę zamydlanego:P

Może łaskawie Kolega wyjaśni gdzie leży niespójność mojego rozumowania, bez uciekania się do wykrętów.

 

pzdr.

 

ps. Jak widzę, łatwiej mi się przyznać do drobnych błędów , niż Koledze do zasadniczych.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

mam problem z rozwiązaniem kwestii rodzaju obudowy (płyta KW lub akumulacja). Jako wkład wybiorę coś pewnie z produkcji firmy PAMA z szamotem, chciałabym ciepłą zabudowę z odzysku ciepła ze spalin. Wysokość osi trójnika komina 165 cm (komin systemowy) wysokość całkowita kominka to ok. 120 cm, pozostaje zatem niewiele miejsca na kręgi szamotowe. Głębokość jaką mogę zagospodarować to max. 80 cm, głębokość kominka to 55 cm.

I pytanie, czy jest sens pchać się w ciepłą obudowę jeśli nie będzie można zastosować kręgów ? Temp. spalin na wyjściu kominka to wg. producenta ponad 500 stopni, większość ciepła pójdzie w komin, dodatkowo można go uszkodzić

Kominek będzie usytuowany tak że jego prawa krawędź będzie oddalona o ok. 10cm od lewej krawędzi komina.

 

Czy nie lepiej kupić wkład żeliwny i zrobić grawitacyjne DGP ? Kominek ma dogrzewać salon o kubaturze ok. 100m3 + dwa przyległe pokoje 50m3.

Nie wykluczam używania go jako główne źródło ciepła.

 

Pozdrawiam,

Ankawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy nie lepiej kupić wkład żeliwny i zrobić grawitacyjne DGP ? Kominek ma dogrzewać salon o kubaturze ok. 100m3 + dwa przyległe pokoje 50m3.

Nie wykluczam używania go jako główne źródło ciepła.

 

Pozdrawiam,

Ankawie

 

Trudno Ci będzie jednym kominkiem ogrzać trzy pomieszczenia (zwłaszcza jeżeli są rozdzielone ścianami) - jeden duży grzejnik na cały dom z reguły się nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Państwu.

Ankawie - użyj innego paleniska (wkładu), takiego z płaskim sklepieniem, który równocześnie będzie świetnie sprawdzał się w konwekcji.

Z oferty Kratki.pl polecił bym Ci np. Basię (wersja z podwójną lub pojedynczą szybą).

Może być tak ustawiona że wylot znajduje się na wysokości mniejszej niż 80 cm od ziemi. I wtedy masz masę miejsca na akumulację w postaci kanałów umieszczonych na dodatkowej konsoli (uwaga - nie bezpośrednio na wkładzie ze względu na płaską konstrukcję sklepienia), lub całkiem pokaźniej wielkości radiator dorobiony na miarę do Twojego kominka.

Piotr Batura opisywał na FM osiągi Basi i do takiej akumulacji, połączonej z konwekcją nadaje się całkiem przyzwoicie.

Pozdrawiamy i zapraszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Państwu.

Próbowałeś Salonie zamknąć go szczelnie po paleniu ?

Sam jesteś salon ... :p

Nie i nie będę próbował, bo jak sam wiesz do tego to niekoniecznie ... ale już do konwekcji i niejako ... hm ... przy okazji akumulowania tych 800 bez mała stopni na wylocie ... to jak najbardziej ...

Pozdrawiamy i zapraszamy.

PS. Podepnę Basię jesienią do parometrowych kanałów i zabuduję w podwójnym płaszczyku z szamotu i magnezytu, ale o tym może Forest opowie bo mi będzie pomagał ... :D

Coś mi musi salon przecież ogrzać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo,jest i Salon,o którym wspominał Forest,po sądziedzku :)

Trzeba odwiedzić,bo Basia niebawem będzie "brana" ;)

 

Umów się z Sal... tfu z Forestem i jedźcie tam razem....

 

 

Co do Basi i eksperymentów z nią kumulacyjnych. Chyba Ci Salon odbiło :D.

Nie szkoda czasu? Przecie wiadomo, ze kanały nagrzeje i zaraz potem

będzie je schładzać. Musieli by też listwę kierunkową nad szybą zmienić.

Już im zwracałem uwagę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eniu czytałam dużo Twoich rzeczowych odpowiedzi, czy mógłbyś mi pomóc w kwestii rozwiązania problemu jaki opisałam powyżej ?

 

Jak dla mnie za dużo niejasności.

1.Dlaczego 120 cm wysokości (szczególnie przy trójniku

na 165 cm)

2. Głębokość 55, ale w sumie to mogłoby być 80(?).

3. 10 cm od komina. A dlaczego nie 12 albo 3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1

~120 cm to wysokość wkładu PAMY pozostałe ~40cm to miejsce na podłączenie rury ze spalinami.

Ad.2

W sumie mogłoby być 80 (ograniczają mnie już położone płytki na podłodze o wymiarach 180x120).

Ad.3

Podobnie jak wyżej, oczywiście wkład może być przesunięty równie dobrze o 5 jaki i 20 cm względem komina -max. to 40 cm, inaczej wejdę z obudową na parkiet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Państwu.

Eniu ... no muszę mieć coś co albo szybciutko ogrzeje albo będzie wysyłać do tego co ciepło ma dopiero trzymać ... a jak trzymać już będzie to się odetnie i po sprawie.

Poza tym czasu to mi na to szkoda nie będzie a i "firmowość" do pewnych rzeczy zobowiązuje.

No i Forest ... powiedział że pomoże ... :yes:

 

Arturo ... zapraszam ...

 

Zapraszam i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Państwu.

Eniu ... no muszę mieć coś co albo szybciutko ogrzeje albo będzie wysyłać do tego co ciepło ma dopiero trzymać ... a jak trzymać już będzie to się odetnie i po sprawie.

Poza tym czasu to mi na to szkoda nie będzie a i "firmowość" do pewnych rzeczy zobowiązuje.

No i Forest ... powiedział że pomoże ... :yes:

 

Arturo ... zapraszam ...

 

Zapraszam i pozdrawiam.

 

Eh, dupa z tego Panie Salon będzie. Z Forestem lub bez Foresta...

Mieliśmy tu niedawno takiego co za blaszanki duszę zduna zaprzedał....

Basia Ci zmysły pomieszała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi Salon do Niesalonu by zagrać w niesalonowca.

Kaset i odbiorników jest w sprzedaży sporo i aż prosi się, by to usystematyzować pod względem przydateczności do spożycia, a właściwie chodzi o ocenę w liczbach lub klasach jak np auta. Wtedy wiadomo by było co jest tramwajem a co odrzutowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, dupa z tego Panie Salon będzie. Z Forestem lub bez Foresta...

Mieliśmy tu niedawno takiego co za blaszanki duszę zduna zaprzedał....

Basia Ci zmysły pomieszała...

Coś podopnego

To takie historie się zdażają w realu też? Raczej chyba nie bo to tak jak bywa, wesoło się nie kończy.

 

O jakiej Basi dyskutujecie, o tej co miała ładny biust?

 

Bo chyba nie o wkładzie nazwanym Basia.

Ten co tutaj pod tym linkiem jest wystawiony do sprzedaży w największym pasażu handlowym w Polsce.

http://allegro.pl/wklad-kominkowy-basia-15kw-z-wernikulitem-kratki-i2550495100.html

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...