Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Niee, pytałem czy warto układać te cegły wokół rury jak tutaj:

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=142744

 

a mój projekt jest tutaj:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181603-Robimy-zabudow%C4%99-kominka-samemu/page27

post nr.535 :)

 

ale raczej zrezygnuję z szamotu na plecach kominka z tego względu że chcę aby kominek wystawał jak najmniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Inwestor zaizolował sobie rurę i będzie miał miniej podgrzane powietrze w obudowie, a wyższą temperaturę w kominie. Izolacja ścian jest dobra i najlepiej byłoby teraz przyłożyć cegły do tej izolacji.Gdyby rura miała odzielną komorę np drugą rurę o średnicy dwukrotnie większej, nałożonej na tą rurę, nawet ze zwykłej blachy ocynkowanej z wymuszonym wlotem i wylotem powietrza wtedy chłodzenie rury się zwiększy czyli obniży temperatura spalin idących do komina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

W moim przypadku rura spalinowa również będzie zamknięta w zabudowie razem z piecem z kafli. Z Waszych ostatnich wpisów wynika, że po naładowaniu pieca (nagrzaniu) rura spalinowa będzie powodowała jego szybsze wychładzanie. Odizolować, czy jak radzi Bogusław wykonać komorę nie jestem w stanie - nie mam miejsca.

Kolejna kwestia, czy nie dołożyć w szczelinę pomiędzy ścianą a piecem cegiełek (posiadam rozbiórkową czerwoną 100-letnią kominówkę)? I czy na ścianę za piecem dać wełnę, czy płyty krzemianowo-wapniowe? Dostęp jest utrudniony, więc z wełną jest łatwiej.

Podpowiecie cosik?

Edytowane przez Karlsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej,

kłaniam się wszystkim i pozdrawiam...

 

Myślicie, że (moje) rozbiórkowe ceramiczne moduły akumulacyjne nadadzą się jeszcze do czegoś? Przy kominku?

Wykonawca nie chce ich zastosować, bo z nowymi garami chce robić.

Edytowane przez bajanadjembe
l mi na kawiaturze nawala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej,

kłaniam się wszystkim i pozdrawiam...

 

Myślicie, że (moje) rozbiórkowe ceramiczne moduły akumuacujne nadzą się jeszcze do czegoś? Przy kominku?

Wykonawca nie chce ich zastosować, bo z nowymi garami chce robić.

 

A dlaczego wykonawca twierdzi, ze niedobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po zdjęciu, masz piec nie w kij dmuchał. Ogrodnik raczej Ci go nie składał. Nie potrafi nic podpowiedzieć?!

 

Mechanik z wykształcenia :), ale teraz zajmuje się lepieniem piecuchów. Sam bym się zajął takimi klockami lego for adults.

Nie rozmawiałem z nim na temat wrzucenia dodatkowej masy pomiędzy ścianę a piec. Czytając ten wątek pomysł się nasunął, jednak posty o "nieszczęsnym" umieszczaniu rury spalinowej w jednej zabudowie z masą akumulacyjną lekko wzbudzają mój niepokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik z wykształcenia :), ale teraz zajmuje się lepieniem piecuchów. Sam bym się zajął takimi klockami lego for adults.

Nie rozmawiałem z nim na temat wrzucenia dodatkowej masy pomiędzy ścianę a piec. Czytając ten wątek pomysł się nasunął, jednak posty o "nieszczęsnym" umieszczaniu rury spalinowej w jednej zabudowie z masą akumulacyjną lekko wzbudzają mój niepokój.

 

To może poczytajcie sobie razem z mechanikiem jak działa Thermokaust, a jak nic nie skumacie, masz blisko do źródła. Krzysiek jest gadatliwy, szczególnie o swoim "dziecku". Warto wiedzieć co się kupuje. O mechaniku nie wspomnę, że mógłby wiedzieć co składa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkolenia są za krótkie by uczyć myślenia. ;)

 

Jeśli piec jest szczelny, to po spaleniu drewna i zamknięciu go, ustaje ruch gazów. Po za tym, chyba nie o tym dziwnym podłączeniu które widać na zdjęciu, toczyła się tu dyskusja. Nie dam głowy, bo piąte przez dziesiąte ją czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie o tym. Było o ażurowym układaniu cegieł wokół rury spalinowej od kominka.

Ja przekładając to na własne podwórko zastanawiam się, czy część przestrzeni pomiędzy ścianą a piecem nie "wypełnić" cegłami - dodatkowa masa akumulacyjna. I jak bardzo po wygaszeniu pieca rura spalinowa będą w jego zabudowie będzie wychładzać piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego wykonawca twierdzi, ze niedobre?

No...właściwie nie powiedział, że niedobre. Tylko na niektóre rzeczy zwrócił uwagę:

Tam gdzie te rury miękkie do garka wchodziły, pęknięcia są.

Ponieważ więcej garów potrzeba, najlepiej jak wszystkie nowe będą.

Aha, i jeszcze dlatego, bo nie będzie odpowiadał... za instalację gdyż nie ma pewności czy pod wpływem temperatury coś nie trachnie ("może w transporcie do jakichś uszkodzen doszło"), czy jeszcze gdzieć jakichś pęknięć nie ma, nawet nie ma zamiaru sprawdzać. A jak sam zamówi, przywiezie, zamontuje - to przynajmniej wie czego użył i spać spokojnie będzie mógł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...właściwie nie powiedział, że niedobre. Tylko na niektóre rzeczy zwrócił uwagę:

Tam gdzie te rury miękkie do garka wchodziły, pęknięcia są.

Ponieważ więcej garów potrzeba, najlepiej jak wszystkie nowe będą.

Aha, i jeszcze dlatego, bo nie będzie odpowiadał... za instalację gdyż nie ma pewności czy pod wpływem temperatury coś nie trachnie ("może w transporcie do jakichś uszkodzen doszło"), czy jeszcze gdzieć jakichś pęknięć nie ma, nawet nie ma zamiaru sprawdzać. A jak sam zamówi, przywiezie, zamontuje - to przynajmniej wie czego użył i spać spokojnie będzie mógł.

 

Powiedz mu, że fachowiec raczej potrafi swym okiem określić co się nadaje, a co nie. :rolleyes: Tym bardziej jak "w ogniu" już było, widać co dobre, a co nie. Pękniętych nie musi używać. A te nowe to skąd wie, czy transport dobrze zniosły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...