Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Takie rozwiązania (zdjęcia) znalazłem dziś w internecie. To nie jest Polska firma.

Też mi się to nie widzi, no ale oni tak to robią. Przyznam że nie odważyłbym się tak zrobić u klienta w Polsce.

No ale warto poznać i zobaczyć jak wykonują poza Polską.

Zresztą tutaj jest film z realizacji:

1 http://www.youtube.com/watch?v=RO6xhHHCzis&feature=player_embedded

 

A o tym filmie co Wojtku powiesz

2

 

Tutaj już grubsza kasowo inwestycja:

http://www.grupa.owo.pl/towary/1.jpg

 

Efekt końcowy:

http://www.grupa.owo.pl/towary/2.jpg

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odbiornik ciepła może być w różnym kształcie końcowym i można w jago warstwie licowej zastosować materiały mniej lub bardziej drogie.Sposób nakładania tynków i oklein,to temat też bardzo ciekawy, i wszelkie informacje o tym mile widziane.

Główną rzeczą,która interesuje mnie zawsze jest zasada działania odbiornika ciepła,ponieważ ma to wpływ na jego sprawność.Jest do dziś montowanych wiele pięknych rozwiązań z użyciem rewelacyjnych materiałów,a rozwiązania te najczęściej nie oparte są o teorię przepływu gazow i nie oparte o zasady konstrukcji piecow i wymienników,które z tej teorii wynikają.

Ale kto bogatemu zabroni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko jest do dyskusji. Jednak zawsze trzeba brać pod uwagę rzeczywistość i różne nowe rozwiązania.

 

Tylko że nieraz traci więcej ten co decyduje się na samoróbki, bądz obudowę z typu niby tanich wykonanych przykładowo z płyt GK.

Czyli podsumowując traci ten co nie docenia możliwości grzewczych kominków, jakie można uzyskać stosując optymalne rozwiązania.

 

Traci i staje się jeszcze biedniejszy (taki żart ale chyba trafny)

 

Przytoczyłem te zdjęcia, bo wydaje mi się, że warto poznać jak to robią inni w krajach o zbliżonych klimatach. Bo istotne są sprawy klimatu - temperatur. Bo przecież nie będziemy kombinować i stawiać lokomotyw grzewczych w Afryce. Albo kopiować piecy stawianych gdzieś na Syberi gdzie temperatury chyba dochodzą do - 50 stopni

No albo to jest nieważne?

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie, że się rochę rozumiemy.

Jednak warto nieraz operować konkretami, konkretnymi rozwiązaniami.

 

Przeważnie jednak te mają wartość które są realizowane na bieżąco i już działają u konkretnych ludzi.

 

Z doświadczeń wiem że zazwyczaj jest tak.

Powstaje konkretne dzieło, jest ono użytkowane i modyfikowane. Potem powstają schematy, rysunki i inne sprawy.

 

Pracowałem na kopalni. Najpierw ślusarz robił urządzenie jakieś konkretne, testował i sprawdzał. Wykorzystywał swoją wiedzę i doświadczenie i umiejętności manualne. Potem pan inż. mgr. robił rysunki i opisy, aby to zgłosić jako wniosek racjonalizatorski. Bo taki pan mgr. nieraz miał kłopoty z przykręceniem śrubki i kaleczył sobie rączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem pan inż. mgr. robił rysunki i opisy, aby to zgłosić jako wniosek racjonalizatorski. Bo taki pan mgr. nieraz miał kłopoty z przykręceniem śrubki i kaleczył sobie rączki.

 

Jak by co,to nie mam tych kłopotów, o krtórych wspominasz,ponieważ staż pracy po pierwszym wykształceniu, zrobiłem jako "Ślusarz remontowy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, teraz konkretniej.

http://www.grupa.owo.pl/towary/rekuperator/wymiennik1.jpg

 

 

Jest to rozwiązanie proste i łatwe. Takie wielkie uproszczenie.

Jednak ja osobiście widzę wiele wad, brak dostępu do wyczystki, brak krótkiego obiegu i uwagi Wojteka.

Można to wszystko poprawić, udoskonalić i zrobić aby miało ręce i nogi.

Co proponujesz z swojej strony. Palenisko zostawiamy, skupiamy się na wymienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omówienie tego,to dłuższa sprawa,na wieczór,bo potrzebne rysunki.To prawda,że projekt tej leżanki jest uproszczony.Te rury wyglądają na bardzo dobrej jakości i tylko one mogą kosztować ok 2-3 tyś. zł.Nawet jeśli uzupełni się to co wymieniłeś i da dylatację,którą zasugerował Wojtek,to nie będzie to działać najlepiej.Może zrobmy tak: w paru postach wyjaśnię o co chodzi z tą"fizyką" w piecach odbiornikach i leżankach, a Ty i inni sami to ocenicie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bohusz.

Trochę się dzis narobiłem i nie za bardzo mam z twórczością,więc zacznę od końca,a na dniach dopiszę resztę.Na rysunu pierwszym jest to, co na zdjęciu,tylko w wersji skróconej.Rysunek drugi pokazuje to samo,ale kanał jest wyższy i na innych poziomach jest wejście gorących spalin i wyjście schłodzonych.Leżanka zrobiona drugim sposobem będzie się nagrzewać lepiej(równiej) i dlużej trzymać ciepło.

Pozdrawiam.

 

http://img260.imageshack.us/img260/1269/001hd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok

Czekam na obiecane opisy.

Tak akurat się złożyło, że do końca tygodnia mamy kilka montaży kominków i będę przy kompie tylko z doskoku.

Ale będę tu zaglądał.

 

Przyznam również, że ja jestem zainteresowany rozwojem naszego sprawdzonego bezpiecznego rozwiązania które aktualne stosujemy z dużym powodzeniem.

- duży (dodatkowy) efekt grzewczy

- nie wymaga dodadkowej obsługi (regulacji) podczas palenia

- możliwość szybkiego wydłużenia, nawet na miejscu montażu

- nie zajmuje dodatkowej powierzchni, gdyż jest umiejscowiony nad wkładem

- nie wymaga specjalnych dodatkowych rewizji (wyczystek)

- szybkość montażu

- atrakcyjny cenowo

Pozdrawiam

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko jest do dyskusji. Jednak zawsze trzeba brać pod uwagę rzeczywistość i różne nowe rozwiązania.

 

Tylko że nieraz traci więcej ten co decyduje się na samoróbki, bądz obudowę z typu niby tanich wykonanych przykładowo z płyt GK.

Czyli podsumowując traci ten co nie docenia możliwości grzewczych kominków, jakie można uzyskać stosując optymalne rozwiązania.

 

Traci i staje się jeszcze biedniejszy (taki żart ale chyba trafny)

 

Przytoczyłem te zdjęcia, bo wydaje mi się, że warto poznać jak to robią inni w krajach o zbliżonych klimatach. Bo istotne są sprawy klimatu - temperatur. Bo przecież nie będziemy kombinować i stawiać lokomotyw grzewczych w Afryce. Albo kopiować piecy stawianych gdzieś na Syberi gdzie temperatury chyba dochodzą do - 50 stopni

No albo to jest nieważne?

 

Rozbudowanie grzewczo kominka to wzrost kosztów, są klienci palący od święta, bywało że ciepło robiłem usuwane na zewnątrz, też bywają takie dziwne zachcianki: jak ma kominek tylko być aby tylko był

Szczerze mówiąc do byle domu powinno robić się lepszy grzewczo kominek, ja wolę jednak lepszy dom zbliżony do pasywnego, w tym wypadku okazjonalne palenie wystarczy jako ogrzewanie domu.

I taki będzie najbliższy kierunek budownictwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balon ,czyli statek powietrzny lżejszy od powietrza,nie ma na dole klapy(szybra),a wychodzi dołem tylko powietrze,które oddało swoje ciepło.Gorące powietrze układa się wewnątrz balona warstwami, od najbardziej gorącego, po najzimniejsze na samym dole.Bardzo podobnie działa piec bez kanałowy(rys.2),jednak ze względu na swój ciężar nie może unieść się do góry.Działa za to z bardzo małymi oporami,tzn nie wymaga dużej siły ciągu kominowego jak przy piecach kanałowych i z tej samej ilości opału, daje prawie dwa razy tyle ciepła, co piece kanałowe.

http://img694.imageshack.us/img694/8999/001mse.jpg

Wymiennik opadowy,w którym ruch powietrza odbywa się podobnie jak w balonie i piecu bez kanałowym, wypuszcza do komina tylko schłodzone spaliny,które jako cieżkie opadają same na poziom otworu kominowego i stąd są "wciągane" przez komin.

http://img28.imageshack.us/img28/2464/003cyg.jpg

Narysowana leżanka, posiada wlot gorących spalin na wyższym poziomie niż wylot schłodzonych spalin, dlatego ruch warstwowy w niej jest kontynłowany.Leżanka ta jest inną wersją wymiennika opadowego.

http://img28.imageshack.us/img28/3538/002vr.jpg

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Bogusław_58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...