Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Forest, to dobre... Margod napisał co tam jest (poza tym co może być więcej poza tym co widać na fotkach?). Nie wspominał też o Brunerze, tylko o zwykłym wkładzie.

Edit:

chyba że miał na myśli zwykły - w domyśle, że nie piec, tylko "zwykły Bruner". Ale tu mam nadzieję, że sam Margod nam wyjaśni.

Pozdrawiam

Edytowane przez pedronx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pedronx.

15 kg to dużo:). Osiągi zaobserwowane termometrem dotyczyły pierwszego rozpalenia. Prawdopodobnie by się powtórzyły, trzeba czekać dwa lub trzy dni, aż urządzenie się dobrze wychłodzi. Być może nawet się nie powtórzy, ponieważ pierwsze rozpalenie, to odparowanie ceramiki. Jak wiemy podczas odparowania następuje też spore wychłodzenie:). Urządzenie odparowane będzie się inaczej nagrzewać. No więc żeby mielić dalej to trzeba znać temperatury podczas systematycznej eksploatacji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy że mamy dwa jednakowe domy energooszczędne, z tym że jeden nie ma ogrzewania, a w drugim pracuje podłogówka, która przy lekkiej zimie "da radę". Jeśli więc w tych obu domach zbudujemy kominek z ciepłą obudową, to wszelkie pomiary i osiągi będą inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli więc na długo przed rozpaleniem nie wyłączysz podłogi w części domu to prawdopodobnie osiągniesz łaźnię. Chyba że palenie będzie na granicy osmolenia szyby(słabe) lub urządzenie będzie umiało dobrze te ciepło zbuforować. Jeśli więc nie schowasz tego ciepła do jakiegoś zbiornika, to obudowa powinna być dobrze ciężka ,żeby te ciepło mogła przyjąć. Pisał Ci zresztą to już Bogusz i podobne sugestie dawali inni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest, to dobre... Margod napisał co tam jest (poza tym co może być więcej poza tym co widać na fotkach?). Nie wspominał też o Brunerze, tylko o zwykłym wkładzie.

Edit:

chyba że miał na myśli zwykły - w domyśle, że nie piec, tylko "zwykły Bruner". Ale tu mam nadzieję, że sam Margod nam wyjaśni.

Pozdrawiam

Pendrox otrzymałeś ode mnie na maila szczegółową ofertę. Na fotkach pokazałem to co chciałem. Forest słusznie zwrócił uwagę, że nie widać tam nawet połowy szczegółów. Rozwiązanie, które Ci interesuje jest u mnie na ekspozycji, możesz przyjechać i zobaczyć co i jak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendrox otrzymałeś ode mnie na maila szczegółową ofertę. Na fotkach pokazałem to co chciałem. Forest słusznie zwrócił uwagę, że nie widać tam nawet połowy szczegółów. Rozwiązanie, które Ci interesuje jest u mnie na ekspozycji, możesz przyjechać i zobaczyć co i jak...

 

Owszem, otrzymalem ofertę, jednak tego rozwiązania tam nie uwzględniłeś. Na ostatniego mejla nie odpowiedziałeś, więc stwierdziłem, że masz mnie dość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM Wszystkich. Nasz SPEC Piotr B. powiedział mi ,że są jeszcze inne wątki na tym forum. Dzisiaj udało mi się je dopiero odnaleźć. Przeczytałem większą część Waszych postów . Po lekturze zrozumiałem ,że dotychczas ocierałem się tylko o temat akumulacji. Moje postanowienie na ten rok:

Samodzielnie zbudować piecyk akumulujący ciepło -metodami zduńskimi Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany! Czy to żart? Masz płatny profil, w dodatku z ciepłymi kominkami i tu, na forum dowiedziałeś się, że nie bardzo ogarniasz temat? Gratuluję :) Co powiesz dotychczasowym klientom?

Pozdrawiam

 

Tak ma każdy dobry fachowiec, całe życie poznaje coś nowego, uczy się, rozszerza swój potencjał, nigdy nie pozostaje w miejscu z twierdzeniem, że już wszystko wie. Przyznawanie się do tego jest ogromną zaletą, nie wadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepłem się dokładnie tego "ocierałem się tylko o temat akumulacji".

 

Robić coś i wiedzieć na ten temat 70% jest w mojej ocenie dopuszczalne :)

Ocieranie to tak 10-20%, a to jest już dla mnie niedopuszczalne (choć pewnie bardzo popularne :) )

 

edit

ps. obstawiam (po wnikliwej analizie dotychczasowej historii tego wątku), że przez kolejnych 5 stron tego wątku odbędzie się dyskusja nt "ocierania się".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... w b.r. będę miał 20 lat pracy w rzemiośle kominiarskim, niby dużo, niby nie, powiem Ci tak, czym wiesz więcej to w zasadzie wiesz coraz mniej. O sobie mogę powiedzieć, że ocieram się dopiero o rzetelną wiedzę na temat kominów. Analogia jest w zasadzie do każdego zawodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo do tej pory wszyscy się ocierali a nie akumulowali. Ocieranie dawało im chyba wystarczającą ilość ciepła :).

Żeby konkretnie zakumulować ciepło, to na domek 100 m2 trzeba mieć 6 TON ceramiki. Niestety do tych 6 TON dopiero ludzie muszą dorosnąć. Nawet 1 TONA w obudowie podnosi włosy na głowie u ewentualnego przyszłego właściciela kominka, bo "myślał", że 400 kg to kosmos.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ciepły kominek to nie akumulacja?

edit

wpisz w google "ciepły kominek"

praktycznie każdy z wykonawców, sprzedawców pisze zamiennie: kominek akumulacyjny (ciepły kominek) lub ciepły kominek (akumulacja).

 

Eniu, jak już się odezwałeś, to może zamiast czepiać się słówek, zabrałbyś głos w moim spisku, za co będę Ci bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam

Edytowane przez pedronx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...