Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cieszę się z propozycji założenia nowego wątku. Prawdę mówiąc nie śmiałem tego zrobić.

Miałem letnie obawy że nikt z.. tu niestety brakuje mi słowa, a chodzi o wszystkich ,którzy są lokomotywami tego tematu, nie zainteresuje się kolejnym projektem. Bez Was bankowo polegnę, projekt który chciałbym zrealizować wymaga połączenia wiedzy i doświadczenia z różnych dziedzin.

Niniejszym chylę czoło przed wszystkimi tytularnymi władcami tych stron i pytam czy nazwa nowego wątku: KOMINEK CERAMICZNY - WESPÓŁ W ZESPÓŁ byłaby do przyjęcia. Jeżeli nie, to czekam na propozycje.

 

 

Watek jak zwał tak zwał. Treść się liczy. Oczywiście nowy watek, to radocha dla trolli, ale to już taka uroda tego forum. Sprzątają na wyrywki, generalnie przestali panować...No i dla Bogusława jestem pełen podziwu. Jak mu na ambicję wjechać, to potrafi zejść poniżej pięciu to szamotu!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Karolos!

zaglądałeś przy tej "kozie" do trójnika ceramicznego?

dobrze, że ta rura taka dłuuuga...

 

Pewnie, że dobrze!

Teraz jest ciepło i nic już kominowi nie zagrozi.

Jestem też troszkę (po wiadomej lekturze) bardziej świadomy, ale nie przyszło mi do łba żeby sprawdzić stan trójnika (dzięki za zwrócenie uwagi).

Zrobię to jutro. Podpowiedź proszę czego szukać, na co zwrócić uwagę?

Mam nadzieję, że z powodu oszczędności wykonawcy nie było tam b. wysokiej temperatury.

Prawdę powiedziawszy to rura jest w bardzo kiepskim stanie i jakieś poważniejsze palenie grozi destrukcją kanału.

Zajrzałem za to do wyczystki. Swoją drogą czy tak może być?

Komin + kanalizacja? Wyczystka + rewizja?

 

DSC_0134w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie może tak być. Gdyby Ci się przytrafił pożar sadzy, to schodząc w dół komina stopi kanalizę. Może jej nie spali ale na pewno wytruje wszystkich w domu zanim ktokolwiek się obudzi ...

Prawdę mówiąc żaden rozsądny kominiarz nie powinien odebrać takiej instalacji kominowej, tak jak każdy "normalny" Kierbud, nie powinien dopuścić do takiej kichy budowlanej ...

Inna sprawa że normalnie myślący budowlaniec stawiający komin lub instalator wykonujący kanalizę (w zależności od kolejności powstania tej sytuacji) też czegoś takiego by chyba nie zrobił ...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajowo!

Teraz żeby jakoś zasnąć będę musiał "zrobić" jakieś piwko.

Troszku się spociłem i ciśnienie mi skoczyło.

Jutro "spocę" Kierbuda. Niestety nie jest on kominiarzem, tak samo jak kominiarzem nie jest instalator od wod-kan, a wielka szkoda!

Jak to powinno wyglądać? Czy jest jakieś sensowne rozwiązanie?

W sprawie "pocenia Kierbuda" na jaki przepis mogę się powołać?

 

PS

 

założyłem nowy temat

Kominek ceramiczny - wespół w zespół

Bardzo proszę o przeniesienie się właśnie tam.

 

prace zanikowe?

Jutro wdrapię się na dach, może nie spadnę z wrażenia.

 

Komin był najpierw (dziwne słowo) może lepiej - wcześniej.

Kierbud. (a to jest fajne) oraz wszyscy budowniczowie nie wyłączając instalatora wykonującego kanalizę chcą zrobić szybko, wziąć kasę i addio pomidory.

Odnoszę wrażenie, że jakakolwiek współpraca pomiędzy poszczególnymi specami na mojej budowie grozi im śmiercią a myślenie o innych co najmniej długoletnim więzieniem bądź zsyłką na sybir.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te mostki to chyba da się poprawić, gorzej z tą kanalizą.

Komina już się nie da przenieść.

Na dobitkę piętro nie wygląda lepiej.

DSC_0900.jpg

 

A to jeszcze fragment parteru.

DSC_0937.jpg

 

NIESTETY MNIE RÓWNIEŻ ZABRAKŁO WYOBRAŹNI!

 

Nikt wcześniej (poza mną) nie czepiał się do tak poprowadzonej kanalizy.

Niestety dałem się przekonać ceramiką , izolacją, niską temperaturą na keramzycie i atestem na kanalizę do 95 st C i innym takim ble ble ble.

 

Jaka temperatura może wystąpić na zewn. keramzycie przy spalinach max 200 st C , a jaka przy pożarze sadzy.

 

komin: ceramika-izolacja (wełna do syst.kominowych)-keramzyt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rurka idąca wzdłuż keramzytowych pustaków komina ceramicznego to nic strasznego i niebezpieczeństwa żadnego nie stwarza. Mnie chodziło o bezpośrednią jej bliskość przy elementach ceramicznych komina - w tym wypadku wyczystki. Tam nawet nie masz miejsca w tej chwili żeby drzwiczki wyczystki założyć.

Może się to wydawać dziwne dla wielu czytających, ale po drzwiczkach wyczystkowych najłatwiej poznać że w kominie był pożar o którym nawet nie wiedzieliśmy ... z reguły są poniszczone, poprzepalane i naokoło nich widać ewidentne smugi sadzy. Bardzo często pożar reszty domu może powstać właśnie od nich, bo są pozastawiane i poprzysłaniane meblami - szafkami, szafami i regałami w kuchniach, przedpokojach, garderobach czy też garażach.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest drzwiczki w wyczystce z ciekawości pooglądałem.

. z reguły są poniszczone, poprzepalane i naokoło nich widać ewidentne smugi sadzy. Bardzo często pożar reszty domu może powstać właśnie od nich,......

Możesz w jednym zdaniu powiedzieć jakim cudem to się dzieje?Jak rozumiem ,sadza ktora sie zapali i w postaci żaru spadnie w miejsce wyczystki i tam się rozchajcuje i nastąpi pożar domu.Jeśli coś pokręciłem to mnie popraw.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Raz że spada i gromadzi się tam luźno leżąca, sypka sadza - niemal czysty węgiel, dwa, tak jak rozpalasz w kominku metodą górną, tak samo dzieje się to w kominie - ogień schodzi sobie spokojnie do samego dołu. No i dostęp tlenu jest tam całkiem spory wbrew pozorom, poprzez nieszczelności drzwiczek, wentylację komina, odpływ skroplin ... jak się robi pożar powyżej, to przeciąg konkretny w takim kanale dymowym powstaje i rozdmucha każdą iskierkę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest z tymi kominami...Skoro jest systemowy z prefabrykatów to wydaje się wielu osobom za wielofunkcyjny. W obudowie komina chowane są różne rzeczy....W kanałach wentylacyjnych skrywane są rury od kanalizy, kable antenowe i ciort wie co jeszcze tylko że obok jest kanał spalinowy. Wszystko niby ok ale te pożary sadzy. Nie można łudzić się zaizolowana ceramiką w keramzytowo cementowej obudowie. Pożar szczególnie sadzy smolistej ( powstaje np podczas palenia mokrym drewnem), która jest najniebezpieczniejszą z sadz spowoduje bardzo poważne straty, więc warto przemyśleć kilka razy zanim coś się zrobi. Tyczy się to wykorzystania komina do spalin i wentylacji tylko i wyłacznie bez dodatkowych innych zastosowań. Forest pisał też o sadzy sypkiej na dnie wyczystki. Ona lubi się zapalić, czasami na dnie wyczystki po paleniu widać iskierki ognia, więc warto zadbać o usuwanie sadzy z wyczystek tym bardziej przy paleniskach "bezpośrednio w komin".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Raz że spada i gromadzi się tam luźno leżąca, sypka sadza - niemal czysty węgiel, dwa, tak jak rozpalasz w kominku metodą górną, tak samo dzieje się to w kominie - ogień schodzi sobie spokojnie do samego dołu. No i dostęp tlenu jest tam całkiem spory wbrew pozorom, poprzez nieszczelności drzwiczek, wentylację komina, odpływ skroplin ... jak się robi pożar powyżej, to przeciąg konkretny w takim kanale dymowym powstaje i rozdmucha każdą iskierkę.

Pozdrawiam.

 

Dziękuje z szybka i konkretna odpowiedź.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dach się nie wdrapałem.

Walczyłem z wykopem pod rury. Niestety poległem. Wszechobecny piach osuwał się bez przerwy. Planowana głębokość 2 m - na 1,7 jest już woda.

I właśnie na sam dół zjechał na tyłku operator koparki - dobrze że bez sprzętu! Zdążyłem zajrzeć do komina, jak radził Kominiarz. Oto fotki

 

DSC_0153.jpg

 

DSC_0154.jpg

 

DSC_0156.jpg

 

Pęknięcia nie dostrzegłem, ale przeraziła mnie ilość tego zanzajeru (inaczej wyobrażałem sobie sadzę).

Jest nie mostek ale wielki most - co za kupa! Niechlujstwo to mało powiedziane!

Co to są prace zanikowe? Brzmi groźne.

 

Dla chcących doradzić i pożartować - jak wcześniej pisałem - nowy wątek "Kominek ceramiczny - wespół w zespół"

 

PS

 

palone było węglem i drewnem głównie mokrym z przewagą sosny paletowej.

Ilość opału b. mizerna, taka aby w chałupie było 1 st C - palił wykonawca. Średnia pewnie wyjdzie 1 paleta/3 dni. Brzmi fajnie, tle że to niestety sama paleta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dach się nie wdrapałem.

Walczyłem z wykopem pod rury. Niestety poległem. Wszechobecny piach osuwał się bez przerwy. Planowana głębokość 2 m - na 1,7 jest już woda.

I właśnie na sam dół zjechał na tyłku operator koparki - dobrze że bez sprzętu! Zdążyłem zajrzeć do komina, jak radził Kominiarz. Oto fotki

 

[ATTACH=CONFIG]184485[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]184486[/ATTACH]

 

[ATTACH=CONFIG]184487[/ATTACH]

 

Pęknięcia nie dostrzegłem, ale przeraziła mnie ilość tego zanzajeru (inaczej wyobrażałem sobie sadzę).

Jest nie mostek ale wielki most - co za kupa! Niechlujstwo to mało powiedziane!

Co to są prace zanikowe? Brzmi groźne.

 

Dla chcących doradzić i pożartować - jak wcześniej pisałem - nowy wątek "Kominek ceramiczny - wespół w zespół"

 

PS

 

palone było węglem i drewnem głównie mokrym z przewagą sosny paletowej.

Ilość opału b. mizerna, taka aby w chałupie było 1 st C - palił wykonawca. Średnia pewnie wyjdzie 1 paleta/3 dni. Brzmi fajnie, tle że to niestety sama paleta!

 

Karolos, wstaw link w sygnaturze, bo tak nie fajnie szukać :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dla tych co lepią jeszcze coś z szamotu, chciałbym powiedzieć, że na odbiornik kupiłem kliny z AL 60, z których można ułożyć krąg o średnicy zewnętrznej 85 cm i wewnętrznej 34 cm. Jeśli odbiornik będzie miał ok 170 cm wysokości, to osiągnie wagę 2 tony. Średnica 34 daje szanse na włożenie piekarnika do środka.

Drogo nie było, ponieważ tona wyszła 325 zł bez transportu.

Magazyn prawdopodobnie wyczyściłem z tych klinów choć figuruje jeszcze na zdjęciu aukcji, ale pozostało jeszcze sporo różnych kształtek, więc wklejam na wszelki wypadek link, jakby co :) :

http://allegro.pl/szamot-cegla-szamotowa-nowe-bloczki-kliny-piece-i3466918658.html

lub inne:

http://allegro.pl/listing/listing.php?string=ceg%C5%82a+szamotowa

http://allegro.pl/szamot-cegla-szamotowa-nowe-inne-rozne-pozostale-i3466907305.html

http://allegro.pl/szamot-cegla-szamotowa-nowe-bloki-plyty-trapezy-i3466907940.html

Edytowane przez Bogusław_58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...