Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Na forum znalazłem wątek prowadzony przez Paweł.001, dotyczacy odkurzaczy centralnych.

Jest on tu: Ogłoszenia drobne -> Centralne odkurzacze

Jednak mnie interesują doświdczenia osób już użytkujących takie cudo. Czy ktoś ma sprzęt innego producenta niż firma Paweł.001 (czyli inny niż BEAM)? Proszę również o wypowiedzi osoby, które analizowały rynek i mogą coś polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dopisuję się do wątku. Na razie wiem jedno - na etapie kładzenia instalacji na pewno poprowadzę rurki (i "gniazdka"?) do odkurzacza centralnego. Mam nadzieję, że na tym etapie nie będę musiał się decydować na konkretną markę urządzenia, choć chyba warto wziąć do tego monterów poleconych przez sprzedawcę odkurzaczy. A sam sprzęt zainstaluję na końcu wykańczania jak wystarczy kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam Beama, ale jako użytkowniczka mogę sie podzielić wrażeniami. EXTRA! Odkurzanie to przyjemność i tyle. Jedną sprawę przegapiłam - zaplanowanie automatycznej szufelki pod kominkiem. Mam tylko w kuchni (bardzo użyteczna!!!). Odkąd tu mieszkamy pojemnik w jednostce był dopiero 1 raz opróżniany i to głównie z powodu sierści mojej suni (owczarek niemiecki). Naprawdę polecam centralne odkurzacze wszystkim wahającym się. Odkurzanie mojej 250 metrowej chałupki to góra 30 min i to z przerwą na papierosa lub kawę (niepotrzebne skreślić :lol: ). Z firm - oprócz Beama, słyszałam pozytywne wypowiedzi o Borysowskim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>... to już 3 szufelki... To po co ta rura ?

Ja też planuję takie "cudo", ale ostatnio zacząłem się wahać, bo zobaczyłem coś w rodzaju "Trylobita" firmy Karcher (taki samodzielny, samojezdny odkurzaczozamiatacz, co odwala robotę bez udziału obsługi), z tym, że ten nie tylko sam się ładuje, ale także opróżnia ze śmieci.

Centralny odkurzacz to około 2tys + robota i planowanie... "Trylobita" widziałem za 3,9tys... i zero planowania, zero roboty, i zero sprzątania... On poodkurza jak mnie nie będzie w domu. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szufelka ma jednak sens, bo jak się coś rozsypie albo piach naniesie, wystarczy zwykła szczotka, kilka sekund i po robocie. Trochę się przy tym kurzy, ale to jest kwestia decyzji - czy przynosić rurę kilka razy dziennie, czy załatwić to doraźnie. A odkurzacze - roboty, to może rzeczywiście przyszłość, kto wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szufelka ma jednak sens, bo jak się coś rozsypie albo piach naniesie, wystarczy zwykła szczotka, kilka sekund i po robocie. Trochę się przy tym kurzy, ale to jest kwestia decyzji - czy przynosić rurę kilka razy dziennie, czy załatwić to doraźnie. A odkurzacze - roboty, to może rzeczywiście przyszłość, kto wie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mimo najszczerszych zamiarów,by tego ranka ugruntować wreszcie swoją wiedzę z dziedziny sprzątania, nic nowego się od Was nie dowiedziałam. Zwłaszcza , iż w tak poważnej kwestii piszecie o jakimś t r o g l o d y c i e nie z tej ziemi :lol:...

A w opisie o nim pojawia się tyle znaków zapytania, że wolę nie ryzykować już żadnego sprzątania :wink: !!!!!

pozdr.

ara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RC 3000 z wydajnością 12m2/h ? porażka !!!

po godzinie pracy 10-20 min ładowania

dla kogo ten sprzęt ?

w 10 godzin mojej nieobecności w domu tet fajtłapa nie posprząta mi domu !

takiego pracownika na zbity pysk !

 

pozdrawiam wszystkich użytkowników RC 3000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...