Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Opisujecie same zalety centralnych odkurzaczy. Podam kilka niedogodności.

Przy centralnym odkurzaczu trzeba ciagle walczyć i ciagnąć za sobą długą na 10m i grubą rurę. Narożniki futryn, nogi od stołów, narożniki mebli są powycierane i poniszczone. Na taki 10m zwój rury trzeba mieć sporo miejsca w jakiejś szafie dużo wiecej niż na zwykły odkurzacz. W rurach w ścianach na pewno zbiera się dużo brudu aż strach pomyśleć co tam się może dziać za kilka lat.

Jako jedynąezalety w centralnym odkurzaczu to widzę tylko szufelkę w kuchni i wiatrołapie oraz łatwość odkurzania schodów naprawdę fajne sprawy. Tak naprawdę to i tak mam jeszcze w domu zwykły odkurzacz i dosyć często z niego korzystam chodzi głównie o funkcję prania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Opisujecie same zalety centralnych odkurzaczy. Podam kilka niedogodności.

Przy centralnym odkurzaczu trzeba ciagle walczyć i ciagnąć za sobą długą na 10m i grubą rurę. Narożniki futryn, nogi od stołów, narożniki mebli są powycieranae i poniszczone. Na taki 10m zwój rury trzeba mieć sporo miejsca w jakiejś szafie dużo wiecej niż na zwykły odkurzacz. W rurach w ścianach na pewno zbiera się dużo brudu aż strach pomyśleć co tam się może dziać za kilka lat.

.

 

 

akurat to sa zalety, ciagle poobijane narozniki to mam w bloku od tradycyjnego odkurzacza i jeszcze ciagnac trzeba takiego "gluta" za soba, nie zamienilbym cebtralnego na normalny, w rurach za kilka lat pewnie brud zrobi zebranie i mnie zabije za codzienne przeciagi ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich.

marzy mi się takie cudeńko jak odkurzacz.

Jak powinienem zaplanować lokalizacje gniazd i szufelek, którędy puścić rury. :o

Zamówić projekt instalacji u kogoś (ile to kosztuje) :cry: czy sklecić to samemu? :wink:

 

Jak Wy to robiliście?

Zapraszam. Wykonujemy projekt instalacji, i zestawienie niezbędnych elementów bezpłatnie.

Paweł Hołownia.

0501-034-156

0-58-661-94-94

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Paweł001

Niestety próba połączenia telefonicznego nieudana. :cry:

Ale jakie informacje i jak mam przekazać aby otrzymać od Ciebie projekt i zestawienie? :o

 

Uprzedzam że jestem z Tarnobrzega (podkarpacie)

czy ewentualnie zakupione materiały mogą być dostarczone pocztą???

Czy mogę wykonać instalację sam? :-?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkotek pytał o odkurzacz w kotłowni: producent kotła nie ma tu nic do rzeczy - przecież nie będzie decydował czy w tym samym pomieszczeniu ma być odkurzacz czy też deska do krojenia rzodkiewki. Natomiast dostawca odkurzaczy ostrzegał mnie, że jeden z jego klientów miał kłopoty z odbiorem budynku ponieważ odkurzacz - urządzenie iskrzące - nie może znajdować się w pomieszczeniu zagrożonym wybuchem (kotłownia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkotek pytał o odkurzacz w kotłowni: producent kotła nie ma tu nic do rzeczy - przecież nie będzie decydował czy w tym samym pomieszczeniu ma być odkurzacz czy też deska do krojenia rzodkiewki. Natomiast dostawca odkurzaczy ostrzegał mnie, że jeden z jego klientów miał kłopoty z odbiorem budynku ponieważ odkurzacz - urządzenie iskrzące - nie może znajdować się w pomieszczeniu zagrożonym wybuchem (kotłownia).

To właśnie miałem na myśli 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martach - weź kawał sznurka (taki długi jak planowana rura), do tego rurę od odkurzacza, druga osoba niech przyłoży jeden koniec sznurka do miejsca gdzie mogłoby być gniazdko a ty biegaj udając, że odkurzasz. :) Trzeba pamiętać, że w gotowym domu będą meble, które trzeba omijać itp. Do tego szufelka w kuchni i gdzie tam jeszcze chcesz i ewentualne bajery. Instalację kładzie się bardzo łatwo - instrukcje są na sieci. W ten sposób zaoszczędzisz trochę kasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Paweł001

Niestety próba połączenia telefonicznego nieudana. :cry:

Ale jakie informacje i jak mam przekazać aby otrzymać od Ciebie projekt i zestawienie? :o

 

Uprzedzam że jestem z Tarnobrzega (podkarpacie)

czy ewentualnie zakupione materiały mogą być dostarczone pocztą???

Czy mogę wykonać instalację sam? :-?

 

pozdrawiam

 

Poproszę o rzuty kondygnacji(wszystkie).

Formy przesłania: e-mail: [email protected], fax. 0-58-572-25-66, poczta lub kurier:

P.P.H. i U. "Alicja"

81-359 Gdynia,

ul. Zygmunta Augusta 3-5-7 pok. 112 lub 110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o rzuty kondygnacji(wszystkie).

Formy przesłania: e-mail: [email protected], fax. 0-58-572-25-66, poczta lub kurier:

P.P.H. i U. "Alicja"

81-359 Gdynia,

ul. Zygmunta Augusta 3-5-7 pok. 112 lub 110.

 

Do Pawel.001

Czy ja tez moge podeslac swoje ? W jakim formacie moge to podeslac mejlem: PDF, JPG czy moze DWG ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o rzuty kondygnacji(wszystkie).

Formy przesłania: e-mail: [email protected], fax. 0-58-572-25-66, poczta lub kurier:

P.P.H. i U. "Alicja"

81-359 Gdynia,

ul. Zygmunta Augusta 3-5-7 pok. 112 lub 110.

 

Do Pawel.001

Czy ja tez moge podeslac swoje ? W jakim formacie moge to podeslac mejlem: PDF, JPG czy moze DWG ??

 

Oczywiście, zapraszam.

Mile widziany format to jpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł001

wielkie dzięki

niebawem odpalam skaner i puszczę Ci mój domek :wink:

Co z pozostałymi pytaniami?? :roll:

Witam. Jeśli chodzi oto czy przesyłka może dotrzeć do Ciebie pocztą, to tak, ale korzystniej jest wysłać ją przesyłką kurierską(taniej i szybciej).

Co do mont. instalacji, owszem możesz wykonać ją sam, ale po zakończeniu koniecznie zrób próbę szczelności(podciśnienie).

Ewentualnie mogę dołączyć do przesyłki instrukcje montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...